Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Söz savunmanın

Söz savunmanın
Son Güncellenme : 21 Haz 2013 9:38

Şike soruşturması kapsamında F.Bahçe ile birlikte Disiplin Kurulu’na sevk edilen Beşiktaş, bugün “sözlü savunma” yapacak

Şike soruşturması kapsamında F.Bahçe ile birlikte Disiplin Kurulu’na sevk edilen Beşiktaş, bugün “sözlü savunma” yapacak

HTSPOR

NEDEN SEVK EDİLDİ?
10 Haziran 2013’te UEFA tarafından Beşiktaş’a gönderilen yazıda sevk nedeni ve gerekçesi şöyle açıklandı: 11 Mayıs 2011’de Beşiktaş ile İstanbul BŞB arasında Kayseri’de oynanan Türkiye Ziraat Kupası final maçının sonucuna etki etmek gerekçesiyle o dönemdeki asbaşkan Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu ile birlikte Beşiktaş, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan soruşturma ve takip eden gelişmeler çerçevesinde UEFA Avrupa Ligi 2013-2014 Sezonu talimatı idari kriterlere ayıkırılık iddiasıyla Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

İSTENEN CEZALAR:
UEFA Disiplin Müfettişi’nin sunmuş olduğu raporda 3 ceza maddesi talep ediliyor
1- Beşiktaş’ı 2013-2014 sezonu için UEFA Avrupa Ligi müsabakalarından men etmek.
2- Disiplin Talimatının ihlalinin ciddiyetine bağlı olarak Disiplin Kurulu tarafından kararlaştırılacak bir süre boyunca gelecekteki UEFA müsabakalarından men etme yönünde Beşiktaş’a karşı ilave yaptırım uygulanmasını değerlendirmek.
3- Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu hakkında futbolla ilgili her türlü faaliyete katılmalarını kılacak şekilde ömür boyu men cezası uygulamak.

KİMLER GİTTİ?
Siyah-Beyazlılar’da seçimde rakip olan Serdal Adalı ve Fikret Orman UEFA’daki davada tek vücut tek yürek oldu. Asbaşkan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ile birlikte İsviçre’ye gitti. Adalı’nın duruşmaya İspanyol, Türk ve İsviçreli avukatlarıyla beraber gireceği öğrenildi. Başkan Fikret Orman da dün akşam saatlerinde İsviçre’ye gitti ve burada Adalı ve Havutçu ile biraraya gelip fikir alış-verişinde bulundu. Kartallar ortak savunma yapacak.

KİM NEYİ SAVUNUYOR?
Beşiktaş’ın savunması Tahkim Kurulu’nun verdiği kararlar olacak. Siyah-Beyazlılar duruşmada,
“F.Bahçe’nin yöneticileri, TFF’nin Tahkim Kurulu tarafından cezalandırıldı ama bizim yöneticilerimiz aklandı. Spor yasalarında önemli olan spor mahkemelerinin verdiği kararlar değil midir?” sorusunu soracak. Ayrıca Adalı ve Havutçu’nun, sürecin hemen ardından yeni gelen yönetim tarafından kulüple ilişkilerinin kesildiği de anlatılacak. UEFA’nın ise burada yapacağı ceza isteminin ise İbrahim Akın üzerinden olacağı ve ceza aldığını hatırlatacağı belirtiliyor. İddialara göre, UEFA’nın Beşiktaş’a ceza vereceği ama cezayı erteleyeceği, 5 yıl içinde aynı şekilde bir cezalandırma davası ile karşılaşmazsa cezanın sicile işlenmeyeceğini görüşü var.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış