Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Şeytanın bacağını kırdık”

“Şeytanın bacağını kırdık”
Son Güncellenme : 25 Haz 2013 14:07

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 17. Akdeniz Oyunları’nda daha önceden başarılı olamadıkları birçok branşta madalya alarak şeytanın bacağını kırdıklarını söyledi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 17. Akdeniz Oyunları'nda daha önceden başarılı olamadıkları birçok branşta madalya alarak şeytanın bacağını kırdıklarını söyledi

Kılıç, Akdeniz Oyunları’nda madalya alan sporcularla Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen yemekte bir araya geldi. Oyunlara 18 ay gibi kısa sürede hazırlandıklarını yineleyen Kılıç, bunlardan Oyunlar Köyü’nün en karmaşık en kompleks olanı olduğunu ifade etti. Bakan Kılıç, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerinden bile, “Bu kadar konfor Londra’daki olimpiyat köyünde bile yoktu.” cümlesini duyduklarında Türk milleti adına gururla taşıdıkları ay yıldızlı bayrak adına büyük bir gurur ve kıvanca kapıldıklarını ifade eden etti. 2020’de yapılacak Olimpiyat Oyunlarına İstanbul olarak Türkiye’nin adaylığını hatırlatan Bakan Suat Kılıç, “Atatürk’ün Türkiye’sini, Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yılında 18 ayda bu oyunları organize edecek bir dinamizme kavuşturabildi isek bu hepimizin el birliği ile ortaya koyduğu enerjinin, sinerjinin yansımasıdır. Şimdi bundan sonra bu halk bizden sportif başarı ister.” diye konuştu.

Son 3 haftadır Türkiye’de yaşanan bir takım hadiselerin bulunduğuna işaret eten Kılıç, şöyle devam etti: “Bir o taraftan bakın fotoğrafa birde gelip Mersin’den açılış seremonisinden başlayarak şu müsabaka salonlarındaki coşkulara bakın. İstiklal Marşı ve bayrak törenlerindeki etkilerden o heyecanlardan o coşkulardan Türkiye fotoğrafına bakın. Bizim yani spor insanlarının temsil ettiği Türkiye bambaşka. Çünkü bizim aramızda ayrılık gayrılık yok. Biz kimin nereden geldiğine bakmıyoruz sporcular olarak. Birimizi ötekileştirmiyoruz. Birimizin özel tercihleri ile alakadar olmuyoruz. Her birimizin göğsünde taşıdığı ay yıldızlı Türk Bayrağına sahip çıkma bilinç ve iradesi ile sahaysa sahada, minderse minderde, tatamiyse tatamide, havuzsa havuzda mücadelemize devam ediyoruz.”

Akdeniz Oyunları’nın devam ettiği 4. gününde 19 altın, 16 gümüş ve 21 bronz olmak üzere 56 madalyaya ulaştıklarını vurgulayan Kılıç, “2009’da Pescara’da oyunların bitiminde 20’si altın olmak üzere toplamda 65 madalyamız vardı. Belli ki, burada bu rakamların bir hayli üzerine çıkmayı başaracağız. Gönül arzu eder ki bütün madalyaları Türk sporcuları toplasın.”

“Ay-yıldızlı bayrağımızla temsil edilen bir iş birincilikle taçlandırılmadıkça hiç birimiz onu başarı olarak kabul etmemeliyiz.” diyen Kılıç, şunları kaydetti: “Hiç birimiz rakamlara sığınmamalıyız. Mücadelemizi bu yönde kanalize ve koordine etmeliyiz. Bakın jimnastikte aldığımız madalyalar Türk sporu adına gelecek vadeden hamleler. Yüzmede aldığımız madalyalar Türk sporu adına yine gelecek vadeden hamleler. Akdeniz Oyunları’nda tekvandoda da ilk kez madalyalar kazandık. Bu şekilde başka branşlar var. Başka branşlarda arkadan gelecek. Daha önce madalya kazanamadığımız. Demek ki şeytanın bacağını kırdık. O zaman disiplinle, şımarmadan saygı ve tevazuyla bu yola devam etmemiz lazım. Spor camiası içinde var olan abi kardeş, abla kardeş ilişkisine dahil ederek daha da derinleştirmemiz lazım.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış