Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Taraftara şirin gözükmek için…”

“Taraftara şirin gözükmek için…”
Son Güncellenme : 11 Haz 2013 17:30

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, taraftarlara şirin gözükmek için kulübün milyon dolarlarını sokağa atmayacaklarını söyledi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, taraftarlara şirin gözükmek için kulübün milyon dolarlarını sokağa atmayacaklarını söyledi

Fikret Orman yaptığı açıklamada, Serdar Bilgili yönetiminden sonra kulübün borcunun 26 milyon lira olduğunu hatırlatarak, “Bu 26 milyon lira 8 sene 585 milyon liraya oluştu. Bunun 3’te birinde Sayın Murat Aksu, 3’te birinde de Sayın Serdal Adalı var. Her konu işlerine geldiği zaman Yıldırım Demirören’in üzerine atılıyor da bu arkadaşlar 3’te ikisinde beraberler. Biri ikinci başkan, bir tanesi futbol şube sorumlusu. Beşiktaş’ın borcu 585 milyon liraya gelmiş. Biz olmasaydık, biz yönetimi almamış olsaydık, bu borç 1 milyar liraya gelecekti. Bu zihniyette durum oraya gidecekti. Hal böyleyken transferlerle elde edilen başarılar da ortada” diye konuştu.

Popülist olmayan, Beşiktaş’ı istikrar üzerine, istikrarlı bir kadro, yönetimle götürebilecek bir zihniyetin temsilcisi olduklarını kaydeden Orman, şöyle devam etti:

“Biz tabii ki takımımıza katkıda bulunacak, bizi önemli başarıya götürebilecek oyuncular transfer etmek amacındayız. Bu bizim arzumuzdur. Ama biz asla ve asla taraftara şirin gözükelim diye, Beşiktaş’ın bugüne kadar olduğu gibi milyon milyon dolarlarını sokağa atmayacağız. Biz iktidarız, Beşiktaş kulübünü yöneten ben ve arkadaşlarım seçim süreci götürüyoruz ve popülist bir açıklama yapmıyoruz. Hep gerçekler üzerine açıklamalar yapıyoruz. BJK TV var, internet sayfalarımız var hiçbirini kullanmadım. Artı ne bir spor müdürünü, ne bir spor yazarını, ne bir spor muhabirini arayıp da ‘bizim hakkımızda böyle yazın’ demedik. Beşiktaşlılık bu demektir.”

“HAVAALARINDA OYUNCULARI YOLCU EDECEKLERİNE…”
Orman, büyük transfer bütçeleri konuşmanın, insanları yanlış yönlendirmenin doğru olmadığını belirterek, “Futbol takımı ile alakalı yapabileceğimiz şeyleri konuşmamız lazım. Arkadaşlarımız yeni tüzüğü okumamışlar. Beşiktaş bütçesinin haricinde borç vererek, Beşiktaş’ı borçlandıramazsınız. Borçlandıracaksınız genel kuruldan yetki almanız lazım, yetki almadan bunu yapamazsınız. Arkadaşlarımız havaalanlarında oyuncuları yolcu edeceklerine Beşiktaş’ın genel kurullarına, tüzükleri değişirken, anayasası yazılırken iştirak etmiş olsalardı bunları bilirlerdi” ifadelerini kullandı.

“ARKADAŞLARIMIZ HATALARINI ANLADIĞI İÇİN MUTLUYUM”
Başkan adayı Serdal Adalı’nın yaptığı ilk basın toplantısında kendisini eleştirmesine üzüldüğünü kaydeden Orman, “Özellikle kullanılan üslup üzdü. Sayın Adalı özür diledi zaten. Beşiktaş Kulübü’nün saygınlığını korumak, en başta Beşiktaş başkanının görevidir. Bu işe aday olan insanlar da camiayı temsil edenler de Beşiktaş’ın saygınlığına, usluplarına dikkat etmeli, Beşiktaşlıları yanlış yönlendirmemeli. Seçimi son sürece kadar sessiz götürmeye çalıştım. O üslupta da devam etmeye gayret ediyorum. Üzüldüm ama arkadaşlarımız hatalarını anladığı için mutluyum” şeklinde konuştu.

“HIRSLARIN, ZEKALARIN ÖNÜNE GEÇMEMESİ LAZIM”
Orman, Beşiktaş’ta görevde olduğu dönemde borçların düşmediği konusuyla ilgili iddialara da şöyle yanıt verdi:

“Zaten seçimden bir gün önce mali ve idari kurulumuz var. Burada neyin ne olduğu genel kurul üyelerine anlatılacak. Doğru bilgiler, statta olduğu gibi, benim tarafımdan resmi evraklarla anlatılacaktır. Kamuoyunu yanlış yönlendirmenin manası yoktur. Konuşan arkadaşların havadaki laflarla değil, doğru veriler üzerine hareket etmeleri lazım. Hırslarının, zekalarının önüne geçmemesi lazım. Hata yapıyorlar, Beşiktaş kamuoyunu yanlış yönlendiriyorlar. Doğru şeyler değil.”

“EN BÜYÜN PROJE STAT”
Projeleriyle ilgili bir soru üzerine seçim döneminde Beşiktaş’a zarar verecek olaylarla karşılaştıklarını aktaran Orman, “Bazılarını kamuoyuna anlatıyorum, bazılarını ise saklı tutuyorum. Benim için önemli konu Beşiktaş menfaatidir. Beşiktaş’a zarar verecek konuları açıklamıyorum çünkü önü kesiliyor. Yiğidin hakkını da yiğide vermek lazım. 7-8 senedir maketler, projeler, herşey kağıtlar üzerinde anlatılıyordu, ortada hiç yapılan birşey yoktu, iznini aldık ve 1 senede yapacağız. Beşiktaş’a çok önemli bir tesis kazandıracağız. Biz başladık, biz bitireceğiz. Bundan daha önemli proje yoktur. Bunun gibi birçok projemiz bulunuyor ancak anlatabilmek için biraz zamana ihtiyacımız var. Çünkü önünün kesilmesinden endişe ediyorum” diye görüş belirtti.

ÖNDER ÖZEN KONUSU
Fikret Orman, futbol direktörlüğüne Önder Özen’in getirilmesi konusunda eleştiriler bulunduğunun belirtilmesi üzerine ise şunları söyledi:

“Her yeni gelen insana tepki olur. Biz de tepki gelecek diye icraat yapmamazlık durumunda değiliz. İnandığımızı, doğru bildiğimizi yapmalıyız. Önder Özen, üniversite mezunu, bütün antrenörlük sertifikalarına sahip, dünya futbolunu çok iyi bilen, inceleyen, araştıran, iki üç lisan konuşan, futbolla ilgili bütün eğitimlerini alan, vizyonlu, çok namuslu bir arkadaşımız. Biz bir göreve insan arıyoruz. Bizim tarifimize uygun birisini alıyoruz. Profesyonel bir iş, kimse burada hatır için çalışmıyor, bir ücret alıyorlar. Önder Özen’in Beşiktaş’ta çalıştığı ücretle, rakiplerimizdekilerin aldıkları ücret arasında fark var. Bizim açımızdan mantıklı fiyatlara çalışmaktadır. Bunu yapabileceğine inandığımız için onu koyduk ve yaptığımız tercihin doğru olduğunu söylüyoruz. Kamuoyu Önder Özen’i tanımadan evvel bazı eleştiriler oluyordu ama yavaş yavaş rakipler bile bu işte başarılı olabileceğini ve onunla çalışmak istediklerini ifade ediyorlar. Bu da mutluluk verici birşey.”

-Teknik direktör konusu

Teknik direktör konusunda bir gelişme olup olmadığı sorusuna Orman, “Hafta sonunda seçim var. O süreç zarfında seçimi etki edecek bir hareket içinde olmamaya gayret gösteriyorum. Transferlerle alakalı popülarizm yapmadım, taraftarımızın gözünü boyayacak hareketler, olmayacak işler içinde olmadım. Bu seçim döneminde transfer yapmak için Beşiktaş’ın milyonlarını sokağa atmadım. Bunlar benim huylarımdır. Beni tanıyanlar gayet iyi bilir” diye yanıt verdi.

Orman, Brezilyalı futbolcu Ronaldinho’nun isminin transfer için geçtiğinin belirtilmesi üzerine, “Ben bir işi yapmadan konuşmam, böyle bir konuyla alakalalı, olmamış birşey için de bilgi vermem” dedi.

Teknik direktör Samet Aybaba ile yolların ayrılması konusunda Orman, “Kulübün kaptanlığını yapmıştır. Geçen sene de çok başarılı bir sezon geçirmiştir. Hiçbir hesap yapmadan hocalığa soyunmuştur. Önemli bir iş yapmıştır. Bu profesyonel bir hayat. Burada sözleşmeler yapılır, sözleşmeler biter, bozulur. Bunlar işin içerisinde olan şeyler, geçmişi kaşımanın Beşiktaş’a faydası yoktur” ifadelerini kullandı.

MAÇLARIN GÜNDÜZ OYNANMASI TEKLİFİ
Orman, maçların gündüz oynanması konusuyla ilgili, “İngiltere’de oynanıyor. Biz çocukken de çok gündüz maçları oynanırdı. Ancak herkesin bilmesi gerekli olan şey, külüplerin en büyük gelir kaynağının yayın geliri olduğudur. Yayın gelerini ödeyen bir kurum var. Bu kurum Türk sporuna inanılmaz bir katkıda bulunuyor. Onların da uzlaşacağı bir formülün daha adaletli bir formül olacaktır” diye konuştu.

“NEREDE OYNAYACAĞIMIZ BELLİ”
Stadın yıkılıp yeniden yapılması döneminde gelecek sezon Beşiktaş’ın maçlarını nerede oynayacağı sorusuna Orman, “Stratejimiz belli. Hemen hemen nerede oynayacağımız da belli ancak bunun bir süreci var. Bu herhalde temmuz başları bitmiş olur, o zaman da kamuoyuna açıklamış oluruz. Seçim arefesinde olsak bile, taraftarımızı heyecanlandırsa bile Beşiktaş’a zarar vereceği ve önü kesileceğine inandığım için önce yapıyorum, sonra açıklıyorum” ifadelerini kullandı.

“DEDİKODULARA İNANMASINLAR”
Fikret Orman, son olarak kongre üyelerine seslenerek, “Kulüplerine sahip çıksınlar. Beşiktaşlılık, iki yemekle kandırılabilecek birşey değildir, bunu gayet iyi bilirim. Gelsinler kongreye Beşiktaş’a sahip çıksınlar ve inandıklarına oylarını versinler. Dedikodulara inanmasınlar. Biz kulüp menfaati için çalışan insanlar, doğru bilgileri, doğru zamanda genel kurul üyelerimize, taraftarlarımıza iletiyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış