Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Yuvaya geri döndü

Yuvaya geri döndü
Son Güncellenme : 14 Eyl 2014 11:42

Yuvaya geri döndü
Yazıları ve teknik analizleriyle Türk basınına yeni bir soluk getiren Önder Özen, yeniden yuvasına, Habertürk’e döndü

Habertürk’teki yazıları ve teknik analizleriyle Türk basınına yeni bir soluk getiren Önder Özen, yeniden yuvasına döndü.

Beşiktaş’ta futbol direktörlüğü görevi üstlenen ve taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan Özen, kısa bir ayrılıktan sonra Habertürk okurlarıyla buluşmaya devam ediyor.

İşte Önder Özen’in Galatasaray-Eskişehirspor maçıyla ilgili yorumları:

DÜŞÜK TEMPO KISIR FUTBOL
Galatasaray ligin ilk maçında Bursaspor karşısında galip gelmiş fakat takım formasyonu ve ne oynamak istediği tam olarak anlaşılamamıştı. Eskişehir karşısında ilk yarı özelinde bir fark ortaya çıktı mı?

Elbette. Bu kez Burak Yılmaz’a daha yakın oynayan bir Bruma ve iki forvetin arkasına mevzilenmiş bir Sneijder izledik. İlk 20 dakikadaki dengeli oyundan sonra da rakip sahaya yerleşen ve orada kalabilen bir Galatasaray gördük. Belki sonuç vermedi, belki yüksek tempoya çıkmadı ve yine belki topu kale önüne, bir numaralı gol ayağı Burak Yılmaz’ın önüne net bir şekilde getiremedi ama atak devamlılığı sağlayan bir takım izledik. Merkezi kalabalık kapatan Eskişehirspor karşısında kanat oyunu oynamak bir çözümdü. Bunu da denedi ev sahibi takım. Veysel ve Tarık’ı üçüncü bölgede topla buluşturdu ancak atağın finalini yapacak etkili ortalar gelmedi kanatlardan.

Ev sahibi takım ikinci yarıda da zaman zaman baskı kursa da çok güçlü bir oyun ortaya çıkmadı. Bunun sebebi ne olabilir?

Takımları sonuca götürecek güçlü oyunların ortaya çıkması için iki şeye ihtiyaç vardır. İlki güçlü yada güçlenebilecek bir oyun anlayışı. İkincisi de güçlü ya da güçlendirilebilecek oyuncular. Güçlü bir oyun anlayışından bahsedebilmek için anlaşılabilir bir kazanma stratejisine sahip olmalısınız. Dün akşam ki Galatasaray için net bir karakter tanımlaması yapamayız. Bireysel performansları değerlendirecek olursak da ‘çok formda’ diyebileceğimiz oyuncu görmedik

Prandelli’nin değişikleri nasıl yorumlanmalı?

Güçlü oyunlar önemli oyuncuların üzerine inşaa edilir. Performansları tartışılsa da takıma kimlik verme olasılığı en yüksek oyuncular Sneijder ve Burak Yılmaz’ın oyundan alınmalarının üzerine düşünmek gerekir. Performansları beğenilmediği için taraftarlar, değişiklikleri doğru bulabilir. Ancak sahada değilse de takım içinde güçlü olan oyuncular oyundan alınırken sadece günü değil geleceği de düşünmelisiniz. Sıradan olmayan oyuncuların maçı tamamlayamaması ileride sorun oluşturabilir.

Dzemali ve Tarık Çamdal?

Her ikisinin de ilk maçıydı. Takımın vasat olduğu bir günde forma giydiler ve bu iki oyuncudan ilk maçta fark yaratmalarını beklemek haksızlık olur.

Ya Eskişehirspor?

Maliyet-verimlilik açısından değerlendirirsek iki maçta 4 puan harika. Büyük sıkıntı yaşamadan alınan bir puan umut verir

Es-Es taraftarı 50’de kaldı
Süper Kupa maçındaki olaylar nedeniyle G.Saray, taraftarı olmadan mücadele etti. Mücadele Eskişehir taraftarına açıktı. Ancak ceza öncesi kart alan sadece 50 Es-Es seyircisi tribünde yer aldı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış