Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Kırkpınar’da skandal son anda önlendi

Kırkpınar’da skandal son anda önlendi
Son Güncellenme : 08 Tem 2013 6:49

Geleneksel 652’nci Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık mücadelesinde bıçaklı saldırı dehşeti ucuz atlatıldı

Geleneksel 652'nci Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık mücadelesinde bıçaklı saldırı dehşeti ucuz atlatıldı

Geleneksel 652’nci Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık mücadelesinde Recep Kara’yı tuş etmesine rağmen galibiyeti kule hakem heyeti tarafından geçerli sayılmayan Ahmet Kavakçı’nın ağabeyi Mahmut Kavakçı, elindeki bıçakla hakemlerin bulunduğu özel bölüme girmeye çalışırken polis tarafından engellendi.

Kırkpınar Güreşleri’nde başpehlivanlık güreşlerinin 3’üncü tur karşılaşmalarında favori başpehlivanlardan Recep Kara, Ahmet Kavakçı ile eşleşti. Güreş kıran kırana geçerken, 45 dakikalık bölümde iki pehlivan da yenişemedi. Kule hakem heyetinin puanlama bölümünü anons ettiği anda Ahmet Kavakçı, rakibi Recep Kara’yı tuş etti. Ancak kule hakem heyeti uzun süre karar vermekte zorlandı. Kaydedilen kamera görüntüleri hakemler tarafından tekrar tekrar izlendikten sonra tuş kabul edilmedi. Heyet iki pehlivanın puanlama güreşi yapmasına karar verdi. Kule hakem heyeti seyircilere yönelik yaptığı anonsta, “Güreş Federasyonu yetkilileri kamera görüntülerini izlemiştir. Müsabakada puanlama saatinin anonsundan sonra tuş edildiğinden geçersiz sayılmıştır” denildi.

Bu karara Ahmet Kavakçı ve kendisi gibi pehlivan olan ağabeyi Mahmut Kavakçı uzun süre itiraz etti. Kararın değişmemesi üzerine Ahmet Kavakçı rakibi Recep Kara’nın elini kaldırdı ve güreşi bırakarak ‘hükmen’ yenilmiş sayıldı. Dün yaşanan bu gelişmelerin ardından bugün Mahmut Kavakçı, eline aldığı bir bıçakla kule hakem heyetinin bulunduğu alana girmeye çalıştı. Yağlı Güreş Komitesi Başkanı Ahmet Taşçı tarafından uzaklaştırılan Kavakçı basın tribünü yanındaki alanda bekledi. Daha sonra gelen polis ekipleri uzun süren ikna çabalarının ardından Mahmut Kavakçı’nın elindeki bıçağı aldı. Kule heyetinden 2 hakemin görüştüğü Kavakçı, Recep Kara’yı tuş eden kardeşinin hakkının yendiğini ifade ederek itirazlarına devam etti. Bu sırada 8 polis memuru da basın tribününe gelerek güvenlik önlemi aldı. Uzun süren konuşmaların ardından Mahmut Kavakçı eyleminden vazgeçirilerek Er Meydanı’ndan dışarı çıkarıldı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış