Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “TFF ateşle oynuyor”

“TFF ateşle oynuyor”
Son Güncellenme : 06 Tem 2013 11:21

Kulüpler, yabancı kontenjanı kararını değiştirmeyen Türkiye Futbol Federasyonu’na ateş püskürüyor

Kulüpler, yabancı kontenjanı kararını değiştirmeyen Türkiye Futbol Federasyonu'na ateş püskürüyor

HTSPOR / ATİLLA TÜRKER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ateşle oynamaya devam ediyor…

Yabancı oyuncu sayısını ele alan TFF; 17 kulübün tüm isteğine, ısrarına ve baskısına rağmen 1 yıl önce aldığı kararda direndi.

Kulüpler Birliği’nin daha önce yaptığı “6+0+4 uygulaması kulüplere büyük zarar verir. Türk futboluna darbe vurur” şeklindeki açıklamalarını dikkate almayan TFF, bugünkü yönetim kurulu toplantısında 6+0+4 uygulamasının devreye sokulduğunu bildirdi.

Kulüplerin bugüne kadar ısrarla belirttiği 6+2+2 uygulamasını bugün de gözden geçiren TFF “Geçen yıl 13 Haziran’da 6+0+4 uygulamasıyla ilgili kulüplere görüş bildirdik. Hepsi de kabul etti. Üstelik transfer tescil dönemi de başladı. Bu kararımız yürürlüğe girmiş oldu. Değiştiremeyiz” dedi.

TFF’nin bu kararı kulüplerin büyük tepkisine neden oldu.

Avrupa’daki mücadelenin en büyük ölçülerinden birinin yabancı oyuncu sayısındaki serbestlik olduğuna dikkat çeken kulüpler, TFF’nin yeni uygulamasının Türk futboluna darbe vuracağını sert bir şekilde ifade etti.

Türk futbolunun alt yapısının son derece yetersiz olduğuna dikkat çeken Fenerbahçe dışındaki 17 kulüp şunları dile getiriyor:

“Günümüzün şartlarına ayak uydurmamız gerekir. Transfer edeceğimiz futbolcuların 4’ünü tribünde ya da evde oturtmanın izahını kim nasıl yapacak! 10 futbolcuyla sözleşme hakkımız bulunuyor. Bu doğrultuda almış olduğumuz futbolculardan 4’ünün parasını sokağa atmış olacağız. Haliyle bu futbolcular yeteri kadar forma giyemeyeceği için maç deneyimleri azalacak. Motivasyonları kaybolacak. Bu futbolcuların formsuz şekilde Avrupa’da başarılı olmaları mümkün değil. TFF tarihi bir hata yaptı.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış