Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Yönetim istifa etti!

Yönetim istifa etti!
Son Güncellenme : 06 Eki 2013 11:02

Kayserispor’da yönetim, Gaziantepspor yenilgisi sonrası istifa kararı aldı…

Kayserispor'da başkan Recep Mamur ve yönetim kurulu, G.Antep yenilgisi sonrası istifa etti

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’da olağanüstü kongre kararı alındı.

Kulüp Başkanı Recep Mamur, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim olarak olağanüstü kongre kararı aldıklarını ve kongrede yeniden aday olmayacağını belirtti.

Kayserispor camiasının çok büyük olduğunu ifade eden Mamur, şöyle devam etti:

“5 Ekim tarihi itibariyle olağanüstü genel kurul kararı alarak, onurla taşıdığım Kayserispor Başkanlığı görevini üzülerek bırakıyorum. Sevgili Kayserisporlular, bilmenizi isterim ki bu kararımın, takımın aldığı sonuçlarla ilgisi yok. Sizin de bildiğiniz gibi sahip olduğumuz takım kadrosu, bu lig standartlarının çok üzerindedir. Ancak en değerli 6 oyuncumuz sezon başından beri sakat. Gayet tabii ki, oyuncularımız düzelip, sizleri mutlu edecek sonuçları alacaktır.”

“3 YILDIR GÖĞÜS REKLAMI ALAMADIK”
Kayserispor’un çok büyük olduğunu ancak şehirden yeteri kadar destek görmediğini belirten Mamur, şunları kaydetti:

“Kulübümüz tesisleri, idari ve mali yapısı, kadro kalitesiyle Anadolu’nun en prestijli takımı olmuştur. Daha 2 ay önce, oyuncularımızın birkaçına gelen resmi teklif 20 milyon avronun üzerindedir. Bu parayı, hiç düşünmeden sizlere, iyi bir takım izletme adına reddettik. Geçen sezon, ligi 5. bitirmiş kadromuz, 3 yıldır göğüs reklamı alamamıştır. Kombine kartı sayısı açıklanamayacak kadar az, localarımız şehrimiz tarafından keyfe keder kullanılma arzusundadır. İlk 500’de ve ikinci 500’de onlarca firması bulunan Kayseri şehri, kendi adını taşıyan takıma reklam verme cömertliğinden kaçmanın yüz çeşit yolunu bulmuştur.”

Kayserispor’a kentin sahip çıkmasını isteyen Mamur, “Kupa kazanmış, Avrupa Kupaları’na katılmış, tüm milli takımlara oyuncu vermiş Kayserispor’un; hiçbir hamlesine katkı sağlamayanların tavrı, tribünlerin de boşalmasına, ortaya çıkan hiçbir sonuçtan memnun olunmamasına neden olmuştur” ifadelerini kullandı.

“İÇİMİZE SİNDİREMEDİK”
Kendisinin ve diğer yöneticilerin ülkede örnek gösterilen, UEFA ve FIFA yetkililerinin teşekkürler yağdırdığı Kayserispor’un, hiç kimseyi memnun edememesini, içlerine sindiremediklerini dile getiren Mamur, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Kayserispor’a hiçbir şey vermeden (sevgi dahil), çok şey istenmesini de anlayamamanın üzüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Ömrünün önemli bir kısmını Kayserispor’la geçirmiş birisi olarak, sizlere veda etmenin tarifsiz üzüntüsünü yaşamama rağmen, sizlere bıraktığımız olağanüstü Kayserispor mirası vardır. Bu miras, yeni gelecek ve yalnızlaştırılmayacak yönetimlerle, sizlere şampiyonluklar yaşatacak kadar güçlüdür. Hepinize hakkımı helal ediyor, sizlerden de haklarınızı helal etmenizi diliyorum.”

Öte yandan, Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, görevini bırakacağını açıkladı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış