Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Penaltı kararları doğru mu?

Penaltı kararları doğru mu?
Son Güncellenme : 25 Eki 2014 23:09

Penaltı kararları doğru mu?
HTSPOR Yazarı Bülent Yavuz, Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçındaki hakem kararlarını yorumladı

Hakem Özgür Yankaya, ya hakemliği unutmuş, ya kuralları bilmiyor ya da Yunus Yıldırım ağabeyinin izini sürüyor. Kadlec’e yapılan müdahale kesinlikle kırmızı kartı gerektirirdi. Hakem olarak böyle bir müdahaleye, düdük çalıp kart çıkartmıyorsanız; ‘yüreğiniz yok’ demektir.

Kadlec’in ayağının kırılması mı lazım, yoksa dizinin parçalanması mı gerekir! Teşebbüs bile; yasaklanmıştır. Bir futbolcunun ayağına krampon ile basmak dizinin parçalamasına neden olabilir. Hakem futbolcunun sağlığını korumalıydı… Ama dedim ya; kuraldan bir haber olan Özgür Yankaya, kendi kurallarını koyunca oyun da serleşti. Özellikle misafir takım; hakemin zayıflığından oldukça cesaret aldı.

FENERBAHÇE: 2 – GENÇLERBİRLİĞİ: 1

Penaltılara gelince; Alper Potuk, Hakan Aslantaş mücadelesi, tipik bir top kapma mücadelesiydi. Kabul edelim ki; avantaj Alper Potuk’a yakındı... Hakan eli, Alper’in göğüs hizasında sanki avantaj pozisyonunu bozuyor gibiydi.. Neticede gri pozisyon… Hakem takdir hakkını penaltıdan yana kullandı. Söylenecek bir şey yok. Gençlerbirliği oyuncularının itirazları neticeyi değiştirmedi.

 FENERBAHÇE – GENÇLERBİRLİĞİ MAÇININ FOTOĞRAFLARI…

Emenike’nin düşürülüşü yüzde yüz penaltıydı. Hakem de tereddütsüz beyaz noktayı gösterdi… Son dakikalarda Gençlerbirliği ceza alanı içerisinde yerde kalan oyuncunun göğüs hizasına doğru geliyor. Eli açıktı ama kesinlikle topu engellemek ve oynama düşüncesi yoktu. Dolayısıyle hakemin burada devam kararı doğru.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış