Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Senet var, transfer yok

Senet var, transfer yok
Son Güncellenme : 28 Oca 2015 11:04

Senet var, transfer yok
Sarı-Kırmızılı yönetim, Ünal Aysal döneminde futbolculara dağıtılan ve ödeme için 3 günlük süre kalan yaklaşık 13.2 milyon TL yüzünden sıkıntıya düştü. Bu nedenle transfer de rafa kaldırıldı

HTSPOR / Erhan TELLİ

G.Saray Yönetimi’nin transfer yapma fikrinden kesin olarak vazgeçmesinin perde arkasında, eski başkan Ünal Aysal döneminde futbolculara dağıtılan ve 31 Ocak’ta oyunculara ödenmesi gereken 5 Milyon Euro’luk (13.2 milyon TL) senetlerin yattığı ortaya çıktı. Üç gün sonra bu yüklü ödemeyi yapmak zorunda olan yönetim, ‘mali çaresizlik’ nedeniyle transferden vazgeçmek zorunda kaldı. Olağanüstü kongre ile yapılan başkanlık seçimi öncesinde, günü gelen transfer taksitlerini ödemek yerine futbolculara ileri tarihli senetler veren eski yönetimin, oyunculara dağıttığı ve 4 ayrı taksite böldüğü senetlerin sonuncusunun bu ay sonunda ödenmesi gerekiyor. Yeni yönetimin, transfer için ayrılan bütçeyi zorunlu olarak bu senetleri ödemek için kullanacağı öğrenildi.

‘ÖNCE ÇOCUKLARIN PARALARI’
Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın, ihtiyaç duyulan bir transfer yaparak kadroyu güçlendirmeyi çok istemesine rağmen, vadesi gelen bu senetler yüzünden “Önce çocukların paralarını ödeyelim” dediği ve bu kararından vazgeçtiği bildirildi. Vadesi gelen senetleri ödeyebilmek için bir kaynak oluşturan yönetim, transfer bütçesini tamamen bu ödemeye kaydırdı.

HOCA ANLAYIŞ GÖSTERDİ
Kulüp içindeki bu maddi durumun, yeni bir stoper transferi bekleyen Hamza Hamzaoğlu’na da iletildiği ve genç teknik adamın yaşanan bu sıkıntıyı anlayışla karşılayarak “Transfer yapmasak da olur” diyerek yönetimin rahatlattığı belirtildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış