Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Romanya kabusu!

Romanya kabusu!
Son Güncellenme : 09 Eyl 2013 18:56

A Milli Futbol Takımı’nın, rakibiyle geçmişte yaptığı maçlardaki istatistiği oldukça kötü

A Milli Futbol Takımı'nın, rakibiyle geçmişte yaptığı maçlardaki istatistiği oldukça kötü

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde yarın deplasmanda Romanya ile son derece kritik bir maça çıkacak A Milli Futbol Takımı’nın, rakibiyle geçmişte yaptığı maçlardaki istatistiği oldukça kötü.

İki ülke A milli futbol takımları tarihte şimdiye dek 24 maç yaparken, bunlardan 13’ünü Romanya, sadece 4’ünü Türkiye kazandı, 7 maç da berabere bitti.

Türk Milli Futbol Takımı’nın toplam 22 golüne, Romanya 47 golle yanıt verdi. Türkiye ile Romanya, 9’u resmi, 15’i özel olmak üzere toplam 24 maç yaptı, bunlardan 14’ü Türkiye, 10’u Romanya’da oynadı. Bu arada Türkiye, Romanya ile yaptığı 24 maçtan 9’unda gol atamazken, sadece 3’ünde kalesini gole kapatabildi. İki takım arasında 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde grupta İstanbul’da yapılan maçı konuk ekip 1-0 kazandı.

Deplasman karnesi çok kötü
A Milli Futbol Takımı, Romanya ile geçmişte deplasmanda yaptığı maçlarda oldukça kötü bir performans sergiledi.

İki ülke A milli takımları Romanya sınırları içinde 10 maç yaparken, bunlardan 8’ini ev sahibi Romanya, birini Türkiye kazandı, bir maç da berabere sonuçlandı. Altısı özel, 4’ü resmi bu maçlarda Türkiye’nin 7 golüne, Romanya 29 golle yanıt verdi. Resmi maçlarda ise Türkiye, deplasmanda Romanya ile 4 kez karşılaştı, hepsinde mağlup oldu. İkisi Dünya Kupası elemeleri, birer tanesini de Avrupa Şampiyonası elemeleri ve Balkan Kupası olmak üzere bu 4 resmi maçta Türkiye tek gol bile atamezken, kalesinde 13 gol gördü.

Deplasmanda Romanya karşısında ilk ve tek galibiyetini 1 Mayıs 1925 tarihinde Bükreş’te yapılan özel maçta 2-1’lik skorla alan ay-yıldızlı ekip daha sonra rakip sahadaki 9 maçta sadece tek beraberlik aldı, diğer 8’ini yitirdi. Türkiye, Romanya karşısında deplasmandaki 10 maçın tamamında gol yerken, 6’sında gol atamadı.

İlk milli maç Romanya ile
Türk Milli Futbol Takımı’nın 90 yıllık tarihindeki ilk rakibi Romanya, aynı zamanda millileri bugüne kadar en çok maç yaptığı takım unvanını da taşıyor. Ay-yıldızlı ekip, milli maç serüvenine 26 Ekim 1923 tarihinde İstanbul Taksim Stadı’nda Romanya ile yapılan özel maçla start verdi. 2-2 biten maçta Türkiye’nin gollerini Zeki Rıza Sporel attı.

En çok golü Romanya’dan yedi
Ay-yıldızlı ekip, 90 yıllık tarihinde geride kalan 506 maçta en çok golü Romanya’dan yedi.
Romanya Milli Takımı, Türkiye filelerini geride kalan 24 maçta tam 47 kez havalandırdı. Türk Milli Futbol Takımı ayrıca, 90 yıllık tarihinde en çok maçı da 24 kezle Romanya ile yaptı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış