Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "İstifa ederiz"

"İstifa ederiz"
Son Güncellenme : 20 Haz 2014 16:13

"İstifa ederiz"
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’dan Divan’a rest!

HTSPOR / Gökhan TÜRE
Divan üyeleri, maça çıkmama kararının yanlış olduğunu dile getiren bir açıklama yayınlanmasını istedi. Haberi alan Başkan Ünal Aysal, “Eğer böyle bir şey yaparsanız, istifa ederiz” deyince geri adım atıldı.

Tarihi karar, ‘Divan-ı harp’e yol açtı… Divan Kurulu üyeleri ile G.Saray Başkanı Ünal Aysal arasında dün büyük bir kriz patladı. Bazı Divan üyeleri, camia içinden birçok tepki geldiğini, kulübün imajının zedelendiğini ve bir deklerasyonla bunun kamuoyuna duyurulması gerektiğini ifade etti.

Bazı üyeler de Başkan Ünal Aysal’a ulaşıp konu hakkında bilgi verdi. Rest çeken Aysal, “Eğer böyle bir şey yapar, kararımızı eleştiren bir deklarasyon yayınlarsanız ben ve yönetim kurulum derhal istifa ederiz!” dedi.

İKİNCİ KEZ DENEDİLER
Bu çıkış üzerine Divan üyeleri, durumu tekrar gözden geçirip orta yol bulmaya çalıştı. Hatta Aysal yeniden arandı ve “Biz deklarasyonu tepkileri dile getirmek için yapmak istiyorduk. İstifa değil de, eleştiri olarak değerlendirmenizi umuyorduk” şeklinde bir adım attı. Ancak Aysal vazgeçmedi ve “Kararım kesin, o zaman istifa ederiz” diyerek tartışmaları bitirdi.

İRFAN AKTAR ARADA KALDI
Divan Başkanı İrfan Aktar’ın yönetimin yanında yer almasına rağmen, gelen yoğun baskılar nedeniyle arada kaldığı öğrenildi. Bazı üyelerin, “Mutlaka açıklama yapmalıyız, bunu yönetime bildirelim” şeklindeki ısrarı üzerine Aktar da pes etti. İrfan Aktar, Ünal Aysal’ın istifa restinin ardından NTV Spor’a şu açıklamayı yaptı: “Federasyon hiçbir girişim yapmazsa, biz yönetimi haklı buluruz. Ancak şubenin kapatılması söz konusu değil.”

YÖNETİM DE BÖLÜNDÜ
Bazı yöneticiler, ne olursa olsun maça çıkılması gerektiğini savundu. Ancak başta Sedat Doğan olmak üzere bazı isimlerin, “Eğer karardan dönülürse, biz yokuz” dedikleri bildirildi.

G.SARAY SADECE AVRUPA’DA OYNAYABİLİR Mİ?
Başkan Ünal Aysal, şube kapatmalarının söz konusu olmadığını ancak gerekirse sadece Avrupa’da oynayabileceklerini söylemişti. TBF’nin önemli isimlerinden Dr. Emir Turam, “Avrupa’da mücadele için yasal onay yetkisi federasyon ve GSGM’dedir. Aksi durumda hiçbir kulüp yurt dışında Türkiye’yi temsil edemez” diye konuştu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış