Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Uslu’ya yumruklu saldırı

Uslu’ya yumruklu saldırı
Son Güncellenme : 06 May 2014 12:23

Uslu'ya yumruklu saldırı
TKBL final maçı öncesi olaylar çıktı

TKBL’de şampiyonun belli olacağı maç büyük skandallara sahne oldu. Mücadeleyi izlemek için Abdi İpekçi’ye giden F.Bahçe Yönetim Kurulu Üyeleri, protokol tribününe alınmadı.

 İŞTE O ANLAR!

Sarı-Laciverli kurmaylar, “güvenlik” gerekçe gösterilerek 204 numaralı bloğa, yani taraftarların arasına oturtulmak istendi. Bu sırada F.Bahçeli yöneticiler ile güvenlik görevlileri arasında itiş kakışa varan tartışma yaşandı. Karşılaşmayı protokol tribününde izlemek isteyen Sarı-Lacivertliler, G.Saray yöneticileriyle de atıştı. Tüm konuşmalara rağmen F.Bahçeli yöneticiler, mücadeleyi taraftarların arasında takip etmek zorunda kaldı.

‘GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAYIZ’
Asıl skandal ise mücadelenin devre arasında yaşandı. Güvenlik zafiyetinin üst seviyede olduğu, polisin ise sayı olarak çok yetersiz kaldığı mücadelede bir taraftarın Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’ya sözlü tacizi, yumruklu saldırıya dönüştü. Araya giren polisler, taraftarın Uslu’ya ulaşmasına engel oldu.

F.Bahçe Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dinçay ise kafasına isabet eden bir cisim nedeniyle başından yaralandı. F.Bahçe kurmaylarını güvenlik çemberi ile korumaya çalışan emniyet güçlerinin, “Güvenliğinizi sağlayamayız” uyarısı sonrası Sarı-Lacivertli yöneticiler ikinci devreyi izleyemeden Abdi İpekçi’den ayrıldı.

FB TV’ye konuşan Mahmut Uslu, “Galatasaray yönetimi bize operasyon yaptı. Bunun gereğini yaparız. Taraftarlar küfür edebilir. Ama o yöneticilerin yaptığı küfürden beter. Aziz yıldırım’la yatıp kalkıyorlar. Küfür etmeleri önemli değil. Aynen ettiklerini iade ediyoruz. Mekteb-i Sultani diyorlar biliyoruz biz onun ne demek olduğunu da bu kadar ayıp şeyler olmaz” ifadelerini kullandı.

Uslu sözlerini şöyle noktaladı; “Bize ‘ya alırsın ya gidersin’ muamelesi yapıyorlar. Güvenlik kuvveti herhangi bir sorun yok diyorsa bu kurala uyacaksınız.”

MAHMUT USLU’DAN BİR AÇIKLAMA DAHA
Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar hakkında ikinci bir açıklama yaptı.

Maç öncesi yaşanan olaylarla ilgili konuşan ve Galatasaray yönetimini eleştiren Uslu, devre arasında yumruklu saldırıya uğramış ve salonu terk etmişti.

Maç sonrasında FB TV’ye bağlanan Uslu yine çok konuşulacak sözler sarfetti.

İşte Uslu’nun maç sonu açıklamaları;

“Önemli değil. Niye önemli değil, biz spor hayatında bunları yaşadık. Galatasaray’ın idarecileri yaşamadı bunları. Yanlış işler yaptılar. Operasyon yaptılar. Provokatör insanları topladılar. Aynı kişi maalesef çok önemli bir atletin oğlunun olduğunu öğrendim. Yazık, yazık. Babasının kemikleri sızlıyordur. Girişte tartaklamalar oldu. Bu arkadaş yine ordaydı. Bunlar tamamen operasyon. Maalesef GS yönetimi ve başkanı karar almışlar. Bizim gerekli haklarımızı …Arkadaşlarımız Gitmezsek yanlış anlaşılır dediler. Normal şartlarda başka türlü gelirdik, gelseydik zaten harp gibi bir şey, böyle bir şey olmaz. Fenerbahçe için Sayın Başkan nasıl diyor; Biz Fenerbahçe sevgisi ile ölsek de problem olmaz. Bazı insanlar da var. Benim teşhis ettiğim; gereğini yapacağız. Bunların hepsinin sorumlu GS yönetimi. Bir kız basketbol maçını bu hale getirdiler. 2-3 tane profesyonele teslim olmuş yönetimi var GS’nin. Ergun bey oradaydı. Hemen cevap verirler, versinler. Devam etsinler. Bu Tarihe geçen olaydır. Her şerde bir hayır vardır diyorum. Biz onları futbolda basketbolda da Çok iyi ağırladık. Benchlerin arkasına oturdular. En ufak bir yanlış seyircimiz yapmadı. Bu terbiyesizliği unutmayacağız Unutturmayacağız. Canımız sağolsun. Emniyet müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Polis, benchin arkasında da koruruz dedi. Ama onlar, yönetim kurulu kararı aldık. Biz sizi oturtturmayacağız dediler.. Federasyon başkanı da çok terbiyesizliğe alet oldu. Bunu da unutturmayacak Fenerbahçeliler ona, Çok ayıp işler oldu. Federasyoon yetkilisi yanlış olduğunu bile bile evet dedi. Burada polis bir şey yapamıyor. Kulüp istemediği için 3 kat üste oturttular. 3 bin kişinin arasından çıkarttılar bizi. Çıkarken küfürler, paralar, taşlar çakmaklar… Bu Aziz Yıldırım korkusu. Aziz Yıldırım gelecek diye bu operasyon hazırlanmış. Hiçbir konuya girmeden efendi, gibi bir şeyler yapmaya çalıştık. Galatasaray bu yanlışı yaptı. Bize para gösterenler vs. Onları Allah’a havale ediyoruz. Başka yerler de havale edeceğiz.”

“LİNÇ OLMAKTAN KURTULDUK”
Fenerbahçe Asbaşkanı Turhan Şahin, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda bugün oynanan Galatasaray Odeabank – Fenerbahçe maçında linç operasyonu ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde bugün oynanan Galatasaray Odeabank – Fenerbahçe karşılaşması öncesinde ve devre arasında sarı lacivertli yöneticilere yapılan saldırılarla ilgili FB TV’ye konuşan Şahin, olayların salona girerken başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Her şeyden evvel salona girerken hadiseler başladı. Bunca yıllık spor ve yöneticilik hayatımda görmedim. Bunlar organize şeyler. Salona girerken İsfendiyar Zülfikari Bey’i salona almak istemediler. Şampiyonluk maçı oynanıyor, bize ‘hoş geldin’ diyen yönetici yok. Federasyondan da kimse yok. Emniyet mensupları görevlerini yapmaya çalıştı. Tartaklandık. Maçın başlamasına az süre kala bize ayırdıkları yere bakınca, sanki bizi ateşin içine atmışlar. Seyircinin öfkesi, küfürlerle karşılandık. Çakmak, para, ne varsa üzerimize attılar. Cehennem gibi ortam vardı. Sahasının sıfır noktasına, aşırı fanatik taraftarlar yerleştirmişler. Spor müsabakasından başka her şey salonda sergilendi. Şampiyonluk maçına çıkmış takımın hiçbir yöneticisi yoktu. Biz deplasmana gidiyoruz, onlardan kimse yok. İnsanın kafasında sorular gündeme getiriyor. Üzücü gece yaşadık. Linç olmaktan kurtulduk. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Linç operasyonu ile karşı karşıya kaldık. Spor ve basketbol adına üzgünüz.”

USLU ŞİKAYETÇİ OLDU
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisindeki Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe maçında kendisine yumruklu saldırıda bulunan kişiyle ilgili şikayette bulundu.

Uslu, Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ardından, sarı-lacivertli yöneticileri taşıyan minibüsle Zeytinburnu’ndaki Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi’ne gitti.

Beraberindekilerle polis merkezine giren Uslu, kendisine saldıran kişiden şikayetçi oldu.

Uslu, yaptığı açıklamada, söz konusu olayı gerçekleştiren kişinin ailesini tanıdığını belirterek, “Dedesi Jerfi Fıratlı, babası ise benim kolejden abim Ali Fıratlı. Şimdi dedesinin kemikleri sızlıyordur. Buraya da şikayette bulunmaya geldim” diye konuştu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış