Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Bahis Formülleri > “Lige %100 ortağız”

“Lige %100 ortağız”
Son Güncellenme : 29 Mar 2013 17:31

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Recep Tokgöz, mayıs ayı itibarıyla oyuncuların takımdan alacağı kalmayacağını belirterek, ”Oyuncularımız onurlu bir mücadele veriyor, onları kutluyorum” dedi.

Kulüp Başkanı Tokgöz, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, sezon başında yaşadıkları bazı şanssızlıklar yüzünden takımın küme düşme potasında olduğunu kaydetti. Beko Basketbol Ligi’nden düşmeyi kesinlikle düşünmediklerini belirten Tokgöz, antrenörden oyunculara herkesin elinden gelen mücadeleyi yaptığına inandığını dile getirdi.

Yabancı oyuncuların maaşlarıyla ilgili sıkıntılar yaşandığına değinen Tokgöz, son olarak Jordan Theodore’nin takımdan ayrılmasıyla ilgili hukuki mücadele başlattıklarını anlattı.
Tokgöz, şöyle konuştu:

”Hazırladığımız verileri önce Türkiye Basketbol Federasyonu’na, daha sonra FIBA’ya gönderdik ve haklılığımız tescil oldu. Bu oyuncuya da ihtiyacımız vardı çünkü başka oyuncu getirme durumumuz söz konusu değildi. Yabancı oyuncu kontenjanımız dolmuştu. Bize çok katkı sağlayacağına inandığımız için ayrılan oyuncumuzu yine takıma getirdik. Takımla çalışmalarını yapıyor. Takımızı kurarken alt yapıdan iki oyuncumuzu da kadromuza aldık.”

”Sorun, başarısızlık ve yönetimin yeterli para bulamaması”
Bu duruma gelmelerinin sportif başarısızlık ve yönetimin para bulamamasından kaynaklandığını belirten Tokgöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bu geçen yıl da vardı. Şu anda geçen yıldan daha iyiyiz çünkü 4 ay oyuncularımıza para ödemediğimizi biliyorum. Bu iyi bir şey değil ama çeşitli imkansızlıklar yüzünden oldu. Menajerlerden kaynaklı bir durum da var. Bu yıl 6 bin 250 dolar için menajerler oyuncuyu takımdan ayırmaya çalıştılar. Giden oyuncular arasında para nedenli takımdan ayrılanların yanı sıra antrenörüyle anlaşamayıp, gitmek isteyenler de var. Örneğin Carter, Rodney bu sebeple takımdan ayrıldılar. Bunların sorumluluğu yönetim ve bana ait.”

Türkiye’de bir çok kulübün federasyon ve İddaa gelirlerinden gelecek paraya göre oyuncu transferi yapmaya çalıştığını anlatan Tokgöz, ligde 5 veya 6 takımın bütçelerini hep bu şekilde yaptığını kaydetti.

”Oyuncuların uzun süre parasız kalmaları bizi de çok rahatsız ediyor, rencide ediyor” diyen Tokgöz, bu sorunun sadece kendisinin sorunu olmadığını, federasyonun bu durumu düzeltmek için çalışma yapması gerektiğini söyledi.

Tokgöz, ”Mayıs ayı itibarıyla arkadaşlarımızın bir kuruş alacağı kalmayacak. Oyuncularımız onurlu bir mücadele veriyor, onları kutluyorum” dedi.

Antalya ekibi, ligde kalmak için Beşitaş’ı yenmeyi hedefliyor
Başantrenör Timuçin Meriç de aldıkları görevi yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını, takımın olumsuzluklara rağmen iyi mücadele ettiğini belirtti. Ortaya konan mücadeleden son derece memnun olduğunu anlatan Meriç, yerli ve yabancı oyuncuların takımın başarısı için çalıştığını kaydetti.

Beko Basketbol Ligi’nin en zayıf ekibi gibi bir görüntü çizdiklerine değinen Meriç, şöyle konuştu:

”Normalde 8 galibiyet ligde kalır diye düşünüyordum ama lig bu yıl çok farklı gelişiyor. Ligde kalmamız için belki 6 galibiyet yetecek, belki de 8 galibiyet bile yetmeyecek. Bu tamamen rakip takımların puan kaybedip, etmemesine göre değişecek. Fikstürleri kıyasladığımızda rakip takımlardan daha avantajlıyız. Mersin ve Olin Edirne’nin ikili averajlarda gerisinde olduğumuz için bir galibiyet fazlasıyla onların üstüne çıkmamız lazım. Bu avantajı değerlendirmek istiyoruz. Bu haftaki Beşiktaş maçı da dahil. Lige yüzde 100 ortağız. Asla vazgeçmeyeceğiz.”

Kalan 7 maçın 4’ünü sahalarında oynayacaklarını belirten Meriç, seyirciden destek istedi.
Takım kaptanı Reha Öz ise ligde kalmak için takım olarak gerekli mücadeleyi göstereceklerini kaydetti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış