Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Türkiye’ye şikeyi sokan Galatasaray’dır"

"Türkiye’ye şikeyi sokan Galatasaray’dır"
Son Güncellenme : 12 Haz 2014 20:21

"Türkiye'ye şikeyi sokan Galatasaray'dır"
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan olay açıklamalar

Fenerbahçe, Galatasaray ile oynanan final serisindeki olaylarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu, final serisindeki olaylarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, “Bizim için ‘şike’ diye bağırıyorlar. Türkiye’ye şikeyi sokan Galatasaray Kulübü’dür. 8-0’ları 6-0’ları unutmadık. Bize şikeyi öğretenlerin biraz utanması lazım” diye konuştu

İŞTE AZİZ YILDIRIM’IN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR:
“Basın toplantısını baskı oluşturmak için düzenlemiyoruz. Türk basketbolundaki gerçekleri ortaya koymak istiyoruz. Amacımız, ‘onlar bunu yaptı’ demek değil. Sorunların sebebi seyirci değil. TBF, yöneticiler ve medya da sorumludur. ‘Şike’ diye bağırılan yerlerde hiçbir anons yapılmamıştır. Bizim sahamızda ‘Ergin Ataman doping yapsana’ diye bağırdıkları zaman hemen anons yapıldı. Kurallar eşit uygulanmalı. Basketbolcularımıza hakaretler edildi. Bunun sorumluluğu olmalı. Bizim isteğimiz, bizim taraftarımıza ne uygulanıyorsa diğer takım seyircilerine de aynısı uygulansın. Galatasaray Spor Kulübü, 12.000 kişilik salona 16.000 kişi sokmuştur.”

“18 DEFA KÜFÜR EDİLMİŞTİR”
“TBF’nin, hakemlerin, oyuncuların ve yöneticilerin durumuyla basının sorumluluğu altında toplayıp öyle değerlendirmek lazım. Biraz önce arkadaşlar gösterdiler. 18 defa bip yapılan şekilde küfür edilmiştir. Bu küfürlerin camiamıza, sporcularımıza yapılması endişe vericidir. Bizim isteğimiz bize ne uygulanıyorsa diğer takım oyuncularına da aynı şekilde uygulanmasını istiyoruz. TBF ve yönetiminden bunu bekliyoruz. Siz 16 bin kişiyi biletli ya da biletsiz kontrolsüz şekilde sahanın içine kadar doldurarak her türlü hakareti yapmasının bir sorumlusu olması lazım. Savcıların buna suç duyurusu yapması lazım. Birisi sahanın içerisine girmiş, akreditasyonu yok, seyircileri susturmaya çalışıyor. Devletin koymuş olduğu kanunları uygularsak bunların önüne geçebiliriz. Bunları bizim yapmamız sonrasında bu sorunları durduramayız.”

“OBRADOVİC İLE KONUŞTUM”
“Daha önce koçumuz Obradovic’i milli takım koçluğu için istediler, koçumuzdan tercih yapmasını istedik. O da kararını Fenerbahçe’den yana kullandı. ‘Ben Türkiye’ye savaşmak için gelmedim’ dedi bana. Savaşmakla ilgili bir arzu, istek varsa ben de savaşırım diyor.”

“ERGİN ATAMAN YÜZLERİNE NASIL BAKACAK”
“Ergin Ataman, Milli Takım koçu olarak tüm sporcuları kucaklamalı. Yarın bu sporcuların yüzüne nasıl bakacak, nasıl milli takıma çağıracak? Biz gitmelerine izin vermezsek ne yapacak? Fenerbahçe’de yarın Milli Takım’da birlikte çalışacağı sporcular var. O zaman ne olacak Türkiye basketbolu. Aklı başında olması gerekirken Engin Ataman olayların devamında yer almıştır.”

“HAKEMLERİN GÖREVLERİ BELLİDİR”
“Türkiye’de basketbol hakemleri miladını doldurmuştur. Artık genç hakemlerin görev alması gerekir. Bazı hakemlerin basketbol camiasından dışarı çıkması gerekmektedir. Bir hakemin görevi, 2 rakip oynarken bir oyuncuyu uzaklaştırıp ceza almasını engellemek değil.”

“ERGİN ATAMAN KÖŞE YAZARLARINI ARIYOR”
“Engin Ataman bütün köşe yazarlarını arıyor. Onun tek görevi oyuncularını çalıştırmak. Her tarafla oynuyorlar. Ben olsaydım şunu yazardım; “Galatasaray yenmiştir ama şu şu olaylar olmuştur.” Yorumcu diyor ki şu hatalar oldu ama bunu sonra konuşuruz. Ne yaşanmışsa onu söyleyeceksiniz. Aksi halde yarın nasıl her yer karışıyorsa bu tribünler de karışır. Fenerbahçe Stadı’nda 3-5 tane kendini bilmez dışında hiç küfür duymuyorsunuz.”

“TÜRKİYE’YE ŞİKEYİ SOKAN GALATASARAY’DIR”
“Son maçta bize 18 defa küfür etmişlerdir. Şahsımıza, kulübümüze şike var diye bağırmışlardır. Evet şike var diye bana bağırıyorsunuz. Benim şahsıma, camiama bağırıyorsunuz ama Türkiye’ye şikeyi sokan da Galatasaray’dır. Bunu unutmasınlar. Geçmişte 8-0’lar, 6-0’lar bunların hepsini Galatasaray Kulübü getirdi. Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki bazı maçlara çantalarla neler götürdüklerini Ahmet Çakar söylüyor, ben söylemiyorum. Bunun dışında Beşiktaş maçı ile ilgili basketbolda geçmişte sizler yazdınız. Sizin yalancınızım ben. Onu da araştırırsınız yanlış yazdıysanız düzeltirsiniz. Beşiktaş’ın yabancı oyuncusunu ayarttıklarını ve gönderdiklerini ondan sonra da Beşiktaş’ı yendiklerini sizler yazdınız. Ben bilmiyorum sizlerden öğrendim. Fenerbahçe bu şike davasından sonunda aklanacaktır. Bize şikeyi öğretenler, Türkiye’ye şike belasını sokanlar, şike diye bize bağıramazlar. Biraz utanmaları lazım.”

“ŞİMDİDEN HAKEMLERİ UYARIYORUM…”
“Maleesef TBF son 10 senede hakem yetiştirememiş ve bunlarla oynamamıza bizleri mahkum etmişlerdir. Fatih Söylemezoğlu geçmişte centilmenlik dışı faul çalmış ve Fenerbahçe’yi şampiyonluktan etmişti. Seyircilerimizin devamlı tepki koyduğu bir hakemdi kendisi. Murat Biricik bizim maçlara gelmesin diye belirttiğimiz, 2 yıldan beride istemediğimizi beyan ettiğimiz bir hakem ve çok maçta bizim aleyhimize çok maçta hareket etmiştir. Şimdiden hakemleri uyarıyorum ne Fenerbahçe’nin ne de karşı takımın aleyhine karar vermeyin. Hakem 2 tane düdük çalıyor o da bizim benchin önünde düdük çalıyor, diğerlerine müdahil olmuyor.”

“ARTIK KİMSE AT KOŞTURAMAYACAK”
“TBF’nin başına yeni bir başkan oturmalı ve Türk basketbolunu tarafsız kucaklayan biri olmalı ve bu oyunları da artık ortadan kaldırmalıdır. Bunu da bilerek söylüyorum ki artık kimse at koşturamayacak. Bazı haksızlıklar var orada onu da yakında açıklayacağız.”

ERGİN ATAMAN İÇİN: “YAŞATMAYIZ”
“Galatasaray’ın basketbol antrenörünü görüyorsunuz. Bu aynı zamanda Milli Takım hocası. Hem G.Saray’ı çalıştıracak hem de Milli Takımı. Bir de Tanjevic vardı hem Fenerbahçe’yi hem Milli Takımı çalıştıran. Onda hiç böyle hareketler gördünüz mü? O efendilik nerede burada yapılanlar nerede. Fenerbahçe’nin onay vermediği kişiler orada uzun süre bulunamazlar. Yaşatmayız. Bütün oyunculara karşı bir görevi olduğunu bilmesi lazım. Kalamaz diyorum. Fenerbahçe camiası onu orada tutturmaz. Engin Ataman Galatasaraylı olabilir, hiçbir zaman karşı çıkmayız.”

“BİZ SKORBOARDA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ YAZARIZ”
“Eskiden Galatasaray’ı batıya açılan pencere olarak ayrıcalıklı olarak görüyorlardı. Biz onları her yerde yeniyoruz. Onlara karşı sportif anlamda önde gidiyoruz. Tribünlerde onlardan daha kaliteliyiz. Biz yine saygılı davranacağız. Skorboarda bir şey yazarsak “geçmiş olsun” yazarız.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış