Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Sonraki seçimde başkanlığa adayım"

"Sonraki seçimde başkanlığa adayım"
Son Güncellenme : 21 Eki 2014 9:06

"Sonraki seçimde başkanlığa adayım"
Galatasaray’ın eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, HABERTÜRK TV’de sarı kırmızılı takımın gidişatı ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı

HABERTÜRK TV’de Faik Çetiner’in sunduğu Bizim Stadyum programına özel bir röportaj veren Adnan Öztürk, Galatasaray’ın gidişatı ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

İşte Adnan Öztürk’ün çok konuşulacak o röportajı:

“CAMİAYI KAOSA SÜRÜKLEDİ”
Ünal Aysal’ın camiadan büyük destek alarak başkanlığa getirildiğinin altını çizen Adnan Öztürk, seçim kararının camiayı kaosa sürüklediğini söyledi. Öztürk, “Camianın büyük desteği derken, benim de içinde olduğum bir listeden bahsediyoruz. Polat döneminde yaşanan karışıklıktan sonra camianın bu listeye desteği önemliydi. Ve bu desteğe bence özellikle ilk sene çok ihtiyaç vardı. Bu destek için camiaya teşekkür etmek gerekir. O dönemde Galatasaray’ın hem sportif, hem finansal, hem de bürokratik sorunları vardı. Benim de içinde olduğum ilk 2 senesinde sportif sorunlar çözüldü, camianın morali yükseldi, şampiyonluk geldi. Ancak bürokratik sorunlar ve finansal sorunlarda beklediğim ve istediğim ilerlemeler kaydedilemedi. Hisselerin satışı ve sermaye artışından gelen para tabiri caizse tedavi için kullanılamadı. Yönetimdeki birkaç kişi, özellikle 2013’ün bürokratik ve finansal islah yılı olması için çok bastırdık ancak kabul görmedi ki, habersiz ve garip bir şekilde Sayın Aysal seçim kararı aldı ve camiayı sonunda kaosa sürükledi. Defalarca yönetim kurulunda ikaz ettim. Bu gidişat doğru değil. 2013 bütçesi hazırlanırken resmi olarak gündeme eklettiğim ve bizzat kendim hazırlayıp sunduğum bir rapor var: ‘Sportif olarak başarılı bir trend yakalamışken kulübe çeki-düzen verelim. Sürekli zarar eden yapıların ayakta kalması mümkün değildir’ diye. Bunları dinleme, seçim yap, paraları sağa sola saç, verdiğin sözler hergün değişsin, sonra da gel ”Çareyi buldum, yetki istiyorum’ de, açıklama da yapma. Benim aklımın alacağı işler değil bunlar.” diye konuştu.

“MANCİNİ VE PRANDELLİ GÜNÜ KURTARMA HAMLELERİ”
Fatih Terim’in takımdan gönderilişinin tıpkı seçim kararı gibi ‘garip’ olduğunu belirten Öztürk, bu durumun kendisi için sürpriz olmadığını ve bu hamleyi beklediğini söyledi. Aysal’ın teknik direktör seçimlerini de eleştiren Öztürk, tepkisini “Mancini ve Prandelli, Ünay Aysal’ın kendi tercihidir ancak ne bulursam onu alırım mantığıyla yapılmış, günü kurtarma hamleleri olduğu aşikârdır.” sözleriyle dile getirdi.

“GARİP TRANSFERLER YÜZÜNDEN 50 MİLYON EURO SOKAĞA ATILDI”
Melo, Drogba, Sneijder ve Muslera gibi oyunculara verilen yüksek meblağların sorulması üzerine Öztürk, “Gelip de oynayan sporcuların ücretlerini sormak yerine, gelip hiç oynamayan hatta stada dahi çıkmayanlara bakın. Asıl maliyet oralarda. Bahsettiğim rakamlar ,boşa harcanmış, garip garip transferlerle rahat rahat 50 milyon Euro’yu bulur. Ontivero, Hajrovic, Umut Gündoğan, Burdisso, Salih, Oğuzhan Kayar’ı filan sormanız lazım. Diğer spor dallarındaki transferler medyaya yansımadığı için onları sormuyorsunuz ama su topundan, küreğe, voleyboldan yüzmeye transfer çılgınlığı yaşandı. Sanki birileri para harcama krizine tutuldu.”

“G.SARAY’IN EKONOMİSİ KONTROLSÜZCE YUVARLANIYOR”
‘Galatasaray’ın ekonomisi nereye koşuyor?’ sorusuna Adnan Öztürk, “Galatasaray’ın ekonomisi ve diğer kriterleri bir yere koşmuyor. Kontrolsüzce yuvarlanıyor. İdare etmekle yönetmek ayrı işlerdir. Vaziyeti senelerdir idare ettik, yönetmedik. Gelinen sonuç ortada. Küçük bir örnek vermek gerekirse, sadece kulüp merkez giderlerini 5 senede 8 milyon dolardan 25 milyon dolara çıkartmışsınız. Bu rakamın içinde sportif hiçbir şey yok. Bu, her konuda böyle. Bunun adı harcama çılgınlığı.” yanıtını verdi.

“HER GELEN BORCU İKİYE KATLAYIP GİDİYOR”
Adnan Polat döneminde 356,4 milyon TL olan borcun Ünal Aysal döneminde 711,1 milyon TL’ye çıkmasının sorulması üzerine Öztürk, “Mühim olan Polat şuradan aldı şuraya getirdi, Aysal şuradan şuraya getirdi değil. Her gelen borcu 2’ye katlayıp gidiyor. İstisnası yok. Polat stat gelirlerini aldı Jo’lara harcadı, Aysal Ontivero’lara, hisse satışına harcadı. Ne farkı var?” ifadelerini kullandı. Ünal Aysal’ın “Galatasaray batık bir kulüp değil, borçlarımız var ama Türkiye’nin ekonomik olarak en güçlü kulübüyüz” sözlerinin hatırlatılması üzerine Adnan Öztürk, “Yeni bir matematik icat edildiyse benim haberim yok!” diyerek tepki gösterdi.

“GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞIRSAN İFLAS DA EDERSİN, SATILIRSIN DA…”
‘Hisse satışlarından dolayı Galatasaray, şahıs kulübü olabilir mi?’ soruna yanıt veren Öztürk, “Aysal, altın hisseyi kime satmak için yetki talebinde bulundu? Açıklaması gerekir. Siz, kurumunuza dikkat etmezseniz, “Ben Galatasaray’ım, bana bir şey olmaz” havaları ile ciddiyetsiz bir şekilde rakamlarla oynamaya ve günü kurtarmaya devam ederseniz, iflas da edersiniz, satılırsınız da. Bu işler ciddiyetsizlik kaldırmaz. Bugüne kadar ciddiyetsizlik kotamız doldu ve taştı. Galatasaray’ın çok ciddi bir reforma ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.

“İLK SEÇİMDE BAŞKANLIĞA ADAYIM”
Başkan adaylığının ciddi bir konu olduğunu ve uzun bir hazırlanma dönemine ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Bu seçimde 2 hafta içinde başkan adayı olarak ortaya çıkmam ciddiyetsizlik olurdu. Daha önce olduğumda 2 sene çalışmıştım. Diğer sorumluluklarınızı organize etmeden, hem iş hem aile anlamında, programınızı, altyapınızı ve ekibinizi hazırlamadan çıkmak mantıklı değildir. Çok yoğun ve ağır sorumlukları olan bir insanım. ‘Yarın ne yapsam acaba?’ diye düşünecek vaktim yok, meşgale arayacak vaktim de yok. Ama yapılacak ilk Seçimli Genel Kurul’da aday olacağım. Sayın Yarsuvat kazanırsa 2015 Mayıs’ta, Sayın Yalman kazanırsa 2016 Haziran’ında. Hem aile, hem iş hayatım ile ilgili düzenlemelerimi ona göre yaptım. Ben hazırım!”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış