Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Sneijder, Burak, Kolarov…

Sneijder, Burak, Kolarov…
Son Güncellenme : 18 Eki 2013 14:41

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, uzun süren sessizliğini bozdu

Sneijder, Burak, Kolarov...

Londra’daki Futbolun Liderleri Konferansı’nda ses getiren konulara değinen Aysal, yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

İşte Sarı-Kırmızılıların Başkanı Aysal’ın içtenlikle cevapladığı sorular:

ELİT LİG İÇİN ISRAR ETTİM

*Wesley Sneijder’i ocak ayında Ajax ve Chelsea’nin istediği iddia ediliyor. Hollandalı futbolcuyu satma kararı aldınız mı?

Gündemizde böyle bir durum yok. Sneijder’i satmak gibi bir kararımız ve niyetimiz yok. (Başkan Ünal Aysal daha önce Sneijder’in sözleşmesinde 15 milyon euroya serbest kalır maddesi olduğunu ifade etmişti. Hollandalı oyuncu İnter’den 7,5 milyon euroya transfer edilmişti. Sneijder ise 3 milyon 900 bin euro imza parası almıştı.)

*Manchester City’nin Sırp sol beki Kolorav ismi gündemde; bu konuda ne düşünüyorsunuz, şu anda ne aşamada?

Yazılan tüm isimler hayal mahsulü. Şu ana kadar teknik direktör Roberto Mancini’nin mevcut oyuncuları henüz tanıyacak zamanı olmadı.Yeni oyuncu istediğinde de kesinlikle bulunmadı. Yazılan tüm isimler takımın motivasyonunu kırma hedefli.

*İngiltere’nin başkenti Londra’da Chelsea’nin ev sahipliğinde yapılan “Futbolun Liderleri Konferansı”nda Elit Avrupa ligi projesi üzerinde durdunuz. Galatasaray bu projenin neresinde?

Bu proje eskiden beri konuşuluyor ama UEFA tarafından desteklenmiyordu. Ben bunun üzerinde ısrar edilip tekrar çalışılmasını istedim. Londra’daki oturumda Juventus başkanı da konuşmasında bu görüşü destekledi.

*Taraftar sayılarıyla ilgili söylemleriniz tepki aldı bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

(Başkan Ünal Aysal geçtiğimiz günlerde Londra’da Türkiye’deki kulüplerin taraftar sayılarına değinmişti. Başkan Ünal Aysal’ın, “Galatasaray’ın taraftar sayısı, diğer büyük rakiplerimizden daha fazla. Bizim 25 milyon taraftarımız varken, Fenerbahçe’nin taraftar sayısı 23-24 milyon civarında. Beşiktaş’ın taraftar sayısı 6 milyon” yorumunu yapmıştı.) Ben bizdeki istatistikler böyle olduğu için bu rakamları verebildim. Yeni bir kamuoyu araştırması yapılıp daha yukarı veya daha düşük rakamlar çıkarsa onları da açıklarız. Bence önemli olan bu konuda dört büyük kulüp el ele verip tarafsız bir araştırma raporu hazırlatırsak, herkes tatmin ve ikna olur. Kimseyi de üzmemiş oluruz. Bu açıklamaları yaparken niyetim kesinlikle bir rahatsızlık oluşturmak değildi.

*Son haftalarda Burak Yılmaz’ın performansı ve taraftarlar tarafından ıslıklanması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bunlar geçici sorunlar. Önemsemiyorum. Burak Yılmaz Galatasaray forması altında yeniden eski havasını yakalayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

(Bugün)

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış