Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Zokora FIFA’ya başvurdu

Zokora FIFA’ya başvurdu
Son Güncellenme : 12 Haz 2013 13:53

Trabzonspor’un başarılı oyuncusu Didier Zokora alacaklarının tahsili için FIFA’ya başvuruda bulundu

Trabzonspor'un başarılı oyuncusu Didier Zokora alacaklarının tahsili için FIFA'ya başvuruda bulundu

Trabzonspor Yönetim Kurulu, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından itibaren oyuncularına ödeme yapılmadığı için sıkıntı yaşamaya başladı. Özellikle yabancı oyuncuların alacaklarını tahsil etmek için sürekli olarak FIFA kozunu kullanması nedeniyle yönetim, ilk iş olarak bu ödemeleri yapma kararı aldı. Bu nedenle maddi imkanlarını tamamen bu bu yönde kullanan yöneticiyler, haciz sıkıntısı yaşamak istemediklerini belirtt

ZOKORA FIFA’YA BAŞVURDU

Bordo mavili takımda en fazla kazanan oyuncu konumunda olan Zokora’nın da alacaklarının ödenmesini istediği, bu nedenle de FIFA’ya başvurduğu öğrenildi. Zokora’nın sözleşmesindeki ağır şartlar nedeniyle çok sıkıntı yaşayan yönetim, yıllık 1,6 milyon euro kazanan oyuncusunun bu yaklaşımına tepki gösterdi.
 
Zokora’nın 375 bin euroluk alacağı ödenmediği takdirde sözleşmesini tek taraflı fesih hakkının doğacağı, sözleşmesindeki ağır maddeler yüzünden hem serbest kalabileceği, hem de ileriye dönük alacağı olan 4 milyon euroyu kulüpten talep edebileceği öğrenildi. Ancak yönetim olayı bu noktaya getirmeden Zokora’nın istediği parayı yatıracağı bildirildi.
 
COLMAN, CECH VE EMRSON’DAN İHTAR
Trabzonspor’da Zokora’nın dışında ayrıca Cech, Emerson ve Colman’ın da geçen yıldan kalan alacaklarını tahsis etmek için avukatları aracılığıyla bordo mavili kulübe ihtar çektiği öğrenildi.
 
ÜNAL KARAMAN İHTARLARI DOĞRULADI
Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, bazı oyuncularının kulübe ihtar çektiğini doğruladı. Ünal Karaman, DHA’ya (Doğan HaberAjansı) yaptığı açıklamada geçmişte yapılan sözleşmelerin sıkıntılarını yaşadıklarını belirtirken şunları söyledi:
 
SERBEST KALACAKLAR

“İsim olarak şu veya bu futbolcu demeyeceğim. Ama kulübümüze avukatlar aracılığıyla çekilen ihtarlar var. Bu paraları ödemezsek serbest kalacaklar. Ama bu serbest kalışlar, kulübe ağır yükümlülükler getiriyor. Çünkü hemen hemen tüm oyuncularla garanti para karşılığında anlaşılmış. Bu da oyuncuların tek taraflı olarak sözleşmelerini feshetmesi durumunda gelecekteki alacaklarını da ödemek zorunda kalacağız anlamını taşıyor. Bu şartlar çok ağır. Kulübümüzü bu süreçten en az zararla çıkartmak zorundayız. Çok sıkıntılı bir dönemdeyiz. Taraftarlarımız bize biraz sabır göstersin. Bize bir şey olmaz mantığıyla yapılan anlaşmalar, kulübü çok büyük sıkıntıya soktu.”
TRABZON’DA EV TUTTULAR

Bu arada Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, Trabzon’da ev tuttu. Kulübün İstanbul’dan yönetildiği söylentilerinden oldukça rahatsız olduğunu belirten Çakıroğlu, “Trabzon’da da evimiz var, İstanbul’da da. Kulübümüz için nerede olmamız gerekiyorsa orada olacağız. Artık günümüz çağında kulüp şuradan yönetiliyor, buradan yönetiliyor, söylemleri dre doğru değil. En fazla 1–2 saatte istediğiniz yerde olabiliyorsunuz” dedi.

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış