Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Vilanova, Guardiola’yı yalanladı

Vilanova, Guardiola’yı yalanladı
Son Güncellenme : 16 Tem 2013 21:51

Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova, “Pep (Guardiola) doğru bir şey yapmadı ve beni şaşırttı” diye konuştu

Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova, "Pep (Guardiola) doğru bir şey yapmadı ve beni şaşırttı" diye konuştu

Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova, bir dönem yardımcılığını yaptığı Bayern Münih Teknik Direktörü Josp Guardiola’nın, Barcelona Kulüp Başkanı Sandro Rosell’i hedef alarak sarf ettiği, ”Bana saldırmak için Tito’nun hastalığını kullandılar” ifadesini yalanladı.

Barcelona Kulübü ile Bayern Münih’in yeni teknik direktörü Josep Guardiola arasındaki polemik, Tito Vilanova’nın açıklamalarıyla tekrar başladı. Sezon öncesi hazırlıklarına başlayan Barcelona’nın teknik direktörü Vilanova, düzenlediği basın toplantısında, Guardiola’nın geçen hafta yaptığı açıklamaya ilişkin soruyu da yanıtladı.

Kişisel meseleleri konuşmamaya çalıştığını ama Guardiola’nın demeciyle kendisini şaşırttığını ifade eden Vilanova, “New York’a ilk gidişimde Guardiola ile görüştük ancak tedavim dolayısıyla iki ay orada kaldığımda görüşmedik. Pep (Guardiola) doğru bir şey yapmadı ve beni şaşırttı. Yönetimden hiç kimsenin, ona zarar vermek için benim hastalığımı kullandığını zannetmiyorum. New York’ta yalnız olan bendim. Görüşmememiz benden kaynaklanmadı” diye konuştu.

Guardiola, hastalığı dolayısıyla bir süre ABD’nin New York kentinde tedavi gören Vilanova’yı ziyaret etmediği gerekçesiyle Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell tarafından eleştirilmişti. İspanyol teknik adamın akabinde, bunun doğru olmadığını Vilanova ile görüştüğünü ve görüşmemiş olsa bile bunun onun suçu değil Vilanova ile bağlantılı imkansızlıktan kaynaklandığını söylemişti.

Vilanova her şeye rağmen, Guardiola’nın arkadaşı olduğunu dile getirerek, ”Beni Barcelona teknik direktörü olmaya heveslendiren o oldu. O yüzden sorun buralara kadar gitmesin. Pep benim 28 yıllık arkadaşım. Bu kulüpte silinemez sayfalar yazdık ve benim arkadaşım” dedi.

“Thiago’nun kalmasını denedim ama çok fazla rekabet olduğunu biliyordu”-
Vilanova, Guardiola’nın devreye girmesiyle Bayern Münih’i tercih eden Thiago Alcantara’nın, Barcelona’dan ayrılmasına ilişkin bir soruya ise “Thiago’ya çok büyük şans diliyorum. Kalmasını denedim ama çok fazla rekabet olduğunu biliyordu. Önemli olan maçlarda Cesc’i düşünmeye devam ediyorum. Xavi ve Iniesta daha uygun isimler. Dünyanın en iyileri ile rekabet edip fikrimi değiştirmesi için kalması hoşuma giderdi. Pep’in onu götürmesi benim için kötü değil, onun Barça’dan ayrılmış olması kötü. Örneğin Cesc bana Barça’da başarılar kazanmak istediğini söyledi ve ben böyle futbolcuları tercih ediyorum” cevabını verdi.

Rosell: ”Guardiola Barcelona başkanı olarak aday olursa ona oy kullanırım”-
Öte yandan Barcelona Başkanı Sandro Rosell de Katalunya’daki 8tv televizyonuna verdiği bir röportajda, ”Pep’e saldırmak için Tito Vilanova’nın hastalığını kullandığımız yalan” diyerek, yaşanan polemiğe açıklık getirmek için geçtiğimiz hafta sonu Guardiola ile telefonda konuştuğunu ancak özel bir konuşma olduğundan ayrıntı veremeyeceğini söyledi.

Guardiola’nın önünde teknik direktör olarak daha uzun yıllar olduğunu kaydeden Rosell, ”Barça’daki son döneminde kulüp başkanı olması çok ideal olur. Eğer aynı anda kardeşim veya eşim aday olmazsa ben ona oy kullanırım” ifadesini kullandı.

Barcelona Başkanı, tüm Barcelonalıların geçmişten ders alması ve bir daha bölünme olmaması gerektiğini kaydederek, “Şu andan itibaren hepimiz Guardiolacı olmalıyız. Guardiola ve daha sonra Vilanova ile devam eden takım ruhu sayesinde 5 yıldır başarılar elde ediyoruz. Hepimiz aynı yönde kürek çekersek altıncı yıla doğru gideriz” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış