Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Madrid’de şaşkınlık

Madrid’de şaşkınlık
Son Güncellenme : 08 Eyl 2013 9:03

2012 ve 2016 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylıklarında başarılı olamayan ve 2020 için tekrar aday olarak kendinden emin bir tavır sergileyen Madrid’in ilk turda elenmesi İspanya’da şaşkınlıkla karşılandı

2012 ve 2016 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylıklarında başarılı olamayan ve 2020 için tekrar aday olarak kendinden emin bir tavır sergileyen Madrid'in ilk turda elenmesi İspanya'da şaşkınlıkla karşılandı

İspanya’nın başkenti Madrid’in tarihi Alcala Kapısı’nda düzenlenen, Buenos Aires’te yarışan Madrid’in adaylığına destek organizasyonuna katılan binlerce Madridli, ilk turda elendiklerini öğrenince meydandan başları eğik, şaşkın bakışlı ve hüzünlü ayrıldı. Elenmenin ardından Alcala Kapısı’nın olduğu meydanı dolduran binlerce Madridli sessizliğe boğuldu. Meydandaki bir grup İspanyol, IOC için ”mafya, mafya” diye bağırırken, bazıları da gazetecilerin uzattığı mikrofonlara ”Bu adil değil, sahtekarlık yapıyorlar” görüşünü dile getirdi.

Yerel saat ile 16.00’da başlayan canlı müziklerin yapıldığı etkinlikte elenme anına kadar büyük coşkuyla eğlenen Madridliler, daha sonra ”maalesef elendik, lütfen meydanı boşaltın” anonsunun ardından dağıldı. Madrid’in elendiği dakikalarda Alcala Kapısı’nda yağmurun başlaması da bir çok kişiye göre ”mutsuz son” olarak yorumlandı.

Bu arada Madrid’in elenmesinin arından İspanyol gazetelerinin internet yayınlarında şu başlıklar kullanıldı: El Pais ”Madrid, Oyunsuz kalıyor”, El Mundo ”Olimpik düş kırıklığı”, ABC ”IOC, Madrid’e adil davranmıyor”, Lavanguardia ”Madrid’in olimpiyat düşüne güle güle”. Buenos Aires’de bulunan Madrid Belediye Başkanı Ana Botella ise elenmenin ardından İspanyol basınına yaptığı yorumda ”korkunç bir şey” dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış