Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Trabzon’da imzalar atıldı

Trabzon’da imzalar atıldı
Son Güncellenme : 06 Haz 2013 20:58

Yeni sezon öncesinde Trabzonspor Kulübü’nde 8 imza atıldı

Trabzonspor, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ve yardımcılarıyla sözleşme imzaladı.

Trabzonspor, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ve yardımcılarıyla sözleşme imzaladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde, Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman’ın imza töreninin ardından teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, yardımcıları Hami Mandıralı, Hamdi Zıvalıoğlu, Turgay Karslı, Haluk Boğuşlu, Almanya’nın Hoffenheim Kulübü’nde daha önce görev yapan kondisyoner Yannick Obernauer ve idari menajer Serkan Ünver için imza töreni düzenlendi.

Ünal Karaman’ın da hazır bulunduğu imza töreninde Akçay ve teknik kadroyla 3’er yıllık sözleşme imzalandı.

Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada, bu imzaların, birlikteliğin herkese hayırlı olmasını dileyerek, “Burada gördüğünüz insanlar bu şehrin insanları. Sadece yurt dışından gelen bir arkadaşımız var. O da tecrübelerini bizle paylaşacak. En az Trabzon ve Trabzonsporluyum diyen insanlar kadar bu takıma katkı sağlayacak” dedi.

“Mustafa Akçay ve ekibine son derece güveniyorum” diyen Karaman, “İnanıyorum ki bu piyasada bildiğimiz marka isimlerin haricinde bizim çocuklarımız, bizim evlatlarımız da bizim gibi düşünen insanlar da en azından art niyet olmaksızın bu işi en iyi şekilde yapabilirler. Böyle bir ekip oluştu. Bu sizi karamsarlığa itmesin. Bir bakalım ne olacak tarzında bir oluşum değil, bu ekip başarıya aç, başarıyı isteyen, sonuna kadar zirveyi takip ederek kovalayacak bilgi, birikim, donanıma sahip. Lütfen bu ekibin önüne tutun ışığı, gözüne tutmayın. Bu ekibin önünü lütfen açın” ifadelerini kulandı.

Gelecekte kendilerini başarıya getirecek oyuncular üzerinde yoğunlaşacaklarını ifade den Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kısa dönemde vedalaşacak oyuncularımız olabilir, yerine yapacağımız çalışmalarla bütçemizi çok sarsmadan katacağımız oyuncular olacak. Transfer dönemi bittiğinde hepimizi tatmin edecek bir Trabzonspor oluşturmaya gayret edeceğiz. Bu camiya zarar verecek kim varsa hepsiyle tek tek bir kere konuşacağız. Hepsinin düşüncesinin makul olduğunu düşünüyoruz. Ayrılmasını düşündüğümüz oyuncularla gönülerini kırmadan bir ayrılığımız söz konusu olacak. Eğer bir insanın niyeti bozuk, beni de bozmaya çalışıyorsa o zaman bu şehirde kalmasının, saha kenarında ayrı idman yapmasının anlamı yok. Biz şehri sevecek, heyecanınına cevap verecek düzgün insanlarla çalışmak istiyoruz. Ben ruhumda şampiyon kadro oluşturdum. Sahaya çıkacak oyuncuda da aynı ruhu görmek isterim. Şampiyon gibi yaşayacağım, şampiyon gibi mücadele edeceğim ama istiyorum ki şampiyon gibi temsil etsin. Üçüncü veya beşinci olsun eyvallah, ‘Gücüm bu kadar’ derim. Niyetinde zaten bozukluk varsa onun bizimle beraber sezona başlamayacağından emin olabilrsiniz.”

Karaman, kaleciler Tolga ve Onur’a gelen taleplere ilişkin, “Gazetede yazanlara itibar etmeyin. Kadroda düşünülmeyen oyunculara bile çok ciddi teklifler var. Tolga bizim kaptanımız, kalecimiz. Onur çok değer verdiğmiz oyuncumuz. Onlara teklif gelmesi kadar doğal bir şey yok. Bütün oyunculara teklif gelsin” diye konuştu.

AKÇAY: ÇOK MUTLUYUM
Geçen sezon Trabzonspor’un pilot takımı 1461 Trabzon’u çalıştıran Akçay, Ünal Karaman’ın teveccüh dolu sözlerinin kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Kendisine teşekkür ederiz. Uzun süre kendimizi bu meslekle ilgili donanımlı hale getirmek, ülke futboluna ve Trabzonspor’umuza ve Trabzon futboluna yararlı olma ideolijisi, felsefesi her zaman önümüzde olmuş, bizi güçlü kılmıştır. Bugün çok mutluyum. Çok sevdiğim kulübe hizmet etme şansı elde ettim. Bunun önemini ve değerini biliyorum. Ekibimle bu enerjiyi takımımıza ve sonra da toplumumuza vermek istiyoruz” dedi.

Bunun kolay bir iş olmadığını söyleyen Akçay, ” Kolay bir iş olmadığını biliyorum. Trabzonspor çoğu insanın nadide bir çiçeği. Güneşte çok bırakıldığında kurumasından, yağmurda çok bırakıldığında çürümesinden korkulabilir. Bize neyi teslim ettiklerini biliyoruz. Onların o nadide çiçeği bize emenattir. Emanete hıyanet etmek bizim kültürümüzde yok. Hatalı olabiliriz belki ama bilinçli olmayacaktır. Onu korumak, yüceltmek, büyütmek bizim görevimizdir. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

TEKNİK KADRONUN GÖRÜŞLERİ
Hami Mandıralı da evine döndüğü için mutlu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“8 sene İstanbul’daydım, tekrar burdayım. Ünal hoca futbolculuk döneminde ağabeyimdi. Şimdi bizim üstümüzde her şeyimiz. Beraber bu yola baş koyduk. Trabzonspor’un büyümesi için her şeyi yapacağız, saha içinde de iyi temsil edeceğiz. Benim mezarım Trabzon’da olacak. Bunu hiçbir zaman unutmayın, bundan bazı insanlar bazı cevaplar alacaktır. Hizmet etmeye geldim. Allah bizi mahcup etmez inşallah. Biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin ferdi olmaktan onur, gurur duydum.”

Hamdi Zıvalıoğlu da Mustafa Akçay ile uzun yıllardır çalıştığını belirterek, “Onun ne kadar güçlü olduğunu, bu işi hep beraber başaracağımızı biliyorum” dedi.

Kaleci antrenörü Alper Boğuşlu, “Hepinizi selamlıyorum. İmzamızın camia için hayırlı olmasını diliyorum. Son söz Trabzonspor diyorum” ifadelerini kullandı.

Turgay Karslı ise “Çok değerli, düzgün insanlarla bir arada bulunuyorum. Trabzonspor’da A takımda çalışmanın heyecanı gururunu yaşayacağım için mutluyum. İyi güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Trabzonspor’un gücüne güç katacağız” diye konuştu.

Alman kondisyoner Obernauer, “Benim görevim Trabzonspor takımının en üst seviyeye gelecek performansına katkı sağlamak. Trabzonspor’u Türkiye’de en yüksek kondisyona sahip bir takım haline getireceğim” dedi.

İdari menajer Serkan Ünver de “İnşallah camiamıza hayırlı olur. Masanın bir tarafındaki gururu inşallah tüm şehrimize yayıp mutlu günler yaşayacağız” diye konuştu.

BORSAYA BİLDİRİLDİ
Trabzonspor Kulübü, teknik direktör Mustafa Akçay ve futbol genel direktörü Ünal Karaman ile anlaşmaya varıldığını borsaya bildirdi.

Bordo-mavililer, Akçay’a 2013-2014 futbol sezonu için aylık 100 bin lira olmak üzere yıllık 1 milyon 200 bin lira ödeyecek. Futbol genel direktörü Karaman’a ise aylık net 60 bin lira olmak üzere yıllık 720 bin lira ödenecek.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen iki ayrı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Kulübümüz, profesyonel takım teknik sorumlusu olarak Mustafa Akçay ile 3 yıllık (2015-16 futbol sezonu sonuna kadar) sözleşme imzalamıştır. Sözleşmeye göre profesyonel takım teknik sorumlusuna, 2013-14 futbol sezonu için aylık net 100 bin lira olmak üzere yıllık toplam 1 milyon 200 bin lira ödenecektir. Gelecek sezonlar için ödenecek aylık net ücret, (TEFE ÜFE)/2 oranındaki artış ile belirlenecektir. Ayrıca profesyonel takım teknik sorumlusuna, her bir futbol sezonu için uygulanmak üzere, Süper Lig şampiyonluğunda 500 bin dolar, Süper Lig ikinciliğinde 300 bin dolar, Süper Lig üçüncülüğünde 150 bin dolar, Türkiye Kupasının kazanılmasında 200 bin dolar başarı primi ödenecektir.”

Ünal Karaman ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle:
“Kulübümüz futbol genel direktörü olarak Ünal Karaman ile 3 yıllık (2015-16 futbol sezonu sonuna kadar) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmeye göre futbol genel direktörüne, 2013-14 futbol sezonu için aylık net 60 bin lira olmak üzere yıllık toplam 720 bin lira ödenecektir. Gelecek sezonlar için ödenecek aylık net ücret, (TEFE ÜFE)/2 oranındaki artış ile belirlenecektir. Ayrıca futbol genel direktörüne, her bir futbol sezonu için uygulanmak üzere, Süper Lig şampiyonluğunda 500 bin dolar, Süper Lig ikinciliğinde 300 bin dolar, Süper Lig üçüncülüğünde 150 bin dolar, Türkiye Kupasının kazanılmasında 200 bin dolar başarı primi ödenecektir.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış