Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Süleyman Seba Sezonu"

"Süleyman Seba Sezonu"
Son Güncellenme : 30 Ağu 2014 17:55

"Süleyman Seba Sezonu"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 2014-2015 sezonunu ‘Süleyman Seba Sezonu’ olarak isimlendirildiğini ilan etti

Yıldırım Demirören, TFF’nin İstinye’de yer alan merkez binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim katıldı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, sezonun hemen öncesinde Manisa’da Süper Kupa Finali’nde, üstelik futbolun toplumsal sorumluluk, birlik ve dayanışma adına oynandığı bir ortamda yaşanan olaylar futbol camiasını derinden üzdüğünü belirterek, “Biz sorumlu Federasyon olarak, önlem alınmadığı takdirde Türk futbolunun saygınlığını tehdit edecek bu çirkin manzara karşısında açık ve kararlı bir tavır alıyor, Türk futbolunun tüm paydaşlarını bu tavrı desteklemeye çağırıyoruz” dedi.

“FUTBOL İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”
2014-2015 futbol Sezonu ile birlikte Türk futbolunda yeni bir sayfa açtıklarını söyleyen Demirören, “Bundan böyle sahalarımızı savaş alanına çeviren sözde taraftarlar, demeçleriyle ekranlarımızı işgal eden kimi yöneticiler ve başkanlar, yorumlarıyla çirkinliklere çanak tutan bazı medya mensupları ve hırçınlıklarıyla şiddeti körükleyen bazı futbolcuların aramızda barınamayacağı bir süreci başlatıyoruz. Devletimizin ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tam desteğiyle, futbol ortamını tüm çirkinliklerden ve sportmenlik dışı davranışlardan arındırmak için gereken her şeyi yapacağız” diye konuştu.

“ASIL ÖNEMLİ OLANIN GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU OLMAK”
Federasyon Başkanı, eski kırgınlıkları gündemde tutarak futbol ortamını geren, sürekli kavga eden yöneticilerin daha güzel bir lig adına, bu kötü alışkanlıktan bir an önce vazgeçmeleri gerektiğini vurgulayarak, “Camianıza sahip çıkmak bahanesiyle verdiğiniz demeçlerin tüm Türkiye’ye zarar verdiğini artık anlayın. Maçlardan önce taraftarları galeyana getirecek gelişi güzel açıklamalar yapmadan lütfen bir değil üç kez düşünün. Sahada ter döken futbolcularımız, maçlardan sonra tüm kameralar size çevrilmişken, çoluk çocuk milyonlarca insana hitap ettiğinizin bilincinde olun, herhangi birisi gibi değil, örnek bir sporcu gibi davranın. Maç kaybedin, kupa kaybedin, para kaybedin ama asla kendinizi kaybetmeyin. Rakibiniz yenildiğinde kontrolsüzce sevinerek onu tahrik etmek yerine, kendinizi onun yerine koyun, üzüntüsüne saygı duyun. 6259 Sayılı Yasa’nın yaptırımlarını zihninizden çıkarmayın. Hakimlerimiz, savcılarımız, emniyet güçlerimiz sizler kanun uygulayıcı olarak, lütfen bu yasayı etkili kılmak için gereğini yapın. Biz nasıl sportmenlik dışı hareketlerde bulunan futbolcularımıza ceza veriyorsak, lütfen siz de, onlara hakaret ve küfür edenlerin cezasını hakkıyla verin, adaleti sağlayın. Futbol sahalarını cehenneme çevirenlerin, sahaya girip futbolcuya tekme atacak kadar kendinden geçenlerin cezasını tam verin. Komik savunma cümlelerine itibar etmeyin, arka çıkanlara meydan vermeyin, iyi niyetinizin istismar edilmesine göz yummayın. Medya mensupları olarak reyting ya da tiraj uğruna doğruluğu kanıtlanmamış haberlere, kötü örneklere, tahrik edici demeçlere prim vermeyin, sayfalarınızda ekranlarınızda bunlara yer vermeyin. Gerçek bir futbol taraftarı olarak gönül verdiğiniz renklerden önce, barışın ve kardeşliğin, bizi insan yapan değerlerin taraftarı olun. Birlik ve beraberliği savunalım, ‘ben’ yerine her zaman ‘biz’ demeyi benimseyelim. Haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz anlarda, hak arama adına çizgiden çıkmayın, yeni haksızlıklara bizzat vesile olmayın. Yıldızları sayarken birbirinizi saymayı unutmayın, şampiyonluk mücadelesi verirken, asıl önemli olanın gönüllerin şampiyonu olmak olduğunu aklınızdan çıkarmayın” açıklamasında bulundu.

“SÜLEYMAN SEBA FUTBOL’UN SAYGINLIĞI KONUSUNDA HEPİMİZE ÖRNEK OLDU”
Federasyon olarak bütün bu hatırlatmalarla beraber, futbolun saygınlığını korumak için gerekli tüm somut girişimleri yapacaklarını hatırlatan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “bu konudaki tüm uygulamaların ve yaptırımların öncüsü, savunucusu ve takipçisi olacağımızı futbol kamuoyuna bir kez daha duyurmak istiyoruz. Bu sezon tüm etkinliğiyle yürürlüğe giren e-bilet ve Passolig sistemi bunların sözde kalmayacağının ilk kanıtı olacaktır. Bunların yanı sıra, bu konudaki kararlığımızı futbol camiasıyla paylaşmak, bu konuda duygu ve tavır birliği oluşturmak için, 2014-2015 Futbol Sezonu’nu, hepimizi birleştiren sembol bir kişiliğe, futbolumuzun efsane ismi, rahmetli Süleyman Seba’ya adamaya karar verdik. Çünkü Süleyman Seba taraftarken diğer renklere saygısıyla, futbolcuyken meslektaşlarına karşı efendiliğiyle, yöneticiyken centilmenliğiyle, başkanken efendiliği, centilmenliği ve saygısıyla, ömrünün sonuna kadar da duruşuyla, hayatının her aşamasında futbolun saygınlığı konusunda hepimize örnek oldu. Vefatıyla da hepimize, tüm farklı renklerimize rağmen, futbolun en güzel değerleri etrafında bir araya gelebileceğimizi gösterdiği, ‘biz’ olabileceğimizi kanıtladığı için, bu sezona Süleyman Seba Sezonu adını verdik. Süleyman Seba Sezonu Yeni Türkiye ve futbolun gerçek dostlarına hayırlı olsun. Kişiler geçici, kurumlar kalıcıdır. Bunu hiçbir zaman unutmayalım” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İşte “Süleyman Seba Sezonu”nun logosu:

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ’IN AÇIKLAMALARI
İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, toplantıda yaptığı açıklamada, “Süleyman Seba taraftarken diğer renklere saygısıyla, futbolcuyken meslektaşlarına karşı efendiliğiyle, yöneticiyken centilmenliğiyle, başkanken efendiliği, centilmenliği ve saygısıyla, ömrünün sonuna kadar da duruşuyla, hayatının her aşamasında futbolun saygınlığı konusunda hepimize örnek oldu. Vefatıyla da hepimize, tüm farklı renklerimize rağmen, futbolun en güzel değerleri etrafında bir araya gelebileceğimizi gösterdiği, ‘biz’ olabileceğimizi kanıtladığı için, bu sezona Süleyman Seba Sezonu adını verdik. Süleyman Seba Sezonu yeni Türkiye ve futbolun gerçek dostlarına hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kişilerin geçici, kurumların ise kalıcı olduğunu kaydeden Gümüşdağ, “Başkanımız bana bu projeden bahsetti. Bir araya geldik değerlendirdik. Kulüpler Birliği Başkanı olduğum için birliktede bunu paylaşmak durumunda kaldık. Dün 18 Süper Lig kulüp başkanı ile bu projeyi bizzat konuştum. 18 kulübün mutabakatıyla büyük bir gurur ile bu öneriyi kabul ettik. Spor Bakanımız ile de bu görüşmeyi yaptım. Onun da bu konuda her türlü desteği var. Bu projeye tam destek vereceğini söyledi.” diye konuştu.

“BAŞAKŞEHİR-KASIMPAŞA MAÇINDA KAŞKOL DEĞİŞİMİ”
Yeni sezonda tribün olaylarının ve küfürlü tezahüratların sona ermesi için vakıf olarak önemli çalışmalar yapacaklarını da belirten Gümüşdağ, bugün oynanacak olan İstanbul Başakşehir – Kasımpaşa maçıyla ilgili de açıklamalarda da bulundu.

Gümüşdağ, Kasımpaşa Başkanı Zafer Yıldırım’ın önerisiyle bu maçta kendisinin Kasımpaşa Kulübünün, Yıldırım’ın da İstanbul Başakşehir’in kaşkolunu takarak protokol tribününde maç izleyeceğini ifade etti. Ayrıca Göksel Gümüşdağ, bu uygulamayı tüm maçlarda yapacağını söyledi.

Bir basın mensubunun ‘Süleyman Seba’nın isminin verildiği sezonda deplasman yasağı uygulaması ne derece doğru olur? önümüzde bir Fenerbahçe – Trabzonspor maçı var. Bu maç ile birlikte bu yasak kaldırılabilir mi?’ sorusuna Başkan Gümüşdağ, şöyle cevap verdi:

“Çarşamba günü Kulüpler Birliği Vakfı toplantısını ilan ettik. Çarşamba günü bununla ilgili çok önemli açıklamalarımız olacak. İlk olarak gündem maddesi içinde değerlendireceğimiz konular içinde bu da olacak. Müsaade ederseniz bunu çarşamba günü kulüpler birliğinden sonra sizinle paylaşalım.”

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, önümüzdeki sezonlarda da vefat eden eski başkanlardan Özhan Canaydın ve Faruk Ilgaz’ın isimlerini vererek bu uygulamayı devam ettireceklerini dile getirdi.

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış