Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Sırp Başbakan’dan flaş Türkiye açıklaması

Sırp Başbakan’dan flaş Türkiye açıklaması
Son Güncellenme : 22 Kas 2014 15:58

Sırp Başbakan'dan flaş Türkiye açıklaması
Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, Galatasaray Liv Hospital maçında genç bir Sırp taraftarın hayatını kaybetmesinin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu

SIRP BAŞBAKAN’DAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI
Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, Galatasaray Liv Hospital maçında genç bir Sırp taraftarın hayatını kaybetmesinin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Aleksandar Vucic, Ahmet Davutoğlu’nun Marko İvkovic’in öldürülmesinin ardından kendisini telefonla arayarak başsağlığı dilediğini söylerken, Başbakan’ın failleri bulmak için her şeyi yapacağına dair söz verdiğini belirtti. Ancak Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman yaptığı açıklamaların ardından Sırbistan’da istenmeyen adam ilan edildi. Bu durumu Ahmet Davutoğlu’na da ileten Sırbistan Başbakanı, Beşiktaş maçında kendilerinin sağladığı güvenlik önlemlerine de dikkat çekti.
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY İLGİLİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI! İŞTE TÜM DETAYLAR

ERGİN ATAMAN NE DEMİŞTİ?
“300-400 Sırp zıpır, taraftarımıza, Türk polisine taşlarla ve meşalelerle saldırdılar. Salona gelirken salonun önünde gördüğüm ve yaşadığım manzara dehşet vericiydi. 300-400 kişilik bir grup, sahil yolundan askeri bir tabur gibi toplu halde yolu kapatarak geliyordu. Oradan buraya gelinceye kadar kimse müdahale etmedi. Biletleri ve maça giriş izinleri yok. Ayrıca üst düzeydeki emniyet kuvvetlerimizi de nasıl yanılttılar, hayretler içindeyim. 300-400 Sırp… Bunlara ‘terörist’ diyeceğim. Bu konuda Avrupa Ligi yönetimini de acil bir şekilde ceza vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu taraftara zaten çok fazla taviz veriliyor. Belgrad’da 18 bin kişilik salonda 25 bin kişi vardı, kınıyorum.”

ERGİN ATAMAN’DAN AÇIKLAMA
Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında oynanan maç öncesi 1 taraftarın ölümüyle sonuçlanan olayların ardından yaptığı açıklamalar ile ciddi şekilde tepki çeken Ergin Ataman, cevap niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Özellikle Sırp basınında tepki çeken “terörist” ifadelerini hakkında kendisini savunan deneyimli çalıştırıcı, basın toplantısı sırasında söz konusu Sırp taraftarın ölümünden haberi olmadığını söyledi.
GALATASARAY – KIZILYILDIZ MAÇINDAN ÖNCE ÇIKAN OLAYLARDA BIÇAKLANAN SIRP TARAFTAR HAYATINI KAYBETTİ
Ergin Ataman ayrıca, yaşanan talihsiz olay hakkında üzüntüsünü dile getirerek Kızılyıldız takımına ve taraftarlarına başsağlığı dileklerini iletti.

BAŞBAKAN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:
“Kızılyıldız kulübü ve taraftarlarına en derinden başsağlığı diliyorum. Kayıplarından dolayı oldukça üzgünüm. Böylesine bir trajedinin ne normal hayatta ne de sporda yeri vardır. Dün oynanan maçın ardından yapılan basın toplantısı esnasında hayatını kaybeden kişi hakkında bir bilgim yoktu. Bütün açıklamalarım olayı öğrenmeden önceydi.”
ŞOK SÖZLER: ERGİN ATAMAN TERÖRİSTTİR

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA
Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
“21 Kasım 2014 Cuma akşamı Erkek Basketbol Takımımızın Kızılyıldız’a karşı oynadığı Euroleague karşılaşmasından önce Abdi İpekçi Spor Salonu’nun dışında, sokaklarda, Kızılyıldız taraftarlarınca başlatılan olaylar kamuoyuna intikal etmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, Sırbistan vatandaşı Marko Ivkovic’in bu olaylar sırasında hayatını yitirmesinden dolayı duyduğumuz derin üzüntülerimizi bildiririz.

Olay ile ilgili, emniyet güçlerimiz gerekli bütün araştırmaları yaparak, kamuoyunu aydınlatacaktır. Adli bir vaka olan bu olayın Galatasaray Spor Kulübü ve taraftarlarıyla bir ilgisi olmadığı kanaatindeyiz.

Sporun esas amacına gölge düşüren şiddetin, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez olduğunu bir kere daha vurgulayarak, spor sahalarında huzurun hakim olmasını diliyoruz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış