Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Tarih yazacağız”

“Tarih yazacağız”
Son Güncellenme : 07 Eyl 2013 10:14

2020 Olimpiyatları’nın yapılacağı kentin belirleneceği seçim öncesi İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat, basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Arat, basın mensuplarının sorularını yanıtladı

İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat şunları söyledi:

“Ülkemizin yüzde 94’ü Olimpiyat’ın İstanbul’da düzenlenmesine destek veriyor.Beraber çok uzun bir yol yürüdük iki yılda. Ben hepinizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Bu hafta boyunca tarih yazmaktan bahsettik. Bunu tüm dünyaya duyuracağız. İstanbul 2020, geleceği şekillendirmek açısından büyük bir fırsat. Türkiye’de bu ölçüde düzenlenen ilk etkinlik olacak. İlk defa iki ayrı kıtada aynı anda oyunlar düzenlenecek. İlk defa nüfusun büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkede düzenlenecek. İlk defa yarısı 25 yaşın altında olan bir ülkede düzenlenecek. Sihirli bir şehirde düzenlenecek. Doğu ve batının buluştuğu İstanbul’da düzenlenmesini gerçekten çok istiyoruz. 5. kez adayız. Yeni Türkiye için yeniden aday olduk. Hükümet, özel sektör ve halkın tam desteğini alıp aday olduk. Bütün fonlarımız garanti altında. 20 yıllık hayalimiz gerçekleştirmek için her hazırlığı yaptık. 50 genç burada. Umutlu olduğumuzu söyleyebilirim. IOC’nin Türkiye ile birlikte tarih yazması konusunda.

İki yıldır çalışıyoruz. Çok iyi bir takımımız var. Halkımız iyi haberleri bekliyor. Hükümetimiz büyük destek veriyor. Özel sektör de bunu destekliyor. Biz yarınki sunumumuzda Başbakanımız ile birlikte bunu anlatacağız.

Başlangıçtan beri Başbakanımız, adaylığın açıklandığından beri her sürece dahil oldu. Kendisi şu an uçakta. Her dakikayı takip ediyor. Bu gece burada olacak ve takımımızın kaptanlığını yapacak.

Bu şimdiye kadar yapılmış en iyi adaylıklardan biri. Yarın size neyin değişik olduğunu çok iyi bir şekilde anlatacağız.

Başlangıçtan beri çok açık ve dürüst olduk. Gerçekten çok çalıştık ve çok umutluyuz. Bize destek veren herkes çok çalıştı. Yarın da takım olarak en iyisini yapacağız. Hiçbir sorunumuz yok.

Adaylık dosyamız çok güçlü. Türkiye’nin, Olimpiyat’ın geleceği için çok önemli. Size bir köprü uzatıyoruz. Yeni fırsatlar sunuyoruz. Çok iyi bir fırsat olacak.

Binlerce yıllık kültürel bir anlaşma var. Yüzlerce yıldır kültürler İstanbul’da kaynaşıyor. Hepinize gelmenizi tavsiye ediyorum. Sabah Asya tarafında bir oyun izleyip öğleden sonra Avrupa’da başka bir oyun izleyebileceksiniz. Bu Olimpiyat tarihinde ilk defa olacak. Tarih yazmaya devam edeceğiz.”

“BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
Hasan Arat, sunumun ardından NtvSpor’un sorularını yanıtladı. Arat’ın sözlerinden satırbaşları şöyle:

“İstanbul çok önemli bir aday. Çok ciddi bir hazırlık yapıldı. Şehrin güzelliği, insanlarımızın verdiği destek, devletin, muhalefetin, sivil toplum örgütlerinin desteği çok iyi görülüyor. Çok uzun yollar katettik. Bu sevmeden gönül vermeden yapılacak bir iş değil. Bununla gurur duyuyorum. Yarın artık final maçına çıkacağız. Ülkemizi iyi anlatabileceğimize inanıyorum. Spordan bir farkı yok. İyi çalışınca sahaya rahat çıkarsınız. Bizim için de öyle. Halkımızı temsil etmek bizim için gurur olacak. Daha önceki adaylıkları takdir etmek lazım. Her gün yeni şeyler oluyor, ülkemiz gelişiyor. Güzel bir tablo oluştu. Son 10 yılda önemli değişiklikler yaşadık. Türkiye şu anda çok popüler. Zayıf bir aday olsak bu kadar ilgi olmaz. Bakalım yarın hayırlısıyla bu işi iyi bir şekilde yapıp kararı IOC’ye bırakacağız. Hükümetimiz, bakanlığımız, özel sektör her şeyi yaptı. Muhalefet partilerimiz ciddi destek verdiler. Belki de ilk defa birlik beraberlik, güzel bir ortam yaşandı. Sabahtan beri üyelerle görüşüyorum. Gençlerin en büyük kaynağı gençleri. Geleceğini sporcularını burada bulundurarak önemli bir iş yaptık. İlk 5 sırada yarın onlar oturacak. Bu bir ilk. “Onlar bizim geleceğimiz onlar bizim liderimiz” temasıyla buradayız. Gönlümden geçen tek şey ipi birinci olarak göğüslemek. Bu işte gümüş madalya yok, altın var. Biz de onu istiyoruz. Ülkeme, halkıma teşekkür ediyorum. “

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış