Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Ronaldinho haber yolladı"

"Ronaldinho haber yolladı"
Son Güncellenme : 02 Haz 2014 20:13

"Ronaldinho haber yolladı"
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ntvspor’da katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Stat ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeler yapan Orman, transfer gündemlerindeki isimlerin son durumunu da anlattı.

İŞTE FİKRET ORMAN’IN TÜM AÇIKLAMALARI…

“DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜPLERİ BİLE…”
“Başarılı buluyorum yönetimimizi, hata yaptığımız konular oluyor. Hatalarımıa ve özür dilenmesi gereken konualr varsa bunları da yapıyoruz. Kendimizi tenkit eden bir yönetimiz. İnsanların hayalleri üzerine bina inşa etmek bizim işimiz değil. Dünyanın çok büyük kulüpleri bile bütçeleriyle yönetilmek zorunda. Patron takımı da olsanız bütçeniz varsa onunla yönetilmek zorundasınız. Zenit mesela. UEFA’dan para cezası aldı. Beşiktaş’ın benim ytönetime geldiğim gündeki dujrumu belli. Beşiktaş’ın borcları var ve çoğu yakın zaman ödemeli. Belirsiz durumdaki bir stat var. Rakiplerinin 3’te 1’i düzeyinde bulunan bir kulüp. Bir sürü davalar. Sporcularla mahkemelik olan bir kulüp.. Biz o durumdan kulübü alıp her yere tesis yapmak zorunda olduğumuzu biliyorduk.”

“EN ZORLU LOKASYONDA STAT YENİLİYORUZ”
“Alt yapılarımızı yeni hale getirdik. Bütün bu hizmetler nereden geliyor. Taraftarlarımız bizden daha ciddi bir yatırım bekliyorlar. Ama biz mantıklı gitmek zorundayız. Kulüp batmış vaziyette. Ben kredi almadan, yeni bir kaynak yaratmadan Türkiye’nin en zorlu lokasyonunda bir stat yeniliyoruz. Geçen sene aynı yerde stat vardı. Bu sene yine aynı yerde bir stat yükseliyor.”

“HER AY FERRARI’NİN BORCUNU ÖDÜYORUM”
“Stadı inşa ederken çok zorlanıyoruz. Ben her ay Ferrari’nin borcunu ödüyorum. Ferrari’ye 8 milyon avro borç ödüyoruz. Henüz 5 milyonunu ödemişizdir. Gelecek sene ocak ayına ancak biter bu borç düşünün…”

“Geldiğim günde Beşiktaş’ın benden başka başkan adayı yoktu. Geçmişle alakalı hesap sormama mevzuuna gelince hesap sorma işi çok kolay değil. Galatasaray da eski başkanıyla bir hesaplaşma yaşadı. Trabzonspor’da da bu durum var. Bu olayların çoğu taraftara verilen biletler,  taraftarların seyahatlere gitmesi.”

“YILDIRIM DEMİRÖREN, YİNE KAZANMIŞ”
“Rakiplerimize de baktığımız zaman, 13-15 milyon euroya oyuncu alıp sıfıra da gönderilebiliyor. Bizde de olmuş. O günlere baktığımız zaman Yıldırım Demirören, sonra bir daha aday olmuş, yine kazanmış. Alkışlarla olmuş. Çıldırt bizi, öldür bizi başkanlar yaşanmış.”

Yıldırım Demirören’le bu konuları uzun uzun konuştuk. Bi kısım parasını geri ödeyeceğiz. Bir kısmı bağış yapacak. Bir kısmını da sponsor geliriyle ödeyeceğiz. Benim için Yıldırım Demirören’i mahkemeye vermek çok basit. Ama çözüm getirmez. biz geleceğe bakmak zorundayız. Her konuda geleceğe dönük çalışmaalr yapıyoruz.

Fernandes bizde oynadı, parasını aldı. İster Lokomotif ile, ister başkası ile anlaşsın.

DIEGO İÇİN F.BAHÇE’NİN TEKLİFİ…
“Problemin başı sizsiniz, basın. Bir yerlerden ilgilendiğimiz oyuncular oluyor. Bir oyuncu ya da kulüp ile görüşüyorsunuz. Aracılar var, arkadaşlarımız var bu işlerde. Paylaşmaya başlayınca basın, taraftar beklenti içine giriyor. Kimse ile görüşmeden transfer yapmak mümkün mü, değil. Beklenti sonrasında olmayınca taraftar üzülüyor. Diego ile ilgilendik mi, ilgilendik. İstediğimiz için teklifte bulunduk. Fenerbahçe bizden 7 milyon euro daha fazla vermiş. Biz almak için 10 milyon euro fazla verebiliriz. Ama bunu verecek bir kaynak yok. Transfer yapmak çok kolaydır. Kaç lira istiyorsun diyorsun, 3 milyon diyor, gel 3,5 vereyim dersem geliyor. Sonra ödeyemediğimiz için 18 tane dosya ortaya çıkıyor. Fenerbahçe bu parayı verirse ben ne yapabilirim ki, onlar kendi genel kurulunda verecek hesabı.”

“DEMBA BA İLE İLGİLENİYORUZ AMA…”
“Demba Ba ile ilgili bir beklenti yaratılıyor. Demba Ba’nın kronik bir sakatlık problemi var. 29 yaşında, alıp da bunu satabilecek durumda değiliz. Olmazsa olmazımız değil, farklı tercihlerimiz de var. Yarın gelir mi, gelir. Nasıl gelir, verirsin 2 katı parayı gelir. Quaresma’nın 1 lirasını eski yönetim ödemedi, biz ödedik hepsini. Teminat mektupları verilmş, biz ödedik hepsini. Quaresma geldiğinde otobüs kiralanmış, 14 bin lira. Bunu biz ödedik. Doğru yoldan gitmemiz lazım. En kolay iştir popüler transfer yapmak. Bizden kimse bunu yapmamızı beklemesin. Basındaki arkadaşlar, çok büyük bir beklenti haline getiriyorlar.”

“FERNANDES’E ALDIĞI PARAYI HELAL ETMİYORUM”
“Samet Hoca ilk geldiğinde Fernandes’e talepçi çıkmıştı. Bu sene de talepçi çıktı. Bu konuda başkan olarak tek başınıza karar veremezsiniz. Bunun sportif direktörü var hocası var. Ben aldım mı oyuncu? Aldım. Oynamıyor. Pedro Franco transferinde mesela bütün komitelerimiz ortak karar alarak yapılmış bir transferdi. Gayet de iyi bir sonuç verdi. O dönem Fernandes’le ilgili çok umutlu düşünüyorduk. Bize konuşmaları çok umut vericiydi. Ama sözleriyle davranışları birbirini tutmadı. Bizden para aldı. Bu sene aldığı parayı bu camia adına helal etmiyorum. Keşke sene başında satsaydık.”

“3-4 YABANCI TRANSFERİ YAPACAĞIZ”
“Fenerbahçe’nin stadyumu var mı? Var. Galatasaray’ın da var. Fenerbahçe 450 milyon Avroya oynuyor. Galatasaray da öyle. Biz 150-200’e oynuyoruz. Allah onlara yukardan para yollamadı. Yatırım yaptılar. Kalkındılar. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Stadyum bitince bu fark yüzde 20’lere iner. Sonraki sene eşitlenir. Daha sonra geçeriz. Biz bu şekilde bir yol çizdik. Fenerbahçe Diego’ya çok para verdi. Galatasaray’ın borçları belli. Biz o yollardan çok önce geçtik. Dengelerimizi bozacak transferler yapmayacağız. Kendi içimizdeki dengeyi sağlamak zorundayız. 3-4 yabancı transfer yapacağız. Biz yabancı kuralında oldukça şanslıyız. Bizim kontratlı 4 yabancımız var. Minimum 4 tane yabancı oyuncu alabiliriz. Rakiplerimizin 14 tane yabancı oyuncusu var. Biz bunu yıllar önceden planladık. Biz de biliyorduk yabancı oyunculara paralar verip getirmeyi.”

OLCAN ADIN İÇİN; “KONU BİTMİŞTİR”
“Beşiktaş kulübü transferlerini usüllerine uygun yapar. Trabzonspor başkanıyla Ahmet Çebi görüştü. Başkan, biz oyuncuyu bırakmak istemiyoruz. İstediğimniz zaman sizinle görüşürüz dedi. Bizim için bu konu bitmiştir.

“DANY TRANSFERİNDE HATALI OLDUĞUMU KABUL ETTİM”
“Dany transferinde hatalı olduğumu kabul ettim. Genel Kurul’da da bu konuyla ilgili özrümü diledim. Çünkü transfer kurullarımızda çalışan arkadaşları seçen benim. İşe bahane bulup yokuşa sürmenin anlamı yok. Bizde scouting ekibinin balında Fikret Demir var. Gaziantep döneminden olumlu raporlarımız olan bir isimdi. Bu yüzden teknik heyetin ve futbol yönetiminin de arzusu büyüktü ama hata ettik.”

“KENDİMİZE GÖRE YOĞURT YİYİŞİMİZ VAR”
“Dünya’da para verilerek yapılan en kolay iş transfer yapmak. Sözleşmesi elinde olan oyuncuyu çağırıyorsunuz. Kaç para istiyorsun. 2 buçuk. Yetmez 3 diyip imzayı attırıyorsun. Bu durum her oyuncu için aynı. Transferde ketum davranmak zorundayız. Açıkladığım isimlerin fiyatı yükseliyor. Bizim kendimize göre yoğurt yiyişimiz var. Her konuyu kamuoyuyla paylaşmak istemiyoruz. Ben transferin başına geçtim ki bu bilgi kirliliğini önlemek.”

FENERBAHÇE’Yİ KUTLAMASI İLE İLGİLİ…
“Fenerbahçe’yi kutlamamdan ötürü çok eleştirildim. Türkiye’de insanlar futboldan uzaklaşıyor. Demeçler, tartışmalar insanı futboldan uzaklaştırıyor. Futbol sahada oynandığı zaman güzeldir. Yoksa diğer kulüp başkanlarıyla olay yaratmak en kolay iş. Ben diyorum ki bu oyun sahada kalsın. Ben centilmenlik açısından bir açıklama yaptım. Ama bunu buralara kadar yordular. Son 4 maç kalmış 12 puan fark var. Sezonu domine eden Fenerbahçe kalan 4 maçı kaybedecek biz kazanacağız. Ben de o farkla lider gitsem kutlanmayı isterdim. Fenerbahçe camiası da bize çok güzel bir tepkiyle geri dönüş yaptı. Bu hareketler çoğalmalı.”

ALMEIDA İLE NEDEN AYRILDILAR?
“Almeida esasında iyi bir çocuk. Beşiktaş’a gelirken şöyle getirmişler. Sen bi 6-8 aylığına burda top oyna biz seni başka bir takıma götüreceğiz. Türkiye’yi beğenmiyor havaalrındaydı. Takım bul git dedim. Bulamadı ve kaldı. Beşiktaş’ta aldığı paraları dünyada verecek yer yok. Yüksek paralara gideceği yerler belli. Geçen sene eşinden ayrıldıktan sonra Beşiktaş’a kendisini verdi ve iyi bir ilişki yaşamaya başladı. Ben de konuştum bak Almeida artık sen bir Beşiktaşlısın, gel seninle bir kontrat yapalım diye. Fakat oyuncu Amerika’ya gideceğim, başka takıma gideceğim soru işaretleriyle dolunca biz işi askıya aldık. Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda Almeida’nın son kararı verilecek. Bizimle kalmak istiyor.”

“ÖNDER ÖZEN’İN DESTEKÇİSİ OLDUM”
“Önder Özen şu an yurt dışında ve oyuncu arıyor. Her yerde temsilciliklerimiz var. Ben Önder Özen’in her zaman destekçisi oldum. Her zaman yanında olduğumu defalarca söyledim. Beşiktaş’ta futbol direktörlüğü zor bir iştir. Teknik bilginizin yanında takımı ve medyayı yönlendirme açısından çok iş düşüyor. İlk geldiğimiz sezon yaşadığımız feda sezonunda futbol takımında ciddi revizyonlar yaptık. Artık bir istikrar ve başarıyı kovalayacağız. Önder Özen ve Slaven Bilic takımın balında kalacaklardır. Bu istikrarı bozmayacağız.”

“İLHAN MANSIZ’IN OLMASINI İSTERİM”
“Benim de istediğim transferler oldu. Geçen sene Bilic’le anlaşmadan önce transferi bitirmiştik neredeyse. Takımı kurmada Slaven Bilic görevlidir ama bizim de görüşlerimiz vardır. Takımdaki oyuncuların çoğu Almanya’da yetişmiş. Onların değişik problemleri oluyor. Bu oyuncuları anlayacak birinin olması gerektiğini düşünüyorum. Ben hocamı kamuoyu önünde eleştşrmem. Bilic beni temsil ediyor. Kreim Frei pırıl pırıl bir oyuncu. Türk Futbolu’nun ihtiyacı olan bir oyuncu. Ben kulübede İlhan Mansız gibi bir adamın kulübede bu gurbetçi oyuncuları yönlendirmesi için görev alması taraftarıyım.”

SEZER, TORAMAN, UEFA, FFP…
Sezer ve Toraman’ın antrenmanlara başlaması yönünde bir arzum var. Hocayla haftaya görüşeceğiz. UEFA’dan ceza beklemiyorum. Finansal Fair Play ile ilgili gereken her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Şike konusunda ceza geleceğini düşünmüyorum. Tedbir cezanın kendisiydi. Rakibimiz için 8 maç 10 maç şikeden bahsedilirken, ortaya çıkmış tapeler varken bizim bir tapemiz bile yok. UEFA’dan ceza olayı bitti. Bunu görüştüğüm yöneticiler de doğruladı.”

“BAZI İNTERNET MAFYALARI…”
“Gazetelerde yaptığı açıklamaları Serdal Adalı’nın yaptığına inanmıyorum. Bunu internet mafyalarının düzenlediğini düşünüyorum. ÖZellikle Ahmet Nur Çebi ve bizle ilgili açıklamaları onun yaptığına inanmıyorum. Biz bir ailenin fertleriyiz. Aday olmuş, kazanmış kaybetmiş. Bunlar olan şeyler. Ben her dakika ona sahip çıktım. Ben bu camiaya insan kazanmaya çalışıyorum. Serdal Adalı’yla da münakaşaya girmek istemem”

“ÇARŞI LOGOLU ÜRÜNLERLE İLGİLİ…”
“çArşı grubuyla ilgili bir problemimiz yok. Kartal Yuvaları’nda Çarşı logolu ürünlerin satışıyla çıkan haberler külliyen yalan. Bu haberler hükümetle Beşiktaş’ı karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Benim hiçbir grupla problemim olmaz. Bizim işimiz Beşiktaş’ı yönetmek. “

“Yeni stadyumun kombineleriyle ilgili toplantı yaptık. Çarşı eski statta kapalı tribünde konuşlanıyordu. Yeni statta da kapalının üst bölümünde onlara uygun fiyatta bölüm olması gerektiğini söyledim. Bir şekilde düzenleyip onlara da yardımcı olacağız.”

“STADIN EN BÜYÜK SORUNU ÇATISI”
“Ben Beşiktaş’ta stat kapattırmayacağım. Kamera sistemleri sayesinde insanın cebindeki sigarayı bile görebileceğim. Bir şuç işlemişse tespit edip ben cezasını vereceğim. Devlet ceza versin vermesin. Stadın en büyük sorunu çatısı. Çatımız çok güzel bir stat olacak. İnci gibi bir görüntü kazandıracak. Çatısız oynama planımız biraz zor ama yarın öbür gün netleşecek. Şu anda imkansızı yapıyoruz. finansman açısından bu durumda olan bir kulübün bir senede izinleri alıp, gezi olayları vs yaşayıp. Şehrin göbeğinde bütün bu inşaatı yapmak çok zor. Geldiğimizden bu yana 65 milyon vergi borcumuzu ödüyoruz.

FERRARI’YE ŞOK SUÇLAMA!..
“Ferrari atıldığı Fenerbahçe maçında kendisini bilerek attırdı. Bu oyuncu Beşiktaş’ın parasını çalmıştır. Bu maçta yaptığı hareket sonucu gitmek istediğini belirtti.”

“BİRAZCIK ADAMLIĞI OLAN…”
“Stadın yarısını dönmüş vaziyetteyiz, diğer yarısını da yakında dönmüş olacağız. Kimse bu stadın ne zaman bitirileceğini konuşmuyor. Kimse bu kulübe nasıl yardımcı olurum diye konuşmuyor. Bu konuşanların hangisi bir tane loca almış. Bir yardımı dokunmuş. Bugün 1903 tribününden loca alan koltuk alan isimlerden teşekkür ediiyorum. Bu konuşanların ise bir kuruş katkısını görmedik. Yukarda Allah var, birazcık adamlığı olan bu yapılanları görür. Biz de bilirdik stadı yapmayıp bunu getir, şunu getir demeyi.”

“YAPTIKLARIMIZI BEŞİKTAŞLILAR BİLİYOR”
“Bu zamana kadar yaptıklarımızı bütün Beşiktaşlılar biliyor ancak şahsi menfaatleri için önümüze taş koymaya çalışanların kim olduğunu biliyorum. Kimin ne amaçla yaptığını da biliyorum. Beni Beşiktaşlılar’la yıldıramazlar. Bizim sinir sistemimizi bozup başarısız olmamızı isteyenler emellerine ulaşamayacak. Bunlar ayıptır.”

BASKETBOLA DAHA FAZLA YATIRIM…
“Biz geldiğimizde basketbolda Erdoğan Demirören’e ait Milangaz vardı. Takımın bütün haklarına onlar hakimdi. O sene sonunda sponsorluktan çekildiler. O takımın hocası, sponsorluğun çekilmesinin ardından hoca gidip başka takımla anlaştı. Bu sene basketbola daha fazla yatırım yapacağız. “

“ALTAY İLE İŞBİRLİĞİ DÜŞÜNCESİ VAR”
“Beşiktaş’ın taraftarları takımlarının değerini veren bir takım. Altay kulübüyle iş birliği yapma düşüncemiz var. Biz pilot takım alsak da ismini değiştirmeyeceğiz. İkinci lige çıkarsa ne olur gibi sorular var. Bu konuda düşünülmesi gereken soru ikinci ligden düşerse ne olacak. Bu konu benim şahsi düşüncem. “

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ İLE PROJE…
“İlk etapla kendi ayaklarımız üzerinde durabilen bir kulüp olmak bizim hedefimiz. Soma’da da yapacak şeyelimiz var. Beşiktaş Belediyesi ile ortaklaşa bir Beşiktaş Sitesi yapmak istiyoruz. Bir de spor lisesi yapmak istiyoruz. Orada yetenekli oyuncuların yetiştirilmesini sağlamak istiyoruz. Türkiye’de oyuncu yetişmiyor Almanya’da yetişiyor. Okul ve eğitimi bir arada devam ettirmek gerek. Bu sporcuları ahlaken de geliştiriyor.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış