Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Kırmızı kart, penaltı…

Kırmızı kart, penaltı…
Son Güncellenme : 05 Eki 2014 14:18

Kırmızı kart, penaltı...
HTSPOR yazar ve yorumcusu Bülent Yavuz, Fenerbahçe – Torku Konyaspor maçını yorumladı

HTSPOR.COM / Bülent YAVUZ

Türkiye’de hakemlerin işi gerçekten çok zor. Özellikle Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, ve Trabzonspor maçlarını yönetiyorsan; Allah sana yardım etsin. Bu akşam Şükrü Saracoğlu Stadı’nda hakem Mete Kalkavan son derece başarılı bir maç yönetti. Bir kere Fenerbahçe’nin bağırmaya hiç hakkı yok. Hemen hemen hepsi milli takımlarda yer alan ve yıldız oyuncu statüsündeki Fenerbahçe’nin oyuncularını maçta tanımak neredeyse imkansızdı. O ne sinir, o ne agresiflik! Fenerbahçe’den oyuncu atılmayacak mı? Fenerbahçe aleyhine penaltı verilmeyecek mi?

Hakem doğruyu yapınca hesap sormak ülkemize ait. Hakem genç ve de Türkiye’nin gelecekteki Avrupa ve dünya arenasında düdük çalacak öneme haiz. Futbolcular hiç yardım etmedi. O da 22 futbolcuyla başa çıkmayı becerdi. Fenerbahçe aleyhine verilen penaltının tartışılacak hiç bir yanı yok. Caner rakibine resmen, önden çelme taktı. Hakem de tereddütsüz beyaz noktayı gösterdi. İtirazlar neticeyi değiştirmedi. Ama ondan sonra tut tutabilirsen Fenerbahçeli futbolcuları. İtirazlar itirazlar…

Ve neticede Bekir kırmızı kart görerek oyundan atıldı. Bekir’e birilerinin bir şeyler hatırlatması lazım. Oynadığın oyun karate sporu değil futbol oynuyorsun. Ayağının rakibinin boynunda işi ne? Çocuğun kulağı patlasa, gözü çıksa, kulağı kopsa ne olacak? Kırmızı kartta hakem haklıydı. Kaleci Volkan bana göre sahanın yıldızıydı. Ama kaptan olarak oyuncuları teskin edeceğine yine başroldeydi. Sarı kart gördü, doğruydu. Fenerbahçe 11 kişiyle baş edemediği Konya’yı 10 kişiyle yendi. Hem de oyunun üstünlüğü hep sarı-lacivertlilerdeydi. Demek hakemle oynayınca, hakeme itiraz edince size 3 puan vermiyorlar. Mücadele edersen kaliteni ortaya koyarsan sahadan da galip ayrılırsın bu kadar basit.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış