Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Kovsalar bile bildiklerimi söylerim"

"Kovsalar bile bildiklerimi söylerim"
Son Güncellenme : 30 Ara 2014 16:17

"Kovsalar bile bildiklerimi söylerim"
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “5-10 sene burada kalacak gibi çalışıyorum ama yarın da gidebilirim, hiç sorun değilim” dedi

Şenol Güneş, “Oyun başarımız var ama puan başarısızlığımız var. Beklediğimiz puanı alamadık. En az 30 puan almalıydık” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası C Grubu’nda yarın Samsunspor ile karşılaşacak olan yeşil-beyazlı ekibin teknik direktörü Güneş, Özlüce Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, 2014’ün kendisi açısından sağlık sorunları yaşadığı, beklentilerin altında kalan başarılarla geçen bir yıl olduğunu söyledi.

Bursaspor’un geçen sezon başında da beklentilerin altında da beklentilere cevap veremediğini ifade eden Güneş, yönetici, hoca değişikliğinin yaşandığını, bu yılın başında da toparlanmak için kısmi bir değişiklik yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

“Çok başarılı olduğumuzu düşünmüyorum ama toparlanan, yeniden yapılanan bir dönem oldu” diyen Güneş, kırgınlıkların ortadan kalkacağı, eski yeni yöneticilerin birlikte olacağı bir ortam arzuladıklarını belirterek, “Böyle bir yıl arzu ediyoruz. Takım olarak gelişim kaydettiğimizi düşünüyorum. Yanlış işler var, doğrular var. Yanlışları atarak doğrulara devam edecek bir anlayışın oluştuğunu düşünüyorum” görüşünü iletti.

“LİGDE VE KUPADA İDDİALIYIZ”
Güneş, ligde geride kalan 15 haftada beklentilerin altında 23 puan topladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:
“Oyun başarımız var ama puan başarısızlığımız var. Beklediğimiz puanı alamadık. En az 30 puan almalıydık. Kafa kafaya puan almalıydık. Gelişimimiz iyi. Umut veren değerlerimiz iyi. Başlangıçtan daha iyi durumdayız oyun olarak. Keyif veren bir takımız ama kayıp puanları fazla olan bir takımız. Oyuncularımızla gurur duyuyorum, herkes elinden geleni yaptı. Hiçbir oyuncumun ayrılmasından yana değilim ama rekabetin olması açısından oyuncu katılmasını isterim. Ligde ve kupada iddialıyız. Kupada Samsun ve ardından ligde Akhisar Belediyespor ile oynayacağız. Her ikisini de yenecek gücümüz var. Puan cetvelindeki yerine bakarak değerlendirmek istemiyorum. Haddimizi de yerimizi de bileceğiz ama yukarı çıkacağımız inancımızdan asla geri dönmeyeceğiz. Kayıp puana tahammülümüz yok.”

Bursaspor’un önemli ekonomik sorunlar yaşadığını, bu çerçevede UEFA’dan “1 yıl Avrupa’dan men” cezası aldığını hatırlatan Güneş, bunun sadece mevcut yönetimin değil tüm kentin ortak sorunu olduğunu belirtti.

Güneş, Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı ile kulübün mali durumuyla ilgili bir toplantı yapacağını ifade ederek, “Durum tespiti yapacağız. Biz Bursaspor’a katkı yapmak işin içine giriyoruz, zarar vermek için değil. Ekonomik sıkıntı, sıkıntımızdır. Bunu aşmaya çalışıyoruz. Bursaspor benim değil, başkanın da değil, kimsenin değil. Bursaspor’un seyirci potansiyeli, ekonomik gücüyle daha da etkili hale geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

“BUGÜN KOVSALAR BİLE DOĞRU BİLDİKLERİMİ SÖYLERİM”
Güneş, bir gazetecinin, “UEFA’nın cezası sizin hedeflerinizi etkiledi mi?” sorusunu şöyle yanıtladı:
“Sezon başında başkanla konuştuk, yerli oyuncuların gitmesine ‘evet’ demedim. Ticari de düşünseniz yanlıştır. Bugün oyuncunun değeri bir ise 6 ay sonra birin altında olmayacak onun garantisini veriyorum. Ben bunu da söylüyorum. Fikirlerimi söylüyorum ama karar yönetimindir. Oyuncularla ilgili hiçbirinin gitmesinden yana değilim. Hem gelişimleri için hem de ekonomik değer için. Şimdi 5 lira, 10 lira bir oyuncuya veriliyorsa ocaktan sonra artacağını söylüyorum. Başkan da kulüpte iyi niyetle çalışıyor. Rahmetle İbrahim Yazıcı iki kez istedi olmadı, şimdi geldim. Geldiğimde ‘şunlar oldu, bunlar oldu’ demedim. Deseydim baştan giderdim. Önemli olan işimi yürütmem. O sorumluluğu, o heyecanı hissediyorum. Burada iyi bir maden olduğunu, heyecan olduğunu görüyorum, potansiyeli görüyorum. Sürekli oyuncu eğiten bir kulüp olmayacaksınız. Haddimi bilerek katkı yapmaya çalıştım. Bugünkü sıkıntıları da sahiplenirim. Ben kalsam da gitsem de Bursaspor’da olacakları söylerim. Yani beni bugün kovsalar bile doğru bildiklerimi söylerim. Doğru gördüklerimi aktarmak durumundayım. 5-10 sene burada kalacak gibi çalışıyorum ama yarın da gidebilirim, hiç sorun değilim. Katkı yapmayacaksam, kulübe zarar vereceksem kalmamın bir anlamı yok.”

“FEDERASYON BAŞKANINI SEVERİM, O DA BENİ SEVER”
Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile şahsi bir sorununun bulunmadığını, aksine iyi dost olduklarını söyledi.

TFF ile ilgili eleştirilerinin kişiler üzerine olmadığını vurgulayan Güneş, şunları kaydetti:
“Federasyon başkanını severim, o da beni sever. Dost olarak sıkıntımız yok. Kurullarla ilgili sıkıntıları paylaştım. Ben bir şey istemiyorum, takıma haksızlık olmasın tamam. Ama o kadar can yakma oluyor ki, mantık dışı. Bakın, bunu açmayacaktım ama söyleyeyim; bizim Josuee ceza aldı bir maç, sonra iki maç aldı. Peki Mersin İdmanyurdu’nda Vederson kaç maç ceza aldı, bir maç aldı. Niye, hukuk kurulu kendini gözden geçirsin. Ceza Kurulu, Tahkim Kurulu, üç tane kurula ayırıp da oradan oraya pas atacağına, bu olmaz. Ben bir şey söyleyeyim, bu hukukçularla vatandaşın bile dava vermemesi lazım. Böyle haksızlık olmaz. Birinin hakkını diğerine vermeyeceksin, adaletsizlik yapmayacaksın.

Bakın 2015’ten sonra adaletsizliğe tahammülü yok, ülkenin de dünyanın da yok. İnsanlar artık isyan ediyorlar. Aç kalmaya razılar, onurları ile oynanmasını ve adaletsizliği asla kabul etmiyorlar. Ben de dahil. Sahada da aynı şekilde. O kadar para kazanan oyuncu öyle bir yerde gurur meselesi yapıyor ki, bu haksızlığa isyandır. Bunu yapmayın, toplumu isyan edecek pozisyona getirmeyin.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış