Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Uslu’dan iyi haber

Uslu’dan iyi haber
Son Güncellenme : 29 Haz 2013 6:15

Avrupa Takımlar Şampiyonası için gittiği İngiltere’de rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve 7 gündür yoğun bakımda tutulan Binnaz Uslu’nun durumunun iyiye gittiğini açıkladı

Avrupa Takımlar Şampiyonası için gittiği İngiltere'de rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve 7 gündür yoğun bakımda tutulan Binnaz Uslu'nun durumunun iyiye gittiğini açıkladı

Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 21 Haziran Cuma günü milli takım kafilesiyle gittiği Gateshead’de karın ağrısı şikayeti yüzünden hastaneye kaldırılan ve yapılan tetkiklerin ardından, 3,5 saat süren bir operasyon geçiren ve yedi gündür yoğun bakımda gözetim altında tutulan milli atlet, bugün itibarıyla solunum destek cihazından çıkarıldı.

Federasyon Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yıldız, milli atletin yanında bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ergüder Uzun ile görüştüklerini ve durumunun iyiye gittiği bilgisini aldıklarını belirtti.

Yoğun bakımda tutulan Binnaz’a uyandırma işlemi yapıldığına değinen Yıldız, “Bugün itibarıyla İngiltere’den sevindirici bir haber aldık. Uyandırma işlemi yapılan Binnaz Uslu, solunum destek cihazından ayrıldı. Kendiliğinden solunum yapabiliyor. Sözlü iletişim de kuruldu. Ancak yoğun bakım ünitesinde tutulmaya devam ediliyor” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Çoşkun da milli atletin doktorları ile temasta olduklarını, Binnaz Uslu’nun, hazır tutulan ambulans uçakla Türkiye’ye götürülerek tedavisine devam edileceğini vurguladı.

“SEYAHAT EDEBİLİR” İZNİ VERİLDİ
İngiltere’de bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ergüder Uzun da Binnaz Uslu için doktorlarının “seyahat edebilir” izni verdiğini belirterek, yarın sabah saatlerinde Newcastle’dan hareket edecek tam donanımlı ambulans uçakla milli sporcunun Türkiye’ye götürüleceğini kaydetti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış