Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Pes etmiyor

Pes etmiyor
Son Güncellenme : 04 Tem 2013 15:56

Dünya Süpersport Şampiyonası’nı 3 kez kazanan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu sezondaki 3 yarışı daha birinci tamamlayarak şampiyonluk iddiasını sürdürmek istiyor

Sofuoğlu, bu sezondaki 3 yarışı daha birinci tamamlayarak şampiyonluk iddiasını sürdürmek istiyor

Sezon boyunca yaşadığı aksilikler nedeniyle şampiyonluktan uzaklaşan Sofuoğlu, pes etmiyor. İtalya’nın Imola kentinde yapılan 8. ayak yarışını birinci tamamlayarak, ilk sıradaki rakibi Sam Lowes ile puan farkını 34’e indiren Sofuoğlu, kalan yarışları da kazanarak şampiyonluk iddiasını sürdürmeyi hedefliyor.

Sofuoğlu, sezonun genelinde şanssız puan kayıpları yaşadığını, İtalya’da kazanarak uzun aradan sonra galip gelmeyi başardığını anlattı.

Sofuoğlu, 7 yarışa daha çıkacağını belirterek, “Avusturalya yarışından sonra herkes şampiyon olmama kesin gözüyle bakıyordu ama gerçekten bayağı şansız bir dönem yaşadım. Aragon yarışında frenlerim boşaldı ve puan çıkaramadım. Hollanda yarışını da elimden kaçırdım. İtalya’daki diğer yarışta da düşünce şansım çok azaldı. Portekiz yarışında da planlarım tutmadı ve geride kaldım” şeklinde konuştu.

“Puan farkı 6 yarışta 39’a yükseldi” diyen Sofuoğlu, “Bu puan farkını kapatmak kolay değil. Rakibimin aksilikler yaşaması gerekiyor ama tam aksine her şey yolunda gidiyor onun için. Son İtalya yarışında kazanmaktan başka bir yolum yoktu. Çok şükür, o yarışı kazandım ve kendime geldim” ifadesini kullandı.

“İDDİAMI ARTTIRACAĞIM”
Sofuoğlu, sezon sonuna kadar tüm yarışları kazanmayı hedeflediğini dile getirdi.

Son yarışı kazanmasına rağmen şampiyonluk şansının hala az olduğunu vurgulayan Sofuoğlu, “İtalya’da aldığım birincilik rakibimin hızını kesti. Sam Lowes, son dört yarışı kazanmıştı ve son yarışla morali bozuldu. Uzun bir şampiyona, henüz 7 yarışımız var. Önümüzde Moskova yarışı var. Sam Lowes da Rus takımıyla yarışıyor. O yarışı kazanırsam Sam Lowes’ı moral açısından çökertmiş olacağım” diye konuştu.

Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Rakibim şampiyon olabilir ama kolay kolay yarış kazanamayacak bundan sonra. Çıkacağım her yarışı kazanmaya çalışacağım. Puan farkını kapatmak kolay değil. Şampiyonluk için Sam Lowes’ın yarış dışı kalması gerekiyor. Ben sezon boyunca bu sıkıntıyı yaşadım ve o da yaşayabilir. İki kez yarış dışı kalmasaydım şu anda şampiyonluğun önemli adaylarından birisiydim. O da yarış dışı kalabilir tabii. Odaklandığım tek nokta yarış kazanmak.

Elimden geldiği kadar çalışıp bundan sonraki yarışları kazanmak için uğraşacağım. Önümüzdeki 3 yarışı kazanırsam şampiyonluk için iddiamı artıracağım. Bu, zor bir sezon ve şampiyon olmak kolay değil. Rakiplerim de iyi durumda. Sezon istediğim gibi geçmedi, inşallah yoluna girer her şey.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış