Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Yabancı futbolcu gelirse belki sahalar düzelir"

"Yabancı futbolcu gelirse belki sahalar düzelir"
Son Güncellenme : 21 Oca 2015 19:10

"Yabancı futbolcu gelirse belki sahalar düzelir"
Antalya’da devre arası hazırlıklarını sürdüren yeşil-beyazlıların teknik heyeti ve futbolcular basınla yemekte buluştu

Yemeğin ardından basın toplantısını düzenleyen teknik direktör Şenol Güneş, transferde adı geçen oyuncuları Ozan Tufan ve Serdar Aziz’in takımda kalmasını istediğini dile getirerek, şunları söyledi:

“Oyuncularımız, sezon başından bu yana çıkış yaptı. Gündemin ilk sırasına çıktılar. Her oyuncumuza talep var. Bunlar normal ama speküle edilmesi doğru değil. Ozan, Serdar ve diğerleri Bursaspor’un ürettiği oyuncular. Ozan ve Serdar, Bursaspor’da oynamak istiyor ama caydırıcı bir teklif gelirse kulüp kabul edebilir. Ben gitmelerini istemiyorum hatta 2-3 oyuncu daha almalıyız. Ama kulübün böyle bir sıkıntısı varsa ve satmak isterse saygı duyarım. Eğer bir yarışa giriyorsak bu kadroyla gitmek zorundayız.”

Serdar Aziz ve Ozan Tufan’ın satılmaması durumunda sezon sonunda daha da değerli olacaklarını savunan Güneş, “Sezon başında değerlerinin artacağını söylemiştim. Sezon sonu, daha da değerli olacak. Kulüp ve futbolcu da buna göre değerlendirmeli. Sene sonu bu oyuncular daha değerli olacak” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ, OYUN OLARAK İLK SIRAYI HAK ETMİŞTİ”
Güneş, şampiyonluk yarışının Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş arasında geçmesini beklediğini, Bursaspor’un da benimsedikleri oyun anlayışıyla üst sıraları zorlayacağını ifade etti.

Ligin ilk bölümünde en istikrarlı gözüken takımın Beşiktaş olduğunu savunan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oyun olarak iyi olmamıza rağmen çok puan kaybettik. Oynadığımız oyuna göre ilk 3 sırada olmalıydık. Beşiktaş, oyun olarak ilk sırayı hak etmişti. Tecrübe ve kalite olarak Fenerbahçe ile Galatasaray sıralamadaki yerini aldı. Şampiyonluk yarışında 3 büyüklerin devam edeceğini düşünüyorum. Trabzonspor yeni kadrosu olduğu için geride kaldı ama yukarıyı zorlayacaklardır. Bu yıl takımlar sürpriz sonuçlar alabiliyor. Büyükler daha dikkatli olacaktır.”

Hakemlere de ligin kalan haftalarında büyük bir görev düştüğünü vurgulayan Güneş, “Tek ricam futbol oynayan takımın önüne geçmesinler. Takdir haklarını büyükleri korur tavırla vermesinler. Taraftarların da tribüne gelmesi lazım. ‘Vur, kır, parçala’ sloganını yıkmalıyız. Daha örnek sloganlar olmalı. Basında son zamanlarda bütün oyuncularımızı alıp sattı. Oyuncularımızın kafası karışsa da basına da teşekkür ediyoruz. İnşallah olumsuz bir ambians olmadan ikinci yarı oynanır” ifadelerini kullandı.

“YABANCI FUTBOLCU GELİRSE BELKİ SAHALAR DÜZELİR”
Güneş, gelecek sezon uygulanacak yabancı futbolcu kuralının Türkiye’de saha zeminlerine olumlu yansıyabileceğini söyledi.

Uygulanacak kuralın kulüplerin borcunu artırabileceğini aktaran yeşil-beyazlıların teknik direktörü Güneş, “Yeni yabancı kuralının iyi tarafı, yabancı futbolcular gelirse saha zeminleri düzelebilir. Futbol üretimi olmayan yere ithal mallarla günü kurtarırsanız, geleceği batırırsınız. Emek verip, düşünüp bu kararı almışlar. Deneyeceğiz ama kulüplerin borcu artar. İyi oyuncunun değeri düşmez. Ozan’ın değeri varsa Türkiye’de kalması şart değil Avrupa’ya gider” diye konuştu.

“EMRE’NİN AÇIKLAMALARI DOĞRU”
Türk futbolunun en büyük sorunlarından birisinin saha zeminleri olduğunun altını çizen Güneş, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu’nun İzmir Atatürk Stadı’nda sakatlanmasının ardından yaptığı açıklamaları doğru bulduğunu belirtti.

Güneş, gündemin birinci maddesinin saha zeminlerinin olması gerektiğini aktararak, şöyle devam etti:

“Federasyon takımları sahalarını kontrol edip sonra profesyonel ligde oynamalarına izin vermeli. 30-40 sene önceki gibi, büyük takım geldiğinde sahayı kazıyalım, kötü yapalım dersek, olmaz. Emre Belözoğlu’nun isyanı doğru. Gündemin birinci maddesi bu olmalı. Zemin nedeniyle sakatlandı. İzmir Atatürk Stadı’nın sahası çok daha iyi olması gerekiyor. O sahanın daha kötüleri de var. Hatırlarsanız, Galatasaray’ın Balçova maçı o sahaya alındı. Galatasaray’a az zarar versin, diye. O korumacılık da yapıldı. Emre’nin konuşmasını TFF dikkate almalı. Ben de daha önce söylemiştim. Eğer futbolcu sendikası olsaydı, bu sahalara çıkmazlardı futbolcular. Bu kadar paranın olduğu yerde, futbolcuların o sahalarda oynamasını kabul edemiyorum.”

TRİBÜNLERİN BOŞ KALMASI
Güneş, geçen yıllara göre bu sezon tribünlerin dolmamasının birçok sebebinin olduğunu söyledi.

“Şike sürecinin gündemde olması, bunun halledilememesi, haklı haksızı ayıramamak, insanın güven duygusunu kaybettiriyor” diyen Güneş, şu ifadeleri kullandı:

“Güzellikleri kaybedip, futboldaki seyirciyi kaçırdık. Tarladaki üründen geçindik ama o tarlayı iyi hale getirmek için hiçbir şey yapmadık. Kaçan seyirciyi tekrar getirmek lazım. Tek sebebi, Passolig diyemem ama onun da hataları var. Spor yasası var, 15 binlik tribünü 5 kişi yüzünden kapatıyor. Bunlar tespit edilebilir.”

Güneş, Beşiktaş ile yaşadıkları antrenman sahası problemiyle ilgili de “Sahayla ilgili sorun vardı. Sebebi de şu; Beşiktaş da o sahada söz almış biz de söz aldık. Daha sonra konuşuldu, anlaşıldı. Bir sorun olmadı. Şu an idman yaptığımız sahada güzel. İdmanlarımız aksamadı. Ama böyle bir sıkıntının hiç olmaması gerekiyordu. Kişisel hatadan kaynaklanan yanlış anlaşılma oldu” diye konuştu.

“TORKU KONYASPOR MAÇI ZOR GEÇECEK”
Antalya kampını yarın tamamlayarak 23 Ocak Cuma günü Spor Toto Süper Lig’in 17. haftasında oynayacakları Torku Konyaspor maçı için Konya’ya gideceklerini ifade eden Güneş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kamp iyi geçti. Sakatlık olmadı. Serdar Aziz’in sakatlığı geçti. Torku Konyaspor maçına hazırız. Güzel bir futbol bekliyorum Konya’da. Rakibi baskı altına alan iyi pas yapan bir takımla oynayacağız. İkinci yarıya bıraktığımız yerden daha iyi başlamak istiyoruz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış