Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Önemli zaferler yaşayacağız"

"Önemli zaferler yaşayacağız"
Son Güncellenme : 20 Tem 2014 16:16

"Önemli zaferler yaşayacağız"
Kasımpaşa’da altyapının başına getirilen Jan Wouters, Habertürk’e konuştu…

Volkan KÖSE/HTSPOR

Süper Lig’in flaş ekibi Kasımpaşa, Türk futboluna yaptığı katkılara bir yenisini daha ekleyerek geçtiğimiz günlerde altyapının başına Hollandalı teknik adam Jan Wouters’ı getirdi. Hem Kasımpaşa’nın hem de Türkiye’nin geleceğine önemli futbolcular kazandırmak ilkesini benimseyen Lacivert-Beyazlılar’ın altyapıdaki yeni hocası Wouters, Habertürk’e yaptığı açıklamada, önemli işler başaracaklarını söyledi. Türkiye’yi ve Türk futbolunu yakından takip ettiğini ifade eden Jan Wouters, “Türkiye’de gayet teknik bir futbol oynanıyor. Zamanla daha iyi tanıyacağım burayı. Altyapı ‘gelecek’ demek. Her gittiğim yerde altyapıya dikkat ederim. Nerede çalıştıysam çocukları takip ederim. Gençleri hep görmeye çalışıyorum çünkü onlardaki potansiyel ile gelecek şekilleniyor” dedi.

‘A TAKIM VE ALTYAPI AYNI SİSTEMDE OLACAK’
A takımın sistemiyle, altyapıdaki sistemin aynı olacağını vurgulayan Jan Wouters, şöyle konuştu: “A takım antrenörü ve altyapı antrenörü aynı sistem üzerinden hareket edecek. Ben burada bağlantı olacağım. A takım futbolcusu hangi sistemle oynuyorsa, altyapı oyuncusu da aynı anlayışta eğitim alacak ve sonrasında A takıma çıkınca bocalamayacak. ‘Nasıl oynamam gerektiğini ben zaten biliyorum’ diyecek.”

‘HOLLANDA 20 YIL ÖNCE BAŞLADI’
20 yıl önce Hollanda’da altyapı sistemine geçildiğini belirten Jan Wouters, “Bizim iyi oyuncularımızı, başka ülkelerin takımları alıyordu. Onlar gidince de takımlar güç olarak zayıf kalıyordu. Bu durum da ülke futboluna yansıyordu. Bu nedenle takımlarımızın temelden iyi olması gerekiyordu bu nedenle altyapıya çok önem vermeye başladık. Biz çocuklara sadece futbol konusunda yardımcı olmuyoruz. Futbolu bıraktıktan sonra hayatı nasıl yönlendireceklerini, ne işler yapabileceklerini de gösteriyoruz” diye konuştu.

‘ÖNEMLİ ZAFERLER YAŞAYACAĞIZ’
Kasımpaşa’yı öven ve sistem olarak gelişime açık bir kulüp olduğunu belirten Wouters, kulüpte güzel şeyler yapıldığının altını çizdi ve “Kasımpaşa da önemli zaferler yaşayacağız. Buradaki sistem iyi şeylerin oluşması için imkan sağlıyor. Tesisler çok muhteşem, işini iyi ve nasıl yapılması gerektiğini bilen kişiler var. Biz de burada hep birlikte el ele vererek Kasımpaşa’ya önemli futbolcular kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘UZUN VADEDE BAŞARI…’
Kasımpaşa’daki işine ilk olarak gözlem ve denetleme yaparak başlayacağını kaydeden Hollandalı teknik adam, “Altyapıdaki çocuklara bakacağım. Ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, kapasiteleri hangi seviyede diye… Aynı zamanda scout ekibiyle görüşeceğim. Onlar bir futbolcuyu izlerken hangi kriterleri kullanıyorlar, bunları da öğreneceğim. Ama tabii bizim çalışmamız kısa vadede değil, uzun vadede meyvesini verecek. Bunu aslında bir paket olarak düşünmeliyiz. Bu paketin içinde neler var diye soracak olursanız da; çocukların futbolunu geliştirmeye çalışacağız ve onlara her şeyi eğitim ile göstereceğiz. Her şeyden önce profesyonel bir iş yaptıklarını küçük yaştan itibaren aşılayacağız. Ciddi olarak futbolun önemini anlayacaklar” dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış