Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Kimseyi ilgilendirmez”

“Kimseyi ilgilendirmez”
Son Güncellenme : 27 Şub 2013 7:28

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kulüp televizyonunda katıldığı programda hedeflerinin 3 final olduğunu ve bunu başaracak güçte olduklarını söyledi.

Kocaman yaptığı açıklamada; “Yarıştığımız 3 kulvarda da; bugün itibariyle finali görebiliriz. Bu anlamda Fenerbahçe’nin temel anlayışı olarak düşündüğümüzde bir yanlışlık yok, doğru gidiyor” dedi.

UEFA Avrupa Ligini ve Ziraat Türkiye Kupası ile Süper Toto Süper Ligi ayrı tuttuklarını söyleyen Aykut Kocaman, “ligde çok doğru yerde olduğumuzu söylemek mümkün değil. İlk ikinin içinde olmak kötü değil. Ama aradaki puan farkı bu kadar olmamalıydı. Aslında bu söyleyeceğim sadece bizim için değil Galatasaray için de söylenebilir. Normal puan standardımızın altında kalmamız, bizim düşündüğümüz anlamdaki eksi tarafımız” ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar 43 maç oynayan Fenerbahçe’nin sezon sonunda toplam en az 59 maç oynayacağının  kesin olduğunu belirten Kocaman, bu sayının Meireles ve Kuyt’ın bile geçen sezon oynadıkları maç sayısının üstünde olduğunu ve geçen sezon olduğu gibi bu sezon da rotasyon uygulayabileceğini belirtti.

Kocaman ayrıca : “Şu ana kadar 43 maç oynamışız Fenerbahçe olarak. Bu arada 13-15 arası milli oyuncumuz var ve bu sayıda milli maçlar yok. Genel olarak antrenörler 42-43 maç üzerinden yürümeye çalışıyor. İnsanın doğası, sağlığı, fiziki şartları, kaldıracağı yük bunu gösteriyor; Futbolun geldiği yere bakarak bunu bugün 50 maç olarak düşünebiliriz. Şimdi baktığımızda ise bizim kadromuzdaki oyuncular bu sınıra geldi” şeklinde konuştu.

Futbolcuların montaj malzemesi gibi görülmesinin yanlış olduğunu açıklayan Aykut Kocaman; “Onu çıkar bunu tak gibi değil futbol, futbolcular genç, yetenekli, beklentileri hayalleri olan zengin ve şöhretli kişiler. Bu insanların duygularını yok sayarak, onu çıkar bunu koy diye montaj malzemesi gibi görmek bu işi en olumsuzluğa götüren taraf olur. Burası en önemli yer; maç sayısı, maç sayısını organize etmek, takımın gücünü düşürmemeye çalışmak ve oyuncuları sürekli verimli halde tutabilmek” dedi.

Aykut Kocaman UEFA Avrupa Ligindeki rakipleri Victoria Plezen maçları hakkında ise: “Bu ortada maçın güç dengeleri açısından bakıldığında çıkışlar, ülke futbolları, takım güçleri ki buna bütçe dahil değil (Bütçe dahil olsaydı Fenerbahçe açık ara kazanır derdik. Ama futbol bütçelerle oynanmıyor) güç dengeleri olarak bakıldığında tur ortada duruyor. Bizim o günkü şartlarda aklımızla, zihnimizle, kalbimizle ne kadar maksimumu yakalayacağımıza bağlı. Benim gözümle turun kontrolü bir adım daha fazla olarak bizde olacak gibi gözüküyor. Ama bunlar ham görüşler” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş derbisini kazanmak zorunda olduklarını söyleyen Aykut Kocaman : “Beşiktaş da lige tutunmak için aynen bizim gibi düşünecek, Bu da seviye olarak maçın sertliğini artıracak. Esas düşüncemiz mutlak ve mutlak kazanmak. O gün ruhsal, fiziksel ve duygusal anlamda kendine yukarı çıkaran, kolektif bilinci yakalayan takım bir adım öne geçirecek. Bu tarafın bizim takım olması için çalışyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış