Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Türkiye tek yürek

Türkiye tek yürek
Son Güncellenme : 13 Eki 2013 14:35

Belki de EURO 2008’den sonra ilk kez…

Belki de EURO 2008'den sonra ilk kez...

HTSPOR / Atilla TÜRKER

Milli Takım’ın başına geçmesiyle olumsuz havayı bir anda dağıttı… Tükenmek üzere olan play-off umutlarımızı canlandırdı… Küllerinden doğurduğu Ay-Yıldızlı ekibi, yeniden 75 milyonun ortak heyecanı yaptı… İşte tüm bunları başaran Fatih Terim, “Bu takım play-offa kalacak” inancını tüm kalbiyle oyuncularına aşılamaya devam ediyor… İmparator, hem maçtan sonra soyunma odasında, hem uçakta dönüş yolunda, öğrencilerini şu şekilde motive etti: “Sizler her zaman kendinizi kanıtlamış, tarihi başarılara imza atmış kişilersiniz. Ülkemize karşı büyük bir sorumluluğumuz var. 75 milyonun kalbi bizimle. Çok önemli bir yükün altına girdik. Alnımızın akıyla da çıkacağımıza yürekten inanıyorum. Biz, yapılamaz denilen birçok şeyi başardık, ‘Çılgın Türkler’ olarak Avrupa’ya korku saldık. Hollanda engelini de aşarak play-off’a kalıp, Brezilya vizesini alacağımıza inanıyorum.”

‘DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ…’
2-0’lık Estonya galibiyetinin ardından ‘Bayram yerini’ andıran Milliler’in soyunma odasında büyük bir sevinç ve mutluluk hakimdi. Futbolcularını tek tek kutlayan Fatih Terim’in, sıcağı sıcağına yaptığı konuşmada “İyi bir oyun ortaya koyduk. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Disiplinli oyununuzdan ötürü sizi kutlarım. Ama henüz işimiz bitmedi. En önemli engel Hollanda, onu da el birliğiyle aşacağız. Her şey unutulur ama tarih bu mücadeleyi asla unutmaz. Tarih yazmak sizin elinizde. Size güvenim tam” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

‘HER ŞEY BİZE BAĞLI’
Maçtan hemen sonra özel bir uçakla İstanbul’a dönen Milli Takım kafilesinde, futbolcuların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. Kendi aralarında kısa bir değerlendirme yapan Ay-Yıldızlılar’ın, “Müthiş bir ivme yakaladık. Kısa süre önce şansımız yüzde 3, 5 görülüyordu. Şimdi iddialı bir konuma geldik. Hollanda’yı yendiğimiz takdirde belki de Türk futbol tarihinin en önemli zaferlerden birinin altına isimlerimizi yazdıracağız. Bu inanç ve azimle başarırız. Sonuçların dışında oynadığımız futbol da artık övgü topluyor. Bu anlamlı mücadelenin sonu da çok güzel olacak. Her şey bize bağlı” dedikleri öğrenildi.

ARDA’NIN SAKALI GİDECEK Mİ?
Milli Takım’ın en ‘esprili’ ismi olan Arda Turan, Estonya maçının ardından da bu özelliğini kanıtladı! Genelde olduğu gibi otobüse en son binen futbolcu olan Arda’nın masaj yaptırdığı için geç kaldığı öğrenildi. Yıldız oyuncu, otobüse bindiği esnada kendisine yöneltilen “Hollanda’yı yenersek sakalları kesecek misin?” şeklindeki bir soruya gülümseyerek yanıt verdi.

HOLLANDA ERTESİ SÖZLEŞME
Türkiye Futbol Federasyonu da (TFF), üst üste gelen zaferlerin ardından Fatih Terim konusunda elini çabuk tutmaya karar verdi. TFF yönetim kurulunun, sonuç ne olursa olsun Hollanda maçının ardından deneyimli teknik adamla masaya oturacağı bildirildi. Hatırlanacağı üzre Terim, Estonya maçından önce yaptığı basın toplantısında, milli takım için 2014 Mayıs ayına kadar söz verdiğini söylemiş ancak henüz ortada imza olmadığı vurgulamıştı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış