Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Karşıyaka’dan Galatasaray’a çok ağır cevap

Karşıyaka’dan Galatasaray’a çok ağır cevap
Son Güncellenme : 27 Ara 2014 22:13

Karşıyaka'dan Galatasaray'a çok ağır cevap
Pınar Karşıyaka Kulübü, geçtiğimiz çarşamba günü Galatasaray Liv Hospital maçında çıkan olayların sorumlusunun Ergin Ataman olduğunu öne sürerken, sarı kırmızılı kulüp için, “yavuz hırsız” tabirini kullandı

Pınar Karşıyaka yönetiminden, 24 Aralık Çarşamba günü oynanan olaylı Galatasaray Liv Hospital maçı sonrası rakip yönetimin yaptığı açıklamalara tepki geldi.

Yeşil-kırmızılılar olayların sorumluluğunun tek yanlı olarak Pınar Karşıyaka’ya yüklenmek istendiğini belirterek son yıllarda iki takım arasında yaşanan gerginlikleri Galatasaray Antrenörü Ergin Ataman’ın provokatif tutum ve davranışlarla tırmandırdığını iddia etti. Yönetim, konuyla ilgili yayınladığı açıklamada söz konusu maçta Karşıyaka taraftarının kendisine yakışmayan şekilde Ataman’a küfür ettiğini doğruladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Galatasaray Liv Hospital başantrenörünün maçın son bölümünde kaybetme noktasında elindeki taktik tahtasını tribüne doğru, saha kenarında yer alan resmi görevlilerin üzerine attığı ve aralarından birinin yaralanmasına sebep olduğu televizyon görüntülerinde de sabittir. Galatasaray, her türlü platformda ortamı germeye devam etmekte ve asılsız ithamlarla kulübümüzü zan altında bırakmaya çalışmaktadır. Geçtiğimiz sezon rakip yöneticisi Murat Özyer ile münakaşa yaşayan şahsın 24 Aralık’ta maçta olmadığının teyidi emniyet yetkililerinden de alınabilir. Maç sırasında Ergin Ataman’ı sükunete davet eden kişi şube yöneticimiz Aygün Cicibaş’tır ve sayesinde olaylar daha da büyümeden yatışmıştır. Galatasaray Spor Kulübü’nün yapmış olduğu açıklamaya istinaden, yaptıkları asılsız ve gerçek dışı benzetme bile bize, koskoca bir kulübün doğru düzün bilgi almadan, dedikodu, varsayım, iftira üzerine kurulu bir düzen içerisinde yönetildiğini düşündürmüştür. Ne aciz bir durumdur ki bir aklı selim idareci dahi bu durumu araştırma gereği duymamış, kimin kaleme almış olduğu bilinmeyen iki satır yazıyı, yönetim kurulu açıklaması gibi ortaya atıvermişlerdir. Türkiye’de Basketbol Ligi kurulduğunda da Karşıyaka vardı, kendileri para alamazlarsa ligden çekilme tehditleri savururlarken de… Hem Karşıyaka hem de Büyük Karşıyaka taraftarı dün olduğu gibi yarın da var olacaktır.”

“Son olarak, geçtiğimiz hafta maçın bitmesinden sonra 72 saat içerisinde, süreci hızlandırarak müsabakadan sadece 5 saat önce men cezası açıklamayı, üstelik ilgili kişilerin ya da kurumların bir üst kurula itiraz hakkı bırakmaksızın, başaran Disiplin Kurulu’nun 13’üncü hafta öncesi tutumunu merakla beklemekteyiz. 11’inci hafta müsabakalarının oynanmasının hemen ardından müsabaka raporlarını toparlayan, gerekli savunmaları talep eden, 12’inci hafta müsabakalarının oynanacağı günün sabahında toplanan ve bir an evvel cezaları açıklamayı başaran Disiplin Kurulu ve sayın üyelerinin hızı takdire şayandır. Hükmüne vardıkları cezaları da Tahkim Kurulu’na itiraz etme yolunu kapatarak uygulatmışlardır. Son paragrafta, yaşadığımız örnekten yola çıkarak, şayet Galatasaray Spor Kulübü’nün açıklama yapmadan önce doğru bilgiye ulaşabilecek yetenekte bir ekibi yoksa, her konuda yardıma açık olduğumuzu hatırlatmak isteriz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış