Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Sözleşmesi uzatılacak mı?

Sözleşmesi uzatılacak mı?
Son Güncellenme : 09 Eki 2013 11:56

Beşiktaş, Portekizli yıldızın sözleşme uzatma görüşmelerini ilk yarı sonuna erteledi

Beşiktaş, Portekizli yıldızın  sözleşme uzatma görüşmelerini ilk yarı sonuna erteledi

HTSPOR/ Kartal YİĞİT

O, Kartal’ın gözbebeği… Taraftarın “Biz hapşıralım, sen çok yaşa” diyecek kadar sevdiği, “Ferdi Reis” yapacak kadar benimsediği bir yıldız… Manuel Fernandes… Bu sezona çok iyi başlayan, teknik direktör Slaven Bilic’in gelişiyle bambaşka bir hava yakalayan Portekizli; koşu mesafelerini artırmış, gol ve asistleriyle takımın en büyük kozu olduğunu kanıtlamıştı. 27 yaşındaki oyuncunun bu performansı, yönetimi de harekete geçirmişti. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Fernandes’le nikah tazelemek için düğmeye basıldı, pazarlıklar yapıldı. Ancak Galatasaray derbisiyle birlikte Fernandes’in yaşadığı düşüş, kurmaylara ‘geri vites’ yaptırdı. Daha önce yaptığı açıklamalarda, “Burada mutluyum” diyerek kalma konusunda yeşil ışık yakan Manuel Fernandes konusundaki karar ilk yarı sonuna bırakıldı. Yönetim kurulunun Fernandes’le ilgili yaptığı toplantıda iki konunun altı çizildi. Portekizli maestronun sezona çok iyi başlamasına karşın düşüşe geçmesi ve geldiği günden bu yana genel olarak derbi maçlarda ortalarda görünmemesi… Kartal’ın kurmaylarının, “Fernandes’le imzalayacağımız yeni sözleşme çok büyük meblağları içeriyor. İlk yarı sonuna kadar bekleyip kararımızı ocak ayında verelim” dediği, başkan Fikret Orman’ın da bu konuya onay verdiği öğrenildi.

KARTAL’A OCAK AYI TEHLİKESİ
Fernandes’le görüşmelerin ocak ayına bırakılması, Beşiktaş adına riski de beraberinde getiriyor. Bosman Kuralı gereği sözleşmesinin bitimine 6 aydan az kalan bir oyuncunun bir sonraki sezon için görüşme yapmasına olanak tanınıyor. Daha net bir ifadeyde, Manuel Fernandes uzun süredir kendisini isteyen Fenerbahçe’ye ocak ayında imza atabilir.

TALEP 3, TEKLİF 2.5 MİLYON
Peki Manuel Fernandes ile Beşiktaş arasındaki yeni sözleşme görüşmelerinin mali portresi ne? Kartal’da bu sezon yıllık 2.1 milyon Euro kazanan 27 yaşındaki Portekizli, ilk etapta bu rakamın yıllık 3.2 milyon Euro’ya çıkarılmasını talep etmiş, ayrıca 1 milyon 750 bin Euro da imza parası istemişti. Ancak yönetim bu rakamları yüksek bulmuştu. İlk etap pazarlıklar sonucunda imza parasının 1 milyon Euro’ya indirilmesi konusunda uzlaşma sağlandı. Ancak yıllık ücret konusunda hala arada ciddi farklar bulunuyor. Manuel Fernandes, 3.2 milyon Euro’dan 3 milyon Euro’ya inse de, Beşiktaş yönetimi yıllık 2.5 milyon Euro’yu tavan olarak belirlemiş durumda.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış