Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > TFF’de tarihi itiraz

TFF’de tarihi itiraz
Son Güncellenme : 29 Ağu 2014 17:23

TFF'de tarihi itiraz
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa finali Türk futbolunda bir ilke sahne oldu. Demirören, kulüplere verilen para cezalarına el koydu…

HTSPOR.COM / İnanç ERGÜLEN

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, PFDK’ya Fenerbahçe ve Galatasaray’a verilen para cezalarının arttırılması yönünde itiraz etti. Tahkim Kurulu, Galatasaray ve Fenerbahçe’den 3 Eylül’e kadar savunma istedi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Kupa finalindeki Fenerbahçe ve Galatasaray maçında taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle Galatasaray Kulübü’ne toplamda 250 bin, Fenerbahçe Kulübü’ne de 120 bin lira para cezası uygulamıştı.

Öte yandan Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’e 3 maç ceza gelirken, Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu’na 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmişti.

Bu gelişmelerin ardından; TFF Hukuk Kurulu, Fenerbahçe ve Galatasaray’a verilen para cezalarının arttırılması yönünde itiraz etti. Bu olay TFF tarihine belki de bir ilk olarak geçecek. Ayrıca, sadece TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF Hukuk Kurulu, PFDK’nın verdiği cezalara itiraz edebiliyor.

Galatasaray taraftarlarının Süper Kupa’daki eyleminin ağır olduğu belirtilirken, sarı-kırmızılı kulüp saha kapatma cezası ile karşı karşıya kaldı.

TAHKİM KURULU, KULÜPLERDEN 3 EYLÜL’E KADAR SAVUNMA İSTEDİ
Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, TFF Hukuk Kurulu’nun, Fenerbahçe ve Galatasaray’a verilen cezaların arttırılması talebi çerçevesinde kulüplerden 3 Eylül Çarşamba gününe kadar savunma istedi.

Federasyondan yapılan açıklamada, hukuk kurulunun, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan TFF Süper Kupa maçında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen cezanın arttırılması talebinin görüşüldüğü belirtilerek, TFF Hukuk Kurulu’nun itiraz dilekçesi ve PFDK gerekçeli kararının tebliğ edildiği kulüplere, 3 Eylül’e kadar cevap iletmek için süre verildiği bildirildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış