Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Son 5 ayda 33 halterciye men!

Son 5 ayda 33 halterciye men!
Son Güncellenme : 25 Tem 2013 13:02

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, son dönemde Türkiye’de artan dopingli sporcu sayısının, dopingle mücadele konusundaki kararlılıklarından kaynaklandığını söyledi

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, son dönemde Türkiye'de artan dopingli sporcu sayısının, dopingle mücadele konusundaki kararlılıklarından kaynaklandığını söyledi

Taşpınar, 9 Mart’tan bu yana halterde 483 sporcudan numune aldıklarını belirterek, “Dopingli sporcu sayısındaki artış dopinge karşı ciddi bir mücadele başlattığımızın göstergesidir. Sporcu sağlığını tehdit eden dopinge geçit vermeyeceğiz” dedi.

Halter Federasyonu Başkanı Taşpınar, Türkiye genelinde tüm branşlardan 2011 yılında 71, 2012 yılında 447, 2013 yılının sadece ilk 6 ayında 773 numune aldıklarını ifade etti.

Bu yıl tüm ulusal ve uluslararası yarışmalar öncesi kontroller yaptıklarını anlatan Taşpınar, “Şu ana kadar 33 haltercinin numuleri pozitif çıktı. Dopinge karşı tavizsiz bir mücadele veriyoruz. 33 sporcumuzun gözünün yaşına bakmadan 2 yıl yarışmalardan men cezası verdik. Bundan sonra sporcusu doping yaptığı tespit edilen antrenörlere de cezalar vereceğiz” diye konuştu.

Göreve geldiği günden bu yana doping olaylarının üzerini örtmek gibi bir çaba içine girmediklerine dikkati çeken Tamer Taşpınar, şöyle konuştu:

“Geçmişte bu kadar doping olayının yaşanmadığını söyleyenler, aslında doping vakalarının üstünü örtüklerini itiraf ediyorlar. Onların zamanında alınan numune sayısı bir elin parmağını geçmiyordu. Doping vakalarının üzerini örtmek gibi bir çaba içinde olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Son aylarda dopingli sporcu sayısındaki artış, dopingle mücadelede sağladığımız başarının göstergesidir.”

Dünya Anti Doping Ajansı’nın (WADA), Türkiye’de son dönemde dopingli sporcu sayısındaki artışı, verilen kararlı mücadeleye bağladığını vurgulayan Taşpınar, “Biz bu koltuklarda oturdukça dopinge asla geçit vermeyeceğiz. Hiç kimsenin sporcularımızın sağlığı ile oynamaya hakkı yok. Bayan sporcuların sesi kalınlaşıyor, sakalları çıkıyor. Birçok sporcuda karaciğer ve böbrek yetmezliği, beyin ödemleri oluşuyor. İnsan sağlığını tehdit eden bu maddelerle mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış