Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Trabzonspor ve Karşıyaka’ya transfer yasağı

Trabzonspor ve Karşıyaka’ya transfer yasağı
Son Güncellenme : 18 Kas 2014 18:02

Trabzonspor ve Karşıyaka'ya transfer yasağı
FIBA Disiplin Kurulu, oyuncularına borçlarına ödemedikleri gerekçesiyle Trabzonspor Medical Park ve Pınar Karşıyaka’nın da aralarında bulunduğu 5 takıma transfer yasağı getirdi

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), Trabzonspor Medical Park ile Pınar Karşıyaka’ya transfer yasağı getirdi.

Trabzonspor Medical Park Kulübü Genel Menajeri Nihat Mala, yaptığı açıklamada, transfer yasağına ilişkin bilginin kulübe geldiğini belirterek, “Kulübün borcu büyük bir rakam değil. Kısa sürede halledip, tekrar transfer yapabilecek duruma gelebiliriz. Trabzonspor ihtiyacı olduğu zaman her transferi yapar” ifadelerini kullandı.

Pınar Karşıyaka yetkilileri ise eski oyuncuları Will Thomas’a yaklaşık 90 bin dolarlık borçları nedeniyle transfer yasağı aldıklarını ve borcun ödenmesi halinde bu durumun kalkacağını bildirdiler.

Bu arada, Antalya Büyükşehir Belediyespor, Samsun Basketbol, Samsun Canik Belediyesi’ne transfer yasağı getirildiği öğrenildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bilgisi dahilinde ligde şu anda basketbol takımları bulunmadığını hatırlatan Antalya Büyükşehir Belediyespor Başkanı Recep Tokgöz, transfer yasağıyla ilgili kendilerine henüz bir tebligat yapılmadığını belirterek, “Ligde takımımız yok. Böyle bir yasağın getirilmesi de anlamsız” dedi.

Samsun Basketbol Kulübü Başkanı Ahmet Öztürk de bazı yabancı oyunculara borçları olduklarını belirterek, “Kulübümüz fiilen açık ama takımımız yok. Geçmiş dönemlerden yabancı oyuncularımıza borcumuz vardı. Zaten bu borçlarımızı ödemeye çalışıyoruz. FIBA tarafından ceza gelmiş olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Samsun Canik Belediyesi Başkanı Ercan Bayrak ise kulübe borçları nedeniyle transfer yasağı getirilmiş olabileceğini fakat konuyla ilgili kendilerine ulaşın bir bilginin olmadığını kaydetti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış