Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Pereira Beşiktaş’ı istiyor ama…"

"Pereira Beşiktaş’ı istiyor ama…"
Son Güncellenme : 12 Oca 2015 20:08

"Pereira Beşiktaş'ı istiyor ama..."
Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer stratejileri ve devam eden stat inşaatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, sözleşmeleri bitecek olan Veli, Mustafa Pektemek, Atiba, Cenk Gönen ve Ersan konusuna açıklık getirdi. Çebi, “Sağ beke bir oyuncu alacağız. Younes Kaboul bize çok uzak. Pereira gelmek istiyor ama kulübü bırakmıyor” dedi.

Milosevic’in gelişi ve Maxi Perreira ve Lines’in transfer gündeminde olmasıyla ilgili Çebi, “Biz eskisi gibi transferler yapmıyoruz. Futbol şubeye geldiğim tarihten itibaren ipler bir başkanın veya teknik direktörün elinde değil. 5-6 kişinin çalıştığı bir sistem var. Sayın Bilic önce Mete Vardar’a geliyor ve eksikleri belirliyor. Ondan sonra scout ekibine talimat veriyoruz. Bu ekibin bulduğu isimler arasında değerlendirme yapıyoruz. Hummalı bir çalışmanın ardından transfer oluyor. Sağ bek için de aynı çalışmayı yaptık. Bu listenin içinde ekonomik olan kısmıyla çalışıyoruz. Uygun olduğunu bulduğumuzda sayın Bilic’in önüne bir kaç isim veriyoruz. Bir transferi yapmış olmak için yapmacağız. Beşiktaş’ın şartlarına uygun değilse vazgeçeriz” dedi.

“MAXİ PEREİRA GELMEK İSTİYOR AMA…”
“Maxi Pereira’nın transfer şansı nedir? sorusuna Çebi, “Kulübü Benfica negatif yanıtı verdi. Oyuncuyu bırakmıyorlar. Pereira gelmek istese de bu olmayacak. Kafamızda 5-6 kişi daha var. Scout ekibi ve sayın Erdal Torunoğlu’nun verdiği listeyi Bilic’e verip, karar alacağız” yanıtın verdi.

Chelsea-Newcastle maçını izleyen Fikret Orman’ın transfer için İngiltere’ye gittiği haberlerini de yalanlayan Ahmet Nur Çebi, “Sayın Başkan transfer için İngiltere’ye gitmedi” demekle yetindi.

“CENK, MUSTAFA VE ATİBA’NIN DURUMU NET DEĞİL”
Sezon sonunda sözleşmeleri bitecek Veli, Mustafa Pektemek, Atiba, Cenk Gönen, Ersan konusuna da açıklık getiren Çebi, “Cenk, Mustafa ve Atiba’nın durumu net değil. İç transferde en son Atiba ve Mustafa’yla mesafeler uzak görünüyor. Diğerleriyle nokta koyacak seviyeye geldi. Bir iki ufak tefek konumuz var. Bittiğinde kamuoyuna açıklarız. Atiba ile Mustafa’da biraz sorun var. Sonuçta onların da bizim bütçemize uygun harektet ettiğimizi anlamalarını umut ediyorum. Transferler 10-15 gün içinde veya bir ayda da bitebilir. Önce Beşiktaş’ın şartlarının kabul edilmesi gerekiyor” yorumunu yaptı.

Orta sahadaki transfer arayışları ve Tolgay, Gökhan İnler isimleriyle ilgili de Çebi, “Henüz orta sahayla ilgili hızlanmış durumda değiliz. Scout ekibimiz çalışıyor ama bunların olması için acelemiz yok. Sağ bek için koşullandık. Serdar sağ bekte çok başarılı. Onun cezalı olması veya sakatlanması durumunda bir yedek sağ bek istiyoruz. Sık eleyip önemsiyoruz, aslında Serdar kardeşimiz orayı çok iyi götürüyor ama yeterli görmüyoruz. Başına bir şey gelirse diye transfer yapmak istiyoruz. Transfer yapmak için yapmayacağız. Uygun olanı teknik ve ekonomik anlamda bulduğumuz ismi alacağız” açıklamalarını yaptı.

“KABOUL ÇOK UZAK”
Alexander Milosevic’in gelmesi ve Younes Kaboul isminin de gündeme gelmesiyle ilgili ise Çebi, “Bunlar gündemimizin içindeki isimler; ama çok istekli değiliz. Ekonomik anlamda Younes Kaboul’ün olacağını zannetmiyorum. Çok uzak” dedi.

 İŞTE YENİ İNÖNÜ STADI!

“STADI MAYIS AYINA KADAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Vodafone Arena’nın kendileri için öneminin büyük olduğunu söyleyen Çebi, “Kamuoyu, bu stadın ne zaman biteceği ve ne şekil olacağı merakı içinde. Planımız önümüzdeki sezon burada oynamak ama biraz daha gayret göstererek Mayıs ayında burada bir maç oynamak istiyoruz. En azından şampiyonluk maçını burada oynamak istiyoruz. Olmadığı takdirde önümüzdeki sezon burada oynayacağız. Çatı malzemeleri de yavaş yavaş stada gelmeye başladı. Çatının 3 ay bilemediniz 4 ay içinde bitmesini planlıyoruz. Ondan sonra montaja başlanacaktır. Ondan sonra da zeminin çalışması başlayacak” dedi.

“Yeşil çimi ne zaman görecekler?” sorusuna Çebi, “Yeşil çimi gördüklerinde 1 hafta sonra maç oynanacak demektir” yanıtını vermekle yetindi.

Stat inşaatında çalışanların sayısı konusunda da açıklamalar yapan Ahmet Nur Çebi, “Çalışan sayısı zaman zaman azalıyor, zaman zaman artıyor. Zaman zaman 300-400 zaman zaman 500-600 oluyor. Kötü hava olunca hızımızı kesiyor. Bunlara rağmen mücadelemiz devam ediyor” diye konuştu.

Stadın inşaat maliyetiyle ilgili ise Nur Çebi, “Şu ana kadar 100’ü geçmedi ancak çatıyla birlikte 150 milyon Euro bağlanmış durumda. Geriye stadın çimleri, kabloları kalıyor. Stat 200’e de 250’ye de bitebilir. Loca satışları bitti. Sadece 5-6 loca kaldı. Taraftarlar isterse kombine alabilir. 10-12 bin kombine satıldı. Gönül isterdi ki 30 bin olsun. VIP koltuklar da var” dedi.

Tribünün kapalı ve numaralı üstün biraz dik olduğunun hatırlatılması üzerine Beşiktaş 2. Başkanı, “Sonuç itibariyle 41 bin kişi kapasitelik bir stat. Biraz dik olacak. Sürekli aşağı indik. Buranın üst kodu belirli sınırda bırakıldı. Yukarı gidilemedi, mecburen aşağı gittik. Bu da bizim maliyetimizi 25-30 milyon TL artırdı” dedi.

Stat inşaatının başlangıcından bu yana 14 ay geçtiğini kaydeden Çebi şöyle devam etti, “Planlamamızdan bir kaç ay gerideyiz. Zaman zaman maddi zorluklarımız oldu. Zaman zaman hava, zaman zaman harfiyette zorlandık. Kamyonlarımıza müsade edilmedi. Harfiyat arabalarının İstanbul sınırlarında hareket ettirilmesi bizi çok zorladı. Negatiflikler oldu ve bunları aşmak da bizim vazifemiz.”

“EVİMİZ YOK, STADIMIZ YOK”
İlk yarının bitmesi ve Olimpiyat Stadı’nda oynamak istememeleriyle ilgili olarak ‘Nerede oynayacaksınız?’ sorusu üzerine Ahmet Nur Çebi, “Evimiz yok, stadımız yok. Çok büyük zorluk içerisindeyiz. Konya Stadı’nda oynamak gündemimizden ancak Konya’nın da çakışan maçları var. Mecburen bizi tüm maçlarda misafir edemeyeceklerini söylediler. Belli maçları orada oynacağız. Buca 19 Mayıs Stadı gündemimizde ve bir arkadaşımızı gönderdim orayı inceledi. Başakşehir hep gündemimizde. İnşallah gerekli izinleri alıp maçlarımızı orada oynayabiliriz. Birinci tercihimiz Başakşehir, 2. tercih Konya Torku Arena, 3. Antalya, İzmir ve Ankara. Hepsinin kendine göre avantajları var. Liverpool maçını Olimpiyat’ta oynayacağız. Onun dışındakileri orada oynamak istemiyoruz. Taraftar oraya gelmek istemiyor. Taraftar olmadan başarı olmuyor. Beşiktaş için artık bağlılığı göstermek gerekiyor” açıklamalarını yaptı.

(Ntvspor)

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış