Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Kaybetsek de beraberiz

Kaybetsek de beraberiz
Son Güncellenme : 24 Haz 2013 11:15

Şaziye ve Torrens… Fransa’da bugün iki isim için günün anlam ve önemini anlatan cümle: Ayrılsak da beraberiz…

Şaziye ve Torrens... Fransa’da bugün iki isim için günün anlam ve önemini anlatan cümle: Ayrılsak da beraberiz...

HTSPOR – ÖZEL RÖPORTAJ – Gökhan TÜRE

Spor; hem ulusları ve insanları birleştiren hem de ayrıştıran önemli bir eylem, eğlence aracı. Bir anlamda “Dostluk başka, alışveriş başka” sözünün hayata geçirildiği rekabet ve yarış ortamı… Fransa’da devam eden Eurobasket 2013’te bugün Türkiye ile İspanya karşılaşacak. Ve G.Saray’dan takım arkadaşı olan Şaziye İvegin ile Alba Torrens karşı karşıya gelecek. Biz, maç öncesi “sayı makinesi” ikiliyi buluşturduk; duygu ve düşüncelerini sorduk. İşte görüşler:

ŞAZİYE İVEGİN:
‘BU ATMOSFERE ALIŞKINIZ’
“İspanya maçı hem grup birinciliği hem de turnuvadaki yolumuzun çizilmesi adına gerçekten çok önemli bir maç. İspanya şimdiye kadar oynadığımız en tehlikeli ve zorlu rakip. İki yıl önceki Avrupa şampiyonasına erken veda ettiler ve aynı şeyi burada yaşamak istemiyorlar. Gerçekten iyi ve sağlam oynuyorlar. Biliyorsunuz burada artık hakemler sertliğe izin veriyorlar. Onlar da bu tarza uygun bir basketbol konseptine sahipler. Biz de her anlamda çok tecrübeliyiz. Bu atmosferi daha önce çok yaşadık. Ben bu ağırlığı kaldırabileceğimizi düşünüyorum. Çok iyi bir takımız. O yüzden ben yarın (bugün) kazanacağımızı düşünüyorum. Burada tabii ki hedefimiz madalya kazanmak. Yarınki (bugünkü) maçı kazanıp bu yolda büyük bir avantaj yakalamak istiyoruz. Şu da çok önemli; Alba ile ben çok iyi arkadaşız. Kazansak da kaybetsek de birbirimize sarılıp kutlayacağız.

‘GENİŞ KADROMUZ AVANTAJ’
Zaten biz buraya hazırlanırken de bütün maçlarımızı 12 oyuncu üzerine kurulu oynadık. Gençler de burada çok ama çok önemli katkılar veriyorlar. Bence bizim için bu çok önemli. Sürelere baktığımız zaman en fazla oynayan oyuncular 20-25 dakika alıyorlar. Bütün oyuncularla oynamak büyük avantaj. Bu yüzden 3. periyotlarda enerjimiz yerinde olduğu için rakiplere karşı büyük üstünlük kurup maçı koparıyoruz. Bunun artısını turnuvada yaşamaya devam edeceğiz. Maç maç gidiyoruz. Hedefe de böyle ulaşacağımızdan eminim.”

ALBA TORRENS:
‘ETKİLEYİCİ OYNUYORLAR’
“Hem Türkiye hem de biz çok iyi bir turnuva geçiriyoruz. İki takım da bu noktaya maç kaybetmeden geldi. Türkiye’nin birkaç maçını izledim. Gerçekten çok etkileyici bir basketbol sergiliyorlar. Her şeyi takım halinde, çok iyi uyguluyorlar. Ve en önemlisi de oyun disiplininden bir an olsun kopmuyorlar. Kadro genişliğine sahipler ve alınan sonuçlara bakılınca da turnuvada Fransa, biz ve Türkiye’nin favori olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüm bu verileri baz aldığımız zaman yarınki (bugünkü) maçın çok zorlu geçeceğini düşünüyorum. Grup birinciliği Türkiye’nin de bizim de hakettiğimiz bir nokta. Umarım kazanan taraf tabii ki (bunu Türkçe söylüyor) İnşallah biz oluruz.

‘HEPSİNİ ÇOK İYİ TANIYORUM’
İki yıldır birlikte çok zaman geçirdiğim bir çok takım arkadaşıma karşı oynayacağım. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Sadece Galatasaray’dan değil, Fenerbahçe’den ve diğer takımlardan da birçok oyuncu ile iyi arkadaşım; onları da iyi tanıyorum. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kazansak da kaybetsek de bir şey değişmeyecek. Sonuçta bir takım kazanacak ve grubu birinci bitirecek. Ama bu, kaybeden taraf için her şeyin sonu olmayacak. Sonuçta grup ikinciliği de önemli bir avantaj, bence kimse üzülmeyecek. Ayrıca onları çok seviyorum ve alacağımız sonuç bunu hiç değiştirmeyecek.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış