Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Türk futbolu bunları hak etmedi”

“Türk futbolu bunları hak etmedi”
Son Güncellenme : 15 Haz 2013 18:13

Eski milli futbolcu Hakan Şükür, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi hakkında görüşlerini dile getirdi

Eski milli futbolcu Hakan Şükür, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi hakkında görüşlerini dile getirdi

AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, UEFA’nın Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi disiplin kuruluna sevk etmesine ilişkin, “Bu konu hukuk dışında bir şey olmaya, karışık hale gelmeye başladı. Umarım ülke sporu için hayırlı bir karar çıkar” dedi.

Hakan Şükür, partisinin Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Nurcan Dalbudak ile Gümüşler Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezi gezen Şükür, çocuklarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi, forma imzaladı.

UEFA’nın Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi disiplin kuruluna sevk etmesine ilişkin gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Hakan Şükür, konuyla ilgili TFF başkanı ve yetkililerin görüşmeleri sürdürdüğünü kaydetti.

Çıkacak sonucu önceden bilmenin zor olduğunu ifade eden Şükür, şöyle devam etti:

“Bu konu hukuk dışında bir şey olmaya, biraz karışık hale gelmeye başladı. Umarım ülke sporu için hayırlı bir karar çıkar. Fakat ülkemizde son günlerde çıkan olayların ana fikrine de bakmamız lazım. Çok önemli organizasyonlara adayız. Akdeniz Oyunları, U-20 Dünya Kupası başlayacak, arkasından da büyük sevdamız olimpiyatlara adaylık sürecimiz var. Yani bu süreçte bu tip haberler ülkemiz adına önemli gelişmeler, dünyanın ilgisini çekecek şeyler. Ülkemiz geçmiş dönemde tarihi boyunca bu tip şeylerle mücadele etti. İki güzide takımımızın hem yöneticileri hem ülkemizin değerli hukukçuları bu konu ile uğraşıyorlar, umarım olumlu sonuç alırlar. Tabii Türk sporu ve futbolu bunları hak etmiyor. Geçmiş dönemde varsa ki onların yargılanması devam ediyor, yargıya intikal olmuş, UEFA da şu an itibariyle buna müdahil oldu. Bizim kendi adımıza düşen, hayırlı bir sonuç istemek olacak.”

“UZUN SOLUKLI PLAN YAPILAMIYOR, BU ÜLKE FUTBOLUNUN EN BÜYÜK SORUNU”
Futbol kulüplerinin transfer planlamaları ile ilgili soru üzerine Şükür, kulüplerin, iyi bir planlamayla ve yetiştirdikleri futbolcularla birlikte yapacakları transferlerin önemli olduğunu belirtti.

Kulüplerin ve başkanlarının sezonu başarılı tamamlama çabası içerisinde olduklarını, sabrın gösterilmediğini, yoğun eleştirilerin bulunduğunu belirten Şükür, bu ve benzeri nedenlerle uzun soluklu planların yapılamadığını, bunun da ülke futbolunun en büyük sorunu olduğunu bildirdi. Şükür, “Ülkenin en başından başlayan sistematik düzelmeler olursa, spora, futbola, kulüplere bu yansıyacaktır. Ekonomik veriler ve insanların özgüveni arttıkça, katılımlar ve yönetim biçimleri değişecek ve ülke sporu çok önemli cevherler yetiştirecektir. Sabır, her şeyde olduğu gibi burada da çok önemli” diye konuştu.

Şükür, Milli Takım ile ilgili yöneltilen soru üzerine, “başarısız” değerlendirmesi yapmanın doğru olmayacağını dile getirdi.

Milli takımda kendini ispatlamış, kaliteli oyuncuların bulunduğunu belirten Şükür, “Milli takıma biraz daha ehemniyet gösterilmesi ve olumlu jenerasyonların yakalanabilmesi için de önemli çalışmalar yapılması lazım. 20 yıl önce altyapı abartısını duyuyordum, 20 yıl sonra da hala aynı şeyleri duymak biraz üzücü. Altyapı eksiğimiz yok, canlandıracak üst yapı eksiliğimiz var. Çünkü herkes kamuoyu önünde olmak, ön planda durmak istiyor” dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış