Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Metin hocaya güveniyorum”

“Metin hocaya güveniyorum”
Son Güncellenme : 24 Tem 2013 10:24

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, sezon başında göreve getirdikleri teknik direktör Metin Diyadin’e güvendiğini belirtti

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, sezon başında göreve getirdikleri teknik direktör Metin Diyadin'e güvendiğini belirtti

Yeni sezonda Gençlerbirliği ile ilgili düşüncelerini anlatan Cavcav, Metin Diyadin’in kırmızı-siyahlı ekipte takım kaptanlığını hatırlatarak, “Metin hocaya çok güveniyorum. Neden güveniyorum, karakter olarak çok sağlam bir kişilik. Yıllarca Gençlerbirliği’nin takım kaptanlığını yaptı. Çok efendi bir arkadaş. Genç olması ve futbolun içinden gelmesi, gittiği takımlardaki başarıları ortada. Kendi evladımız olması nedeniyle çok arzuyla isteyerek göreve getirdik” değerlendirmesini yaptı.

Teknik direktör Metin Diyadin’in sözleşmesinin bir sene olduğunu ancak kendisiyle uzun süre çalışmak istediklerini anlatan Cavcav, şöyle devam etti:

“Mukavele bir yıl olsa da bu nihayet bir mukaveledir. Metin Diyadin kardeşimiz ile bir yıl değil, 5-10 sene çalışalım. Benden sonra da bu işi yapsın. Bir teknik direktörün takımın başında 3-5 sene kalması o takımı başarıya götürür. Ama Türkiye’de takım başarısız olunca, maalesefe birinci hedef teknik direktörler oluyor. Biz bunları çok yaşadık. Senede 3-4 tane teknik direktör değiştirdiğim oldu. İnşallah bundan sonra Metni Diyadin bunların önüne geçer. Gençlerbirliği, Metin Diyadin önderliğinde ligde başarılı olur.”

TRANSFER DEĞERLENDİRMESİ
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, yeni sezonda takımının ligi daha iyi bir yerde bitireceğine inandığını söyledi.

Transfer döneminin sürdüğünü ve 6-7 oyuncuyu kadrolarına kattıklarını ifade eden Cavcav, “Belki bir transfer daha yapabiliriz. Hocamız talep ediyor. Takımdan 2-3 oyuncumuz gitti ama bunların zaten sözleşmeleri bitmişti. Bunlar takımda miadını doldurmuş oyunculardı. Bu sene ligi iyi bir yerde bitireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Türkiye Kupası’nda iddialı olacaklarını savunan Cavcav, “Her başkanın gönlünde bu yatar. 18 takımlı ligde 3 tane takımımız da küme düşecek. Allah böyle bir şeyi bana göstermesin. Bu sene Türkiye Kupası’nda iddialıyız” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış