Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Türkiye bu haberi konuşuyor

Türkiye bu haberi konuşuyor
Son Güncellenme : 21 Kas 2014 11:46

Türkiye bu haberi konuşuyor
HABERTÜRK bir kez daha gündeme damgasını vurdu…

Hatırlanacağı gibi Trabzonspor, şike davasıyla ilgili olarak UEFA’ya itirazlarda bulunmuş ve bunun üzerine UEFA bir müfettiş görevlendirmişti. UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi Jean-Samuel Leuba yaklaşık 4 aylık çalışması sonucunda raporunu hazırlamıştı. Çok büyük önem taşıyan bu rapor daha sonra başta TFF olmak üzere kulüplere de gönderildi. Peki ama raporda neler yazıyordu?

İŞTE UEFA’NIN KARARI: 2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONU KİM?
Trabzonspor’un başta 2010-11 sezonu şampiyonluğunun ve kupasının verilmesini istemesine
nasıl bir yanıt verilmişti? İşte spor kamuoyunun kafasını kurcalayan ve sporseverlerin de cevabını bir türlü bulamadığı bu soruların yanıtı olan rapora, HABERTÜRK ulaşarak dün sayfalarında yer verdi ve tüm Türkiye bu haberi konuştu.

UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi Jean-Samuel Leuba’nın 3 Temmuz’a adeta son noktayı koyan, “Kupanın iadesi mümkün değil’ şeklinde oluşan raporu, spor kamuoyuna adeta bomba gibi düşerken; HABERTÜRK de bir kez daha kafalardaki soru işaretlerini haberciliğiyle ortadan kaldırmış oldu.

TWITTER’DA YAZILANLAR

■ 2010-2011 sezonu şampiyonunun Fenerbahçe olduğunu ilan etmek için ne TFF ne de UEFA onayına ihtiyacımız var! Delili akıtılan alın teridir!

■ UEFA noktayı koydu: “Şampiyon Fenerbahçe.” Herkese selam olsun, hadi dağılın şimdi.

■ UEFA’ya teşekkür pankartı açan Trabzonsporlular’a ulaşılamıyor!

■ Ütopyanın sonu. Trabzonspor avukatları tribünlere oynadı, cezasını kulüp çekiyor. Müfettişten spor hukuku dersi gibi mütaala.

■ Peki “Kupayı getireceğiz” diyen avukatların aldığı trilyonlar ne olacak?

■ UEFA raporundan sonra Trabzonspor’un avukatları açıklama yapar: “Hık mık cart curt fıstık leblebi kem küm”

■ Trabzonspor, “UEFA bizi akladı” diyor ya hep. Biz de diyoruz ki bizim de şampiyonluğumuzu tescilledi.

■ Habertürk’ün haberine göre UEFA, Trabzonspor’a şikeden kapıları kapatmış. Bu düşüncede
bizi ümitlendirenlere, kupayla kandıranlara takımımdan para gitmiştir. Haram olsun.

TRABZON’DAN AÇIKLAMA: ŞİKE SÜRECİ DEVAM EDİYOR
HABERTÜRK’ün gündeme bomba gibi düşen UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi Jean-Samuel Leuba’nın raporuna yönelik haberiyle ilgili olarak Trabzonspor açıklama yaptı.

Bordo-Mavililer’in internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bugün (dün) bazı medya organlarında ‘UEFA 2010-11 sezonunun şampiyonunu ilan etti’ başlıklı haberler yayınlanmıştır. Bilindiği üzere medya şike sürecinde, ‘müjde’ içerikli çok sayıda haber yayınlamış; müjdeli haberlere rağmen 2010-2011 sezonunda yapılan şike nedeniyle UEFA tarafından Türkiye’den 4 kulübe ceza verilmiştir. Şikeyi destekleyen medyaya göre, UEFA bir kulübe şike yaptığı için ceza verebilir ama aynı zamanda o kulübü meşru hak sahibi olarak görebilir. Açıkça belirtmek gerekir ki, her zaman olduğu gibi UEFA müfettişinin raporunun içeriği çarpıtılmıştır. Müfettişin görüşü hakkında karar vermek üzere, UEFA Disiplin Kurulu 11 Aralık tarihinde toplanacaktır. Disiplin Kurulu’nun kararına itiraz edilmesi durumunda UEFA Temyiz Kurulu konuyu ele alacaktır. FIFA ve CAS da konuyu değerlendirmeye yetkilidir. Şike süreci devam etmektedir. Trabzonspor Kulübü, ana akım medyayı hayal kırıklığına uğratmaya devam edecektir” denildi.

HALİL ÖZER – GÜNÜN YORUMU: Şikayet mercii biz değiliz
UEFA Müfettişi Jean Samuel Leuba’nın 3 Temmuz’a itiraz raporlarını, dün Habertürk yayınladı. Meriç Müldür’ün haberi büyük yankı uyandırdı. Her kesimden tepkiler geldi. Hatta bazı taraftarlar sanki raporu biz yazmışız gibi kızdı. Onları anlayışla karşılıyoruz. Her haberin, herkesi mutlu etmesi mümkün değil. Ancak Trabzonspor’un dün yaptığı açıklama biraz farklı. Diyorlar ki; “Rapor çarpıtılarak yazılmıştır.” Oysa başlıklar dahi raporun içinde yer alan sözcüklerden oluştu. Asıl çarpıtma, böyle bir açıklama yapmaktır. Üstelik bir gün taraftarlar, “Bu raporu bildiğiniz halde neden camiaya bildirmediniz, görmezlikten geldiniz” diye sorabilir. Saklamak da bir çarpıtma değil mi? Trabzonspor’un üç talebine karşılık yazılan bu raporu biz hazırlamadık. UEFA Müfettişi Jean Samuel Leuba yazdı. Biz de haberini yaptık. Acemice yapılan açıklamalar yerine lütfen şikayetlerinizi müfettişe ya da UEFA’ya bildirin. Bize değil…

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış