Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Bahis Formülleri > Yattara’ya bir salvo daha

Yattara’ya bir salvo daha
Son Güncellenme : 30 Mar 2013 19:00

Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü Cemal Ata, Gineli futbolcu Yattara’nın gazetelerde yer alan açıklamalarına ilişkin ”Yattara hak etmediği bir çalışmanın bedelini herhalde harcarken sıkıntı duyuyor olacak ki, bu durumu gölgeleyecek bir şovun peşinde anlamsızca koşmaktadır” dedi.

Ata, yaptığı yazılı açıklamada, Türk statüsüne geçtikten sonra İbrahim Üçüncü adını alan Yattara’nın gerek Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı gerekse Kulüp Müdürü Murat Öğ ile ilgili yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü’nün Yattara’nın Türk futbolundaki disiplinli çalışma dönemindeki başarılarını takdirle karşıladığını ve oyuncudan Mersin’de de yine böyle bir başarı beklediğini ifade eden Ata, ancak bunu bir türlü göremediklerini vurguladı.

Yattara’nın, profesyonel futbolcunun yükümlülükleri arasında bulunan ”Futbolun ahlaki prensiplerini gözetmek ve teşvik etmek, kulübün yer alacağı müsabakalarda oynayabilmek ve kendisinden beklenen verimi ortaya koyabilmek için özel hayatına ve sağlığına gerekli dikkat ve özeni göstermek” eylemlerinin hiçbirisine uymadığını ve uymamaya da devam ettiğini savunan Ata, şunları kaydetti:

”Yattara, kulübümüzün 2012/2013 futbol sezonunun 1. haftasında Orduspor maçında 88 dakika, 2. hafta Sivasspor maçında 44 dakika, 4. hafta Fenerbahçe maçında 45 dakika ve 5. hafta Gençlerbirliği maçında 31 dakika olmak üzere toplamda 209 dakika sahada kalmıştır. Bu da basit bir anlamda iki 90 dakikaya denk gelmektedir. Yani, Yattara 26 haftası geride kalan ligde sadece 2 maçta oynamıştır. 22 Eylül 2012 tarihinden itibaren 6 aydır da sakattır ve bir türlü de iyileşmemektedir. Yattara’nın sakatlığı ve düzensiz özel hayatıyla alakalı olarak bazı inanılırlığı sorgulanamayacak çevrelerden aldığımız güçlü haberlerde bir futbolcuya yakışmayacak, iş ahlakına uymayacak ve yapılan işe saygı olgularından yoksun davrandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yattara bu hareketiyle aslında kendisinin de rahatsız olduğu, hak etmediği bir çalışmanın bedelini herhalde harcarken sıkıntı duyuyor olacak ki bu durumu gölgeleyecek bir şovun peşinde anlamsızca koşmaktadır.”

Ata, Yattara’nın sözleşmesi gereği kulüp tarafından kendisine tahsis edilen otomobilinin ve evinin kendisinden alınmak istediği yönündeki iddialarına ilişkin de şu ifadeleri kullandı:

”Daha önce kulübümüz tarafından kadro dışı bırakılan futbolcularla kulübümüz ekipmanlarının kullanılması veya iadesi konusunda ne taraftarımız ne kulüp yönetimimiz ne de çalışanlarımız hiçbir polemik yaşamamış, bu futbolcularda bu şekilde bizleri zan altında bırakacak açıklama ve benzeri davranışlar sergilememişlerdir. Bunun dışında kulüp tarihimizde de bu veya buna benzer hiçbir olay yaşanmamıştır. Tarafımıza isnat edilen tüm suçlamaları ve karalamaları kesinlikle kabul etmiyor ve reddediyoruz. Ali Kahramanlı başkanlığındaki Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, Yattara’daki arabanın alınması konusunda bu kadar aciz ve anlatıldığı gibi basit bir davranış ve tutum içerisine girecek bir kulüp değildir. Dolayısıyla sarf ettiği ifadeleri kesinlikle kabul etmiyoruz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış