Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Ulusoy’dan adaylık sinyali

Ulusoy’dan adaylık sinyali
Son Güncellenme : 19 Haz 2013 9:20

TFF Olağan Mali Genel Kurulu’nun ardından Haluk Ulusoy, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

TFF Olağan Mali Genel Kurulu'nun ardından Haluk Ulusoy,  basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

TFF eski Başkanı Haluk Ulusoy, “Eğer İbrahim Hacıosmanoğlu’nun konuşmalarına cevap veremiyorsanız artık bırakın gidin” dedi.

“BÜTÜN DÜNYAYA REZİL OLDUK”
JW Marriott Oteli’nde gerçekleştirilen TFF Olağan Mali Genel Kurulu’nun ardından çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Haluk Ulusoy, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in şampiyonluk ve Ziraat Türkiye Kupası’nı dahi veremediğini öne sürerek, kupaları kendisinin yerine başkanvekilinin verdiğini belirtti. Demirören’in kendi takımı Beşiktaş’ın maçlarına da gidemediğini vurgulayan Ulusoy, “Peki, Türk futbolundaki birlik ve beraberliği nasıl sağlayacaksınız?” dedi. 3 Temmuz olaylarının yaşanmasını futbola emek veren hiçbirisinin kabul edemeyeceğini dile getiren Ulusoy, “Bütün dünyaya rezil olduk, olmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

“FUTBOL YERLERDE SÜRÜNÜYOR”
Haluk Ulusoy sözlerine şöyle devam etti:
“Zamanında ülkemizde olmuş olan bir şike varsa bunun kararını veremeyen, bunun kararını verip de kapatamayan yönetimlerin elinde maalesef Türk futbolu. UEFA’nın kucağına, UEFA midesinin içine gelip dosyaları bırakanlar bu işi bugünlere getirdi maalesef. ‘Bu iş bitti’ denilmişti aylar evvel ama bitmedi. Bitmesi de mümkün değildi. Çünkü dosyalar karara bağlanmamıştı. Yani mahkeme kararları bir tarafta, mahkeme kararları bir tarafta. Federasyonu kararları ile mahkemenin kararlarının birbirine tutar hiçbir yanı yok. UEFA, benim anladığım kadarıyla mahkeme kararlarına istinaden teftiş kurulları çalıştı ve disiplin kurullarına sevk etti. UEFA iki kulübü ele aldı. Benim korkum bundan sonra diğer 6 kulüp ve mahkeme dosyalarında ne kadar isim varsa onlar disiplin kuruluna sevk edilecek. Allah korusun daha da büyük endişem, TFF’ye bir yaptırım uygulanabilir mi, bunların neticesinde. Kendi ülkemizde şike kararlarını veremez hale geldik. Disiplin Kurulu’yla Tahkim Kurulu’yla Merkez Hakem Kurulu’yla yönetimiyle, başkanlarıyla maalesef yerlerde sürünen bir Türkiye futbolu görüyoruz. Bunu üzülerek söylüyorum.”

Kendi döneminden sonra 2 adaylı TFF Genel Kurulu yaşanmadığına dikkat çeken Ulusoy, Demirören yönetimini eleştirdi. Ulusoy, “Bizim dönemimizde herkese açıktı ama şimdi insanlar göz taramasıyla federasyon binasına giriyor” ifadelerini kullandı. Genel kurul üyelerinin halinden memnun olmadığını belirterek, yönetimin yenilenmesi gerektiği yönünde talepte bulunduğunu belirten Ulusoy, “Herkes güven tazelenmesini istiyor. Hiç kimse kurullara güvenmiyor, yönetime güvenmiyor, ‘federasyon başkanımız yok’ diyor. Ben Yıldırım adına da üzülüyorum. Benim ailemde hısımlık yaşadığım bir kardeşim. Ama onun da artık bir karar verme noktasına geldiğine inanıyorum. Ya bu işi yapacaksın ya da bırakıp gideceksin” diye konuştu.

“TFF, ÖZERTEN’E TERK EDİLMİŞ DURUMDA”
Federasyonun, TFF Başkanvekili Ufuk Özerten’e terk edildiğini iddia eden Ulusoy, “Çünkü 50 bin lira maaş alıyor. Yani ben böyle bir şey görmedim. 9 yıl başkanlık yaptım, hiçbir yönetim kurulu üyeme huzur hakkı ödemedim” açıklamasında bulundu. Ufuk Özerten’in muhattabı olmadığını vurgulayan Ulusoy, “Muhattabım olamaz, çünkü benim gözümde memur, maaş alıyorsan memursun. Hiç gocunmasın. Belki yarın bana cevap vermeye kalkacak ama onun bana cevap verecek ne bilgisi, ne becerisi ne başarısı hiçbir şeyi yok. Bir doğruyu, bir hakkı bugüne kadar yerine getirmek için sustuk, konuşmuyoruz. Ama bu işi doğru dürüst yapın ya da Türk futbolunun yakasını bırakın. İçeride herkes gitmeleri için bir kıvılcım bekliyor” ifadelerini kullandı. Ulusoy, bundan sonra Türk futbolunun bu yönetimin elinde ne olacağının belli olmadığını kaydederek, “Eğer İbrahim Hacıosmanoğlu’nun konuşmalarına cevap veremiyorsanız artık bırakın gidin” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış