Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Pistte milli şok!

Pistte milli şok!
Son Güncellenme : 22 Haz 2013 14:28

Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda alınan numuneler sonucunda 15 sporcuda doping çıktı

Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda alınan numuneler sonucunda 15 sporcuda doping çıktı

HTSPOR / Murat AĞÇA

İzmir’de 1-2 Haziran’da yapılan Türkiye Atletizm Şampiyonası sırasında atletlerden alınan numunelerin test edilmesi sonucu aralarında milli atletlerin de bulunduğu 15 sporcunun dopingli olduğu ortaya çıktı. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu, Atletizm Federasyonu’na sonuçları bildirerek dopingli sporculara B numuneleri test edilinceye kadar ‘tedbir’ konulmasını istedi.

FEDERASYON SPORCULARI ÇEKİYOR
Sporculardan Kıvılcım Kaya, Dilek Esmer, Esen Kızıldağ, Emel Güngör ve Hasan Birinci’nin halen İngiltere’deki Avrupa Takımlar Şampiyonası’na katılacak Milli Takım’da olduğu tespit edildi. Bu gelişme üzerine federasyon, tedbir kararı verilen beş sporcuyu hafta sonu yapılacak yarışmalardan çekme kararı aldı. Bazı branşlarda yedekleri bulunmayan Milli Takım’ın yarışmalardan tümüyle çekilme ihtimali de bulunuyor.

ARKASI GELEBİLİR
Yaşanan bu doping skandalı ile ilgili yeni olumsuz gelişmelerin yaşanabileceği kaydedildi. Şampiyonada 73 kişiden numune alındığı ve bu sporcuların henüz bir kısmının test sonuçlarının açıklandığı ifade edilirken, ikinci bir şok dalganın gelebileceği de öğrenildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış