Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Bahis Formülleri > Türk futboluna yeni tesis

Türk futboluna yeni tesis
Son Güncellenme : 05 Nis 2013 18:25

Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin temeli 9 Nisan Salı günü atılacak.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, milli takımların tüm kamp programlarını gerçekleştireceği tesisler 14 aylık bir sürede tamamlanacak.

Federasyon tarihindeki en büyük altyapı yatırımı olduğu ifade edilen tesislerin, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kabiliyeti ve tasarruf odaklı yapısıyla, LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’nın güçlü bir adayı olacağı belirtildi.

Riva’da 235 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek tesisler, nizami futbol sahaları, tenis kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş alanları, koşu parkurları, açık otopark ve rekreasyon alanlarından oluşacak. Tesislerin 17 bin 643 metrekarelik kapalı alanı, 6 kütle üzerinde inşa edilecek, yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları bünyesinde barındıracak.

Yıllardır farklı otellerde ve tesislerde kamp yapmak zorunda kalan milli takımlar, 8 bin metrekareden oluşan 3 katlı konaklama bloğuyla kendi tesislerine kavuşacak. İkisi suit, toplam 85 odanın yer alacağı konaklama kısmında toplantı odaları, konferans salonları, hobi alanları ve restoranlar bulunacak. Konaklama bölümü sadece sporcuların değil, misafirlerin de ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlenecek.

İki katlı sağlık kulübünün bin 900 metrekarelik zemin katında yüzme ve terapi havuzları ile hamam, sauna, masaj ve tedavi odalarından oluşan sağlık birimleri yer alacak. Üst katta ise 350 metrekarelik fitness salonu bulunacak.

Tesislerin mevcut arazisinde bulunan futbol sahalarının çim yüzeyleri değiştirilip, saha sayısı 5’e çıkarılacak. Projeye göre, sahaların destek birimleri, tribünleri, tel örgüleri de yeniden tasarımlanacak. Dereye yakın arazi şeridi, ıslah edilerek yürüyüş ve koşu parkurlarının yer alacağı yeşil alan haline dönüştürülecek.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış