Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Kongrede neler yaşandı?

Kongrede neler yaşandı?
Son Güncellenme : 16 Haz 2013 19:19

Beşiktaş Kulübü’nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi sona erdi

Beşiktaş Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi sona erdi

 Galeri için tıklayınız…

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde başlayan genel kurulda, aidatını yatıran 11 bin 500 üye, 20 sandıkta oy kullanıyor. Genel kurulda, önce Kongre Divan Kurulu belirlendi. Başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı’nın verdiği önergeyle, Uluç Gürkan, Kongre Divan Başkanlığı’na oy birliği ile seçildi.

İKİ BAŞKAN ADAYI YARIŞIYOR
Siyah-beyazlı kulübün olağan seçimli genel kurulunda iki başkan adayı yarışıyor. Kongrede üyeler, Fikret Orman ve Serdal Adalı’dan birini kulübün başkanlığına seçecek. Geçtiğimiz günlerde renklerini belirleyen adaylardan Fikret Orman, kongrede açık mavi, Serdal Adalı ise beyaz oy pusulasını kullanıyor. 

ÜYELER OY KULLANMAK İÇİN ACELE ETTİ
Beşiktaş’ta seçimli genel kurul toplantısı yaklaşık 45 dakikalık gecikmeyle başladı. Bazı üyeler, kongre başlamadan oy verme bölümlerinde sıraya girdi. Bunun üzerine Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, kongrenin henüz başlamadığını ve üyelerin tribündeki yerlerini almaları gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Ancak tüm uyarılara rağmen, üyeler yerlerini terk etmedi.

SEBA MESAJ YOLLADI
Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, kongreye mesaj göndererek, iki başkan adayına da başarılar diledi. Mesaj okunurken, üyeler Seba’yı uzun süre alkışladı.

ÜYELER İÇİN SERVİS HİZMETİ
Olağan seçimli genel kurula katılmak isteyen üyelere İstanbul’un çeşitli yerlerinden servisler kaldırıldı. Anadolu ve Avrupa yakasındaki belirli merkezlerden kongrenin yapılacağı salona sabah erken saatlerden itibaren servis hizmeti sağlandı.

SEÇİM ÖNCESİ KONUŞMA YAPTILAR
Başkan adayları oy kullanma işlemi öncesi konuşmalarını yaptılar.

FİKRET ORMAN:
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte bugün artık sözün seçmende olduğunu söyledi. Orman, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, herkesin söyleyeceklerini daha önce ifade ettiğini belirterek, “Bu dakikadan sonra söz seçmenlerde. Bugün Babalar Günü, herkesin Babalar Günü’nü kutluyorum. Buraya mesaj gönderen Süleyman ağabey de (Seba) bizim babamız. Hep beraber onun da Babalar Günü’nü kutluyoruz” diye konuştu. “Ne yaptıysak Beşiktaş için yaptık” diyen Orman, “Şu günlerde Beşiktaş için iyi şeyler ortaya kondu. Yeni bir stat, sponsorluklar, transferler konuşuluyor. 14 ay içinde bana destek olan tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zor günleri beraber aştık. Centilmence, adilce bir seçim olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

SERDAL ADALI:
Beşiktaş Kulübü’nde yapılan olağan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Serdal Adalı, “Ben size kan ve gözyaşı vadetmiyorum” dedi. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilecek genel kurulda, oy kullanma işlemi öncesi üyelere hitap eden Adalı, iki haftadır düzenlediği toplantılarda projelerini anlattığını, neler yapabileceğini siyah-beyazlı camianın iyi bildiğini söyledi.

Beşiktaş Kulübü’nde daha önce 17 ay yöneticilik yaptığını hatırlatan Adalı, “Aklımın erdiği ilk günden beri bu asil renklere gönül veren bir kardeşiniz olarak 17 ay sizlere hizmet etme şerefine nail oldum. Bu kadar kısa olmasına rağmen beni en iyi sizler anladınız ve her yerde bana sahip çıkıp bağrınıza basarak gururlandırıp, onurlandırdınız. Ben de sizlerin güvenine layık olabilmek ve Beşiktaşımızın en iyi yerde olabilmesi için elimden gelen gayreti göstermeye çalıştım” diye konuştu. Serdal Adalı, kulüp yöneticiliği sırasında başına talihsiz bir olayın geldiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“İlk günden bugüne bizlerin ve Beşiktaş’ın bu işle alakası olmadığını, bizim için Beşiktaşımızın şerefinin kutsal olduğunu her yerde söyledim. Özgürlüğümüzün kısıtlandığı her gün Beşiktaş’la yattım, Beşiktaş’la uyandım. Yine özgürlüğümün kısıtlı olduğu her gün dışarıdan sizlerden gelen destek mektuplarıyla anamdan, karımdan, çocuklarımdan, hepsinden önemlisi Beşiktaşımdan ayrı kalmanın acısını hissetmemeye çalıştım. Beşiktaş sevdasına yakışır şekilde hep dik durdum. Direndim ve bugün de dik duruyor, direniyorum.”

Bu süreçte durup dinlenmeden Beşiktaş için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Adalı, sözlerini şöyle tamamladı: “Alttan alttan dillendirilen dava, yargıtay laflarına aldırmadan ‘Beşiktaş için ne yaparım’ diyerek durup dinlenmeden çalışarak huzurlarınıza geldim. Beşiktaş sevdamın ortakları, değerli genel kurul üyeleri… Ben ihale yolsuzluğundan, devleti soymaktan ceza yatmadım. Ellerini vicdanlarına koymalarını rica ediyorum. Helali hoş olsun. ‘Gel’ dediniz geldim. ‘Yüreği olan varsa gelsin’ dediler, buradayım. Ben size kan ve gözyaşı vadetmiyorum. Çünkü bu yüce camianın ne kan ne de gözyaşı hak ettiğine inanmıyorum. İşte şimdi burada büyük sevdamın yüce mabedi kongremizde sizlerden helallik istemeye geldim. Hepinize varsa hakkım, helal olsun. Hepinizden de Allah razı olsun.”

ORMAN’IN LiSTESi
ASİL ÜYELER
Ahmet Nur Çebi
Ahmet Kavalcı
Deniz Atalay
Umut Güner
Yalçın Kaya Yılmaz
Melih Sami Esen
Metin Albayrak
Ahmet Ürkmezgil
Faik Akdil
Erdal Torunoğulları
YEDEK ÜYELER
Erdal Karacan
Berkan Gocay
Emre Kocadağ
Hakan Özköse
Ahmet Mete Vardar

ADALI’NIN LiSTESi
ASİL ÜYELER
Murat Aksu
Mekki Başak
Nafi Güral
Mehmet Murat Akdoğan
Ali Vural Ak
Merdan Araz
Adem Yılmaz
Doğan Küçükemre
Uğur Fora
Melih Aydoğdu
YEDEK ÜYELER
Mehtap Mutluşan Ferah
Süleyman Eren
Cem Sert
Ahmet Kocaadam
Arslan Selim Yeğen

KONGREDE GEZİ PARKI’NA DESTEK
Öte yandan Beşiktaş Kulübü’nün yapılan olağan seçimli genel kurulunda oylama sürerken, bir grubun Gezi Parkı eylemlerine destek sloganı atması üzerine gerginlik yaşandı. Akaretler Spor Salonu’nda gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulda bir kongre üyesi, kafasında baretle oy vermek için beklerken, kongre üyelerinden oluşan bir grup ise “Her yer Taksim, her yer direniş” şeklinde slogan attı. Bunun üzerine bazı kongre üyeleri slogan atan gruba sözlü müdahale ederek, kongrede siyasi atmosferin yaşanmaması gerektiğini ifade etti. Olay esnasında Beşiktaş Kulübü’nün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi de genel kurul üyelerinin arasına girerek gerginliği yatıştırmaya çalıştı. Bir süre daha slogan atmayı sürdüren grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

SAĞLIK BAKANI OYUNU KULLANDI
Beşiktaş Kulübü’nün olağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemi devam ederken, kongre üyesi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da oyunu kullandı. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen genel kurula gelen Müezzinoğlu, oyunu 17 numaralı sandıkta verdi.

Bakan Müezzinoğlu, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimin siyah-beyazlı camiaya hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah son derece sağlıklı bir genel kurul yapılıyor. Sonuçların da Beşiktaş ve Beşiktaş’ın geleceğine hayırlı olmasını istiyorum. Beşiktaş’ın ihtiyacı olan birlik ve beraberliği sağlayacak iddialı bir yönetime ihtiyacımız var. Hayırlı olsun. Seçilecek arkadaşa ve yönetime de şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

ORMAN’IN BABASI DA OY KULLANDI
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın babası Abdulkadir Orman da kongre de oy kullandı. Hasta olmasına rağmen BJK Akatlar ve Kültür Kompleksi’ne gelen Abdulkadir Orman, oyunu attıktan sonra salondan ayrıldı.

OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ
Beşiktaş Kulübü’nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi sona erdi. BJK Akatlar Spor ve Kültür Merkezi’nde sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, saat 17.15 itibariyle sonlandırıldı. Daha sonra Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan’ın direktifiyle sandıkların sayımına başlandı. Kongreye oy kullanma hakkı bulunan 11 bin 500 üyenin 5 bin 933’ünün katıldığı açıklandı.

ORMAN 2, ADALI 17. SANDIKTA
Kongrede başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı, oy verme işleminin tamamlanmasına 15 dakika kala oylarını kullandı. Orman, 2 nolu sandıkta oyunu kullanırken, yaptığı açıklamada daha fazla katılım beklediğini belirterek, “Sınav, miting, Gezi Parkı olayları ve Babalar Günü vardı. Daha fazla katılım bekliyordum ama hayırlısı olsun” dedi. Oyunu 17 nolu sandıktan kullanan Serdal Adalı ise çok güzel bir kongre yaşadıklarını belirterek, “Tüm kongre üyelerine teşekkür ediyorum. Sen ben yok, Beşiktaş var. Önemli olan Beşiktaş’ın daha iyi olması” diye konuştu.

ÜNLÜ SİMALAR KONGREDE
Beşiktaş Kulübü’nün olağan seçimli genel kurul toplantısına ünlü simalar da katıldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adalı’nın yönetim kurulu listesinde yer alan Murat Aksu’nun babası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, Yurt Partesi Genel Başkanı Sadettin Tantan, eski Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili kongreye gelerek oylarını kullandı.

BAŞKAN ADAYLARI YAKIN MARKAJDA
Beşiktaş’ın başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı, oy verme sürecinde salonun dışında çalışmalarını sürdürdü. Kongre üyelerini kapıda karşlayan başkan adayları, destek istedi.

1 SANDIK EKLENDİ
Listelerde isimleri olmayan üyelerin oy kullanmaları için ek bir sandık açıldı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış