Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Rekor karateyle geldi

Rekor karateyle geldi
Son Güncellenme : 29 Haz 2013 6:15

17. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden Türk sporcular, karatede kazandıkları madalyalarla oyunlar tarihindeki “altın” rekorunu kırdı

17. Akdeniz Oyunları'nda mücadele eden Türk sporcular, karatede kazandıkları madalyalarla oyunlar tarihindeki "altın" rekorunu kırdı

Foto Galeri


Rekor karateyle geldi
Galeriye gitmek için tıklayınız

 Galeri için tıklayınız…

Fransa’da 1993’te yapılan Akdeniz Oyunları’nda 34 altın madalya kazanan Türkiye, karate müsabakaları öncesinde 32 altın, 33 gümüş ve 28 bronz madalya kazanmıştı. Bugün yapılan karate final maçlarında ise 4 altın, 1 gümüş madalya kazanan milliler, bu sayede oyunlar tarihindeki rekorunu olimpiyatlarda yer almayan karateden gelen madalyalarla yakalamış oldu.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rekorda payları olduğu için çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Rekor bize nasip oldu. Bu gelişme bizim için ayrı bir tesadüf ve sevinç kaynağı. Şükürler olsun, bizim aldığımız madalyalarla rekor kırıldı” diye konuştu.

Son yıllarda karateye hem Avrupa’da hem de dünyada büyük bir ilginin olduğunu anlatan Delihasan, katıldıkları hemen her müsabakadan madalya veya madalyalarla döndüklerini ifade ederek, “Alttan gelenlere iyi bir rol model oluyoruz. İnşallah bundan sonra da madalya ve madalyalar almaya devam edeceğiz. Ama bu başarımızda genel müdürlüğümüz, bakanlığımız ve hükümetimizin katkısı yok sayılamaz. Gerçekten de tüm spor branşlarına olduğu gibi karateye de çok büyük destekleri söz konusu. Bu destekler geldiği sürece kürsülerde olmaya devam edeceğiz. Sizin aracılığınızla, aldığımız madalyaları, bizden desteklerini esirgemeyen büyüklerimize armağan etmek istiyoruz.”

HEDEF OLİMPİYATLARDA YER ALMAK
Karateye olimpiyatlarda yer verilmediğine dikkati çeken Delihasan, şunları kaydetti:

“Karate, dünyada en çok yapılan sporlardan birisi, hatta belki de en çok yapılan spordur. Dünyanın her yerinde, her ülkesinde bu spor yapılıyor. Dünyanın her yerinden şampiyonlar çıkabiliyor. Bu da gösteriyor ki, karate çok yaygın bir spor. Olimpiyat komitesi ısrarla bunu görmemeye ve bizi görmemeye çalışıyor. Alınan saçma kararlardan birisi de bizi görmemeleri. Bir dönemde güreş önce çıkarıldı sonra geri alındı. Sanki oyun oynuyorlar ama karate olimpiyatlarda olmayı fazlasıyla hak ediyor. Karate olimpiyatlarda olsaydı, Türkiye’ye madalya getirebileceğimize inanıyorum. Aslında biz olimpiyat hazırlığını bile yapmıştık, katılacak sporcular bile belliydi. Ama olmadı. Kısmetse 2020’de oluruz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış