Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Kartal böyle coştu

Kartal böyle coştu
Son Güncellenme : 25 Eki 2014 11:44

Kartal böyle coştu
Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en iyi futbol oynayan takımı olan, UEFA Avrupa Ligi’nde de zirveye kurulan Beşiktaş’ta 7 hamle takımı bambaşka bir noktaya getirdi

HTSPOR / Kartal YİĞİT

Demirören döneminde Guti, Quaresma, Fernandes, Almeida gibi yıldızların gelişi; Beşiktaş taraftarını sevince boğmuştu! Ancak bol yıldızlı dönem ‘hüsran’ oldu! Olayın ekonomik yükü bir yana, kendini ayrıcalıklı gören bu isimler saha içinde de diğer arkadaşlarına yük haline gelmişti. Gol atamadığı zaman kendini dış dünyaya kapatan Almeida ve ‘topu verirseniz oynarım’ havasında dolaşan Fernandes gibi ‘kamburlar’ gidince saha içinde Bilic’in ‘Sosyalist takım’ vurgusunun karşılığı olan bir tablo ortaya çıktı.

KOLEJ HAVASI GERİ DÖNDÜ
Süleyman Seba’nın başkanlığında tarihinin en başarılı dönemini yaşayan Gordon Milne’in Beşiktaş’ı için yapılan en güzel yakıştırma ‘Kolej Takımı’ydı… Birbirine yakın yaşlarda olan ve birçoğu kulübün altyapısından gelen oyuncuların uyumu, takımı Türkiye’de rakipsiz hale getirmişti. Slaven Bilic’in ekibinin de o yolda olduğunu söylemek mümkün. Geçtiğimiz yıllarda yabancılar, gurbetçiler ve yerliler olarak üçe bölünmüş bir yapı söz konusuyken; artık tüm takım birbirine güçlü bir sevgiyle bağlı.

BİLİC’İN ADALETİNE HERKES İNANDI
Takım içinde yerli-yabancı ya da genç-yaşlı ayrımları bir kenara atıldı. Teknik direktör Slaven Bilic’in “hak eden formayı alır” tavrına oyuncular da ikna oldu. Sezon başında harika bir form yakalayan Mustafa Pektemek’in 11’de yer bulabilmesi için diziliş bile değişti. Gün oldu, sakatlığı ve geçen yıldan cezası nedeniyle sezona kötü başlayan Oğuzhan yedek kaldı. Gün oldu, haftalarca kulübede oturan Serdar Kurtuluş formayı kaptı.

PERSONEL DE TAKIMIN PARÇASI
Başarının tüm parçaların uyumuyla geleceğini bilen teknik direktör Slaven Bilic; sadece futbolcuları değil, tesis ve kulüp personelini de işin içine kattı. Personelle yemekler organize edildi, onların da kendilerini takımın bir parçası olarak hissetmesi sağlandı. Bilic’in Nevzat Demir Tesisleri çalışanlarıyla düzenlediği toplantıda, “Bu kulüp için futbolcular ne kadar önemliyse, siz de o kadar önemlisiniz” sözleri gönülleri kazandı.

YÖNETİMDE POLEMİK YOK, İŞ VAR
Ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’a oranla çok farklı bir profil çiziyor Beşiktaş Yönetimi… Rakipler her geçen gün sert açıklamalar yapıp, birbirine savaş ilan ederken; Kartal’ın kurmayları polemikten uzak duruyor, iş yapmaya çaba harcıyor. Ahmet Nur Çebi – Mete Vardar ikilisinin de Ümraniye’de futbolcularla çok iyi bir diyalog kurması, takımın tamamen sahaya odaklanması için önemli bir adım oldu.

YILDIZ KOMPLEKSİ DEVRE DIŞI!
Beşiktaş’ta takım içi bölünmeyi getiren en önemli etkenlerden biri de ‘yıldız kompleksleri’ydi. Ancak takıma yüksekten bakan Manuel Fernandes gibi oyuncuların yerini; Ramazan ayında personelle birlikte sahura kalkan Demba Ba, tesis bekçisiyle çay içen Olcay gibi isimler aldı. Takımın en büyük yıldızı olarak görülen Demba Ba’nın bu mütevazı tavrı, ilk günden takım içinde benimsenmesini sağladı. Saha dışındaki bu tavır, saha içine de yansıdı.

TRANSFERDE NOKTA ATIŞI
Bilic’in ilk sezonunda 3. sırada kalmasına karşın ‘istikrarı’ seçen ve Hırvat hocayla yola devam eden Beşiktaş Yönetimi, transferde de nokta atışı yaptı. Almeida’nın ardından Demba Ba gibi 1. sınıf bir santrforun takıma katılması, arkasında oynayan Gökhan, Olcay, Oğuzhan gibi isimlerin de performansını artırdı. Cenk Tosun hücum hattına derinlik kattı. Sakatlığına karşın Jose Sosa da oynadığı kısıtlı dönemlerde kalitesini herkese gösterdi. Sağ bekteki sorun da devre arası Linnes hamlesiyle çözümlenecek.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış