Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > İnönü bu iddialarla yıkılıyor

İnönü bu iddialarla yıkılıyor
Son Güncellenme : 01 Haz 2013 12:12

Son günlerini geçiren İnönü Stadı bu iddialarla yıkılıyor

Son günlerini geçiren İnönü Stadı bu iddialarla yıkılıyor

HTSPOR

ORMAN CEPHESİ: YIKARIZ
Beşiktaş’ta Fikret Orman ve ekibi stat konusunda büyük bir özveri göstermiş ve gerekli izinleri almıştı. Hatta bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan büyük destek alınmıştı. Erdoğan’ın yeni stadın daha geniş bir alana yapılması adına İETT Garajı’nın bulunduğu bölgenin de (9.8 bin metrekare) verilmesini istediği ve bu konuda kulübe gerekli kolaylıkların sağlanmasını talep ettiği öğrenildi. Tüm bu gelişmeler çerçevesinde başkan Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde stat konusunda tüm izinlerin alındığını ve yıkıma 2 Haziran’da başlayacaklarını söylemişti. Ve dünkü gelişmeler ışığında görüşüne başvurduğumuz Orman, “Bize sorun olduğu yolunda gelen resmi bir yazı yok. Dinamitle yıkacak halimiz yok. Pazar günü sembolik bir yıkım töreni olacak. Her türlü iznimiz var” dedi. Yönetici Deniz Atalay da “İzin belgelerimiz mevcut” diyerek programlarında değişiklik olmadığını söyledi. Bu arada Fikret Orman 2 Haziran’daki sembolik yıkım için yönetim kurulu üyelerine davet mesajı gönderdi.

BAKANLIK VE GSGM: YIKAMAZSINIZ
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ise yönetimin aksine yıkımın yasal olmadığı görüşünde… Müdürlük, yeni stat protokolü ile yıkımın mümkün olmayacağını belirterek yıkım için yeni stat ihalesinin şart olduğunu belirtiyor… Otopark ve barakaların yıkımı ile stat yıkılmaya çalışıldığını ancak bunun doğru olmadığını belirten GSGM, öncelikle yeni stadın ihaleye çıkması sonrasında da Bakanlıktan onay alınması gerektiği görüşünde. Bakanlığın da kulübe İnönü Stadı’nı yeniden yapmanın büyük bir proje olduğunu ve bu nedenle garanti altına alınması gerektiğini savunarak yıkımın seçim yatırımı olmasına izin vermeyeceği belirtiliyor. Ayrıca, taraftarların G.Birliği maçı sonrasında stattaki koltukları, çimleri ve hatta kale direklerini bile söküp götürmelerinin kamu malına zarar vermek olarak da değerlendirebileceği savunuluyor.

ADALI KANADI: YIKMAMALILAR
Fikret Orman’a karşı başkan adaylığını açıklayan Serdal Adalı, ise geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında yeni stat konusunda sert mesajlar vermişti. Adalı, “Stadı ben yaptım, yapacağım söylemleleri çok doğru değil. Birtakım izinler alınmadan, altyapısı yapılmadan, seçime 15 gün kala stadı seçim şovu şekline getirmek doğru değil. Yapma aşamasında birtakım devlet dairelerine takılırsa; 14 ayda değil 64 ayda yine bitiremeyiz. Bizim itirazımız buna. Her şey tamamsa biz de gideriz yıkıma. Bunu seçim malzemesi haline getirirseniz Beşiktaş’a zarar verirsiniz. Yarın bir gün bir şey çıktığında yine ‘Devlet yaptırmadı’ olacak. Bir oldu bittiye getirip sırf şov yapmak için niye yapıyorlar. 15 gün sonra seçim olan bir yerde stat ihaleleri doğru şeyler mi? Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?” demişti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış